Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Naravno imas pravo na njega.

Licno ga ne velicam da je sad neko remek delo, ima mnogo filmova koji zasluzuju hvalospeve pre njega, u onom pravom smislu reci, rezija, produkcija, fotogragija, gluma...itd... vec da je napravljeno nesto sasvim drugacije i na kraju veoma realno. Znam da su se mnogi pronasli tu.

A i sam kraj filma je recimo sjajan.

I naravno, to sto je neamericki i jos vaznije van holivudski...znaci mi jos vise. Te da, moglo bi se reci hvalospevi su ipak tu.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Mene je podsetio na onaj, isto noviji - meni je sve posle 2010. novije, sa Dzodi Foster, Kejt Vinslet, Valcom i onim likom koji je verovatno medju najboljim sporednim ulogama u Holivudu, Pokolj, kad im se deca pobiju. Podseca po dinamici filma koji je smesten u 4 zida u jednu prostoriju i gde je gluma i radnja/prica mnogo bitnija od scenografije, muzike, specijalnih efekata (ne daj bobe).

Imam utisak kao da sam u pozoristu.

A sam "eksperiment" sa mobilnim telefonima verovatno vecini ljudi dize kosu na glavi, cak i ako nemaju nesto krupno da kriju.

Link to comment
Mene je podsetio na onaj, isto noviji - meni je sve posle 2010. novije, sa Dzodi Foster, Kejt Vinslet, Valcom i onim likom koji je verovatno medju najboljim sporednim ulogama u Holivudu, Pokolj, kad im se deca pobiju. Podseca po dinamici filma koji je smesten u 4 zida u jednu prostoriju i gde je gluma i radnja/prica mnogo bitnija od scenografije, muzike, specijalnih efekata (ne daj bobe).
Imam utisak kao da sam u pozoristu.
A sam "eksperiment" sa mobilnim telefonima verovatno vecini ljudi dize kosu na glavi, cak i ako nemaju nesto krupno da kriju.
Pa to i jeste scenario za dramu od Jasmine Reze, igrao je dugo i kod nas u Ateljeu pod nazivom "Bog masakra" ;)
Link to comment

 

 

3 hours ago, John Coltrane said:

Mene je podsetio na onaj, isto noviji - meni je sve posle 2010. novije, sa Dzodi Foster, Kejt Vinslet, Valcom i onim likom koji je verovatno medju najboljim sporednim ulogama u Holivudu, Pokolj, kad im se deca pobiju. Podseca po dinamici filma koji je smesten u 4 zida u jednu prostoriju i gde je gluma i radnja/prica mnogo bitnija od scenografije, muzike, specijalnih efekata (ne daj bobe).

Imam utisak kao da sam u pozoristu.

A sam "eksperiment" sa mobilnim telefonima verovatno vecini ljudi dize kosu na glavi, cak i ako nemaju nesto krupno da kriju.

 

1 hour ago, I*m with the pilots said:

Pa to i jeste scenario za dramu od Jasmine Reze, igrao je dugo i kod nas u Ateljeu pod nazivom "Bog masakra" ;)

 

 

Link to comment

gledala ga bas u ahmansonu bas ovu predstavu. prelep ambijent, udobne stolice, odlican pogled i zvuk ....bio je dobar gandolfini ali me vise iznenadila marcia gay harden...uvek ima neki tihi glasic po serijama i filmovima, ko mishic neki...ali u pozoristu dominira. njen talenant kamera umanjuje dok bih za gandolfinija rekla suprotno. zena je lokomotiva na sceni. totalni powerhouse. 

 

 

odgledala VICE

 

INTRO - danima slusam bend the decemberists (trenutno mi ide pesma "severed"), miris i atmosfera sanjarenja i nestvarnog los andjelesa, vozeci se po ulicama holivuda i zapadnog holivuda dok sunce mase iza sunset brda i javlja mi da se opet sutra druzimo...magic hour nikad da dosadi. I look forwared to it baby... INTRO OUT

 

juce odgledah prvu polovinuvfilma, danas drugu polovinu. premor me savladao.

 

 

masterpiece!!! 

 

 

grudni kos se stegao, ocni vidik smanjio. bol i emotivni naboj besa, nepravde, sprdnje sa ljudskim zivotima, dani ce mi trebati da se ocistim. ako uopste...

 

adam mckay je genije (scenario i rezija). 

bejl je genije (zaboravih da je on)

hank corwin - montaza, genije. 

nicholas britel - muzika, genije (posebno klavirski delovi)

 

ovako dobro osmisljen scenario i ostvaren je neverovatno. u potpunosti drzi paznju i ako mozes da procesujes velikom brzinom kojom ti se serviraju (sublimarne) poruke, cilj ove price je uspeo. izvrsen je organski, instiktivno, sa velikom dozom crnog humora. ceo film je kao jos jedno ljudsko bice. ne mogu da objasnim ali je najprecizniji opis kako je dozivljen.

 

na pojedine scene od muke nista drugo ti ni ne preostaje nego da se smejes i nadjes neki humor u svemu tome...alfred molina scena je neopisiva. pajtonovska. 

 

bas sam pod utiskom i sadrzaja filma i nacina na koji je uradjen.  i gledati do kraja i kad krenu credits...

 

 

Edited by mustang
Link to comment

sinoć na nekom "Life on the Line". izabrao zbog sopstvene radne prošlosti. do pred kraj kako tako, u struku ubačena (melo)dramatična šema bratanice i momka i patnja veterana povratnika sa bliskog istoka. za širu publiku.

 

na kraju, mogli su da konsultuju struku, ali jeb' ga kraj ne bi bilo patetičan, pa bi im se kazalo da ako uključiš prekidač pa ne poteče struja a vidiš da rastavljač nije uključen, ne siluješ rastavljač pre nego što isključiš prekidak. jer bez toga sve izgori i grad neće imati struju.

 

izvinte na detaljisanu, ponela me sećanja na minule dane. inače, ne gubite vreme s ovim filmom.

Link to comment

Ajd malo ja...

 

Eight Grade - moguće da i nije tako loš film, ali ja sam nekako sve vreme osaćeo transfer blama od glavne junakinje, tako da ovo definitivno nije za mene. Mislim, ovo su realni problemi tinejdžera, samo ne znam, ima tu neke retardiranosti koja mi je too much.

 

The Meyerowitz Stories - ovo mi je jedan od boljih Baumbacha poslednjih godina, svakako bolji od prethodna dva, zaokruženiji, jasniji. Ben Stiller i Adam Sandler inenađujuće uzdržani. A i uželeo sam se Dustina Hoffmana, koji je odličan.

 

Lao shi - zanimljiv kineski triler, dobro vođena priča, mada je kraj nekako zbrzan. Pokazuje određene momente u životu savremene Kine sa kojima možemo fino da se identifikujemo. Nadam se da to ipak nije naša bliska budućnost (mada jeste jednim delom sadašnjost).

 

Brat - ovo sam reprizirao posle skoro 20 godina jer sam slučajno naleteo na Jućubu. Film nije skoro ništa izgubio s vremenom, i dalje se drži na glumi Sergeja Bodrova mlađeg. I dalje me nervira muzika Nautilus Pompilus (valjda tako), ali glumci nadoknađuju mnogo toga. Film dobro hvata psihologiju povratnika sa ratišta, mnogo bolje  nego neki drugi ruski filmovi.

 

Thoroughbreds - od ovog filma sa dosta očekivao jer su  ga prilično nahvalili, a i igraju dve jako talentovane mlade glumice. Međutim, film izgleda kao ekranizacija nekakvog  passe pozorišnog komada i dosta je sve to nekako tako da ne znaš čemu sve to.....

 

Thirst Street - vrlo interesantno, barem u početku, mada potom nekako opet nedovoljno razrađeno. Film ima zanimljivih momenata, ali generalno više obećava nego što to na kraju nudi.

Link to comment

ja gledala Bananas (1971.) staaaari Woody Allen,dobar!

 

i Aquamena sa sestricem..gospode da nema onog hendsoma od glavnog glumca i 3d zabave i efekata bila bi 1 kesa od filma,ocekivano...ona Nicol Kidman je mumija koliko se izoperisala i koliko vise ne moze ni da prica..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...