Jump to content
IGNORED

Šta vozite?


nesha taxista

Recommended Posts

Da, to je uobicajeno kod japanskih proizvođača. Ja sam inače ovih dana napustio svoju dugogodišnju ljubav - Opela. Kako je izgledao poslednji kojeg sam vozio poslednjih 5 godina imate na prethodnim stranama, a sad vozim ovo:Nije bas mlad, ali je lepo očuvan Fiat Marea Weekend. Motor je benzinski 1,6 iako je ovde popularniji izuzetno cenjen JTD.
pa zar se taksistima isplati benzinac?
Link to comment
Da, to je uobicajeno kod japanskih proizvođača. Ja sam inače ovih dana napustio svoju dugogodišnju ljubav - Opela. Kako je izgledao poslednji kojeg sam vozio poslednjih 5 godina imate na prethodnim stranama, a sad vozim ovo:marea2012-0001.jpgNije bas mlad, ali je lepo očuvan Fiat Marea Weekend. Motor je benzinski 1,6 iako je ovde popularniji izuzetno cenjen JTD.
Sa srećom da ga voziš. Ako ništa drugo, italijanska policija ga je opsežno testirala, jer su pre 7-8 godina imali kao patrolno vozilo baš Fiat Marea, i prešli zilione kilometara.Sad su se vratili na Alfu, ali je Marea časno svoje odslužila.
Link to comment
pa zar se taksistima isplati benzinac?
Svakako na benzin ne bi išlo. Zato sam odmah ugradio plin. :) Sekventna igračka je prilično komplikovana za moj ukus, ali šta da radim.
Link to comment
Sa srećom da ga voziš. Ako ništa drugo, italijanska policija ga je opsežno testirala, jer su pre 7-8 godina imali kao patrolno vozilo baš Fiat Marea, i prešli zilione kilometara.Sad su se vratili na Alfu, ali je Marea časno svoje odslužila.
Hvala, ali nažalost nije baš krenulo najbolje. U petak odoh na tehnički pregled i tom prilikom je puklo crevo za kočnice kod zadnjeg točka. Popravka nije bila skupa. Danas mi se desio drugi maler. Polovina elektronike je odjednom prestala da radi. Auto normalno upali, ali instrument tabla ne radi, migavci takođe i još štošta. Zanimljivo je da recimo klima ipak radi. Ništa, sutra kod električara. :(
Link to comment
  • 2 weeks later...

da ga sa veseljem voziš!ja sam vozio pre par godina fiat bravu 1.6 16V i bio sam oduševljen autom, kako motorom tako i upravljivošću, nemam 1 reč zamerke na taj motor i osećaj za volanom. koliko para toliko muzike. jedina stvar koja me nervirala jeste mala šoferka :)

Link to comment
  • 1 month later...

Hvala. :ss1:Meni nije mala, ali to je stvar ukusa. Možda i utiska zato što je veoma zakošena, mada je to tako kod većine kola napravljenih u poslednjih 20 godina. Elem, prešao sam do sada oko 7.000 km bez većih problema. Ništa se nije pokvarilo, samo se 2 puta bez vidnog razloga upalila lampica za kod ključ, tj. nije se ugasila kao i obično kad upalim motor.

Edited by nesha taxista
Link to comment

Tja...italijanska kanta... :thumbsup:A ovo je moja...Rosso TS 2.0 150 ks...trosi ko blesava, ide ko nevreme. Nabavio sam i Ragazzon zadnji lonac. Cuje se lepo, ali ne preglasno. 09032012428.jpg09032012427.jpg

Link to comment

Ta ljepotinja moš se uzme za smešne pare sada, i stvarno su sa dizajnerske strane prelepi, ali na 101 mestu sam čuo da se jako često kvare i da su skupi za održavanje i da je Alfa po tim merilima na samom dnu kao brend, to sam već čitao na sajtovima, u smislu da su po odnosu učestalost kvarova, ceni delova i sl bukvalno na dnu, fuck me, možda je neko baš ovde to kačio sa nekog uglednog Britanskog sajta.Što se moje hondice tiče, svakoga dana je sve više volim, bez ikakvog preterivanja. Svaki put kada sednem u nju, osećam lučenje endorfina u nezanemarljivim količinama. Nedavno do Grčke i nazad prešli 2700km, radilo ko sat. :wub:

Link to comment

Znas kako, ja sam to isto slusao godinama, ali nije bas tako. Alfe nisu sampionke pouzdanosti, ali daleko od toga da sam se okumio s majstorom. Poenta je samo kupiti dobar primerak. Alfina boljka je trap, tj. srpski drumovi, ali ni to vise nije tako papreno. Ostalo je u okviru klase, mislim da odrzavaanje Megana, Focusa, 307 ili Golfa nije jeftinije...Meni je ovo druga Alfa, a sledeca ce biti 159.Edit:05122011294.jpg

Edited by The Ghost
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...