Jump to content
IGNORED

Šta vozite?


nesha taxista

Recommended Posts

On 5. 12. 2019. at 22:30, Peter Fan said:

Kad smo skontali da trebamo krenuti u kupovinu novog auta, inicijalno se mojoj supruzi bio svidio Alfa Romeo Stelvio, dok nije skontala da u njemu nema mjesta za sve nas. Plus, kvalitet 0.

 

 

Mator post, ali je o AR Stelvio, pa da pitam - ocena kvaliteta je za enterijer? Što tako loše?

Link to comment
2 hours ago, napadaj said:

 

Mator post, ali je o AR Stelvio, pa da pitam - ocena kvaliteta je za enterijer? Što tako loše?

Ne, vec je bazirano bilo na osnovu izvjestaja o kvaliteti auta (JD Power, cini mi se). Tu je FIAT generalno, a posebno Alfa bila pri dnu. A eneterijer je bio zastario vec prije nego sto je auto izasao u prodaju, prije svega centralna konzola i infotainment sistem.

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Istekao lease za lexusa, nov mi se nije svideo a o osiguranju da ne pricam koliko para dajem zbog kazni za brze voznje....anyway na kraju uzeh kia forte. I dalje placam ratu za kola manje nego osiguranje 🤦🏼‍♀️ 

Jebena kia samo sto ne poletim, 200konjiskih snaga, gepek tri krmace za zimnicu da stavis.

 

Pros: udoban posle visecasvne voznje, prijatan volan za drzanje, brz, okretan, bruka sa netrosenjem benzina i to najjeftinijeg, ima sensor da kad stojis u redu kad kola ispred tebe krenu da ti zazvoni da i ti krenes (super za nas sto.multitaskujemo na telefonu), dobro ozvucenje, dobru kameru u rikverc preko dana, dosta prostora za ostavljanje stvari (pretinac za rukavice), u naslonu za ruke, ima wifi built-in, hvata waze and maps bez kabla...

 

Cons: cruise control ne smanjuje i ne ubrzava nego je brzina koju odredis, line assist lose vidi u sumrak i mrak, kamera u rikverc po mraku losa, kad slusas muziku i imas mapu preko wifi (bez kabla) muzika prekida, wifi brzo trosi bateriju na telefonu, koci odjednom, uzbrdo najcesce, kad se priblizavam drugom autu (nemam opciju da ugasim to, dodje sa kolima), nema dugme za gepek da se otvori i zatvori, nema daljinsko paljenje nego kljuc u bravu ko nekad. Najvise me to nervira sto kljuc moram da vadim iz dzepa. I sto je nizak, udahnem prvo da izadjem iz kola. Mrzim niska kola i da moram da cucnem i da se sagnem. 

 

U proseku trosi  30milja po galon, juce na cruise (stavliam ga cesto na cruise da ne bih opet dobila kaznu za brzu voznju) 

 

U proseku predjem 450milja sa 12 galona 

A nije hibrid.

U soku sam. 

 

Na lexusu sam zaradila 4K, prodala ga i deo novca, 3K, dala za down payment za ovaj. 

A ovaj sam dobila opet na neki promotion umesto 27K za 20K. 

Placam $297/mesecno

Osiguranje $330/ mesecno

Pre sam $2500 na 6meseci. 

 

Jos 3-4 meseca i bice mi record clear 😁....jebo im pas mater 

 

Imala sam opciju da lease Jeep wrangler plug in za 50K, davali mi za 35K. Placala bih $350 mesecno ali osiguranje za 4x4 za taj auto bi bilo $450/mesecno. Al steta, bio je super mada mi se cinilo da bi me bolela ledja od sedista posle sat vremena. 

Opet preko iste ekipe armenians...nista dealership direktno. Oni muljaju sa njima, kako nemam pojma, al ja dobijam odlicne uslove. 

 

Muz je istraumiran sa voznjom u njoj..kaze ne oseca se sigurno, ima osecaj kao da ce poleteti i da je od papira. A nisam ga jos provozala u sports mode 

:lolol:

Screenshot_2023-11-02-10-31-33-06_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.jpg

Edited by mustang
  • +1 4
  • Haha 1
Link to comment
8 minutes ago, mustang said:

Istekao lease za lexusa, nov mi se nije svideo a o osiguranju da ne pricam koliko para dajem zbog kazni za brze voznje....anyway na kraju uzeh kia forte. I dalje placam ratu za kola manje nego osiguranje 🤦🏼‍♀️ 

Jebena kia samo sto ne poletim, 200konjiskih snaga, gepek tri krmace za zimnicu da stavis.

Pros: udoban posle visecasvne voznje, prijatan volan za drzanje, brz, okretan, bruka sa netrosenjem benzina i to najjeftinijeg, ima sensor da kad stojis u redu kad kola ispred tebe krenu da ti zazvoni da i ti krenes (super za nas sto.multitaskujemo na telefonu), dobro ozvucenje, dobru kameru u rikverc preko dana, dosta prostora za ostavljanje stvari (pretinac za rukavice), u naslonu za ruke, ima wifi built-in, hvata waze and maps bez kabla...

 

Cons: cruise control ne smanjuje i ne ubrzava nego je brzina koju odredis, line assist lose vidi u sumrak i mrak, kamera u rikverc po mraku losa, kad slusas muziku i imas mapu preko wifi (bez kabla) muzika prekida, wifi brzo trosi bateriju na telefonu, koci odjednom, uzbrdo najcesce, kad se priblizavam drugom autu (nemam opciju da ugasim to, dodje sa kolima), nema dugme za gepek da se otvori i zatvori, nema daljinsko paljenje nego kljuc u bravu ko nekad. Najvise me to nervira sto kljuc moram da vadim iz dzepa. I sto je nizak, udahnem prvo da izadjem iz kola. Mrzim niska kola i da moram da cucnem i da se sagnem. 

 

U proseku trosi  30milja po galon, juce na cruise (stavliam ga cesto na cruise da ne bih opet dobila kaznu za brzu voznju) 

 

U proseku predjem 450milja sa 12 galona 

A nije hibrid.

U soku sam.

Screenshot_2023-11-02-10-31-33-06_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.jpg

 

Nisi rekla najbitnije mustanže, koje je boje :D <3

For all the normal people

30 miles per galon, skoro osam litara

450 milja na 12 galona je 37mpg give or take, nešto preko 6l

na cajgeru veli 48, to je ispod 5

 

:D

 

BTW, nema pandan u Europi, vele sličan je ceed ali je bolji forte na drumu.

Kontam da u evropi opada broj limuzina vs hatch i suv?
 

  • Hvala 1
Link to comment

@Vapad jebem li ga oba imaju prednosti i mane. 

Lexus je luksuz, koza je top notch, dizajn je bio super i kvalitet plastike, osecas se sigurno u njemu, poletan iako izgleda kao trut. 

 

Ovaj pizdavac (zbog niskosti) jasno je da nije luksuz a opet te odvede do tacke B za duplo manje goriva i sa istom udobnoscu. Zaboravih da dodam da je manjak kije i nedostatak da digne sediste jos. Dala drugarici koja je niska,  jedva pretocila preko volana.  Naravno na rucicu se pomera sedista nista dugmici :lolol: 

Ja sam htela da uzmem Kia Sportage ili Hundai neki SUV bese. Kia sportage full equipment izgleda sjajno. Sportski, gumene patosnice neke fensi, kao spejs satl. Svasta od gadgets je imao. Isto i ovaj Hundai. Al sam morala da downsize zbog osiguranja. Bukvalno sam pitala osigurnje koje su mi opcije od kola a da bude ispod $350 pa su mi dali listu i onda prosledih mom agentu pa on izabrao kiju forte. 

 

Ja bih, da kupujem, uzela nesto od ova dva koreanca jer je fabričko osiguranje na 10godina i jako je ekonomican sa benzinom. Pri tom udoban i dosta prostora sto pozadi sto za gepek. Kad budu malo stabilnija vremena onda da se luduje sa necim po zelji. 

Edited by mustang
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, mustang said:

gumene patosnice neke fensi, kao spejs satl.

 

 

ponekadneki post na forumu baš ume da me razvali - ovde sam recimo shvatio koliko nemam pojma o kolima

Link to comment
1 hour ago, askeladden said:

I mene interesuje to sa osiguranjem?Placam  manje za 3 auta od toga dva kasko i jedan polu.

 

A koliko placas za brzu voznju?

 

Pise tamo zasto joj je osiguranje skupo.

Link to comment

Placam osiguranje 3-4x vise nego normalan vozac zato sto imam prekrsaje! Slusa me neko ovde :angry: Cim isteknu ti prekrsaji (sad u januaru nadam se, navodno posle 3 godine se vise ne pojavljuju na record) meni ce minimalno kasko 50/100 biti znatno jeftinije. Pohvalicu se kad dodje vreme :D

 

Isto da pohvalim volan, osetljiv i bas lagan da se vrti a moze da izvrti u polukrug bez problema...to @vapad moze da vidi koliko stepeni uvrce

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
12 minutes ago, jms_uk said:

 

A koliko placas za brzu voznju?

 

Pise tamo zasto joj je osiguranje skupo.

 

Sa kaznama i sudom sve ukupno do sada u zadnje tri godine oko 13K 🤦🏼‍♀️

Screenshot_2023-11-02-14-45-26-02_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.jpg

Edited by mustang
  • +1 4
  • Tužno 2
Link to comment
8 minutes ago, mustang said:

 

Sa kaznama i sudom sve ukupno do sada u zadnje tri godine oko 13K 🤦🏼‍♀️

Screenshot_2023-11-02-14-45-26-02_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.jpg


to ti je karma sto si me zezala za onu kaznu za parkiranje :p

 

lep ti je avto, a i Ivan approves izgieda :)

  • Haha 1
Link to comment
7 minutes ago, jms_uk said:


to ti je karma sto si me zezala za onu kaznu za parkiranje :p

 

lep ti je avto, a i Ivan approves izgieda :)

 

 

Nisi zaboravio :lolol: 

 

Btw, isti pandur na isto mesto mesec dana razlike mi dao tiket, da se dzejmse osecas bolje :D

 

Ivan je happy gde god da je samo da je sa mnom. Za njega je downsize jer nema hladjenje pozadi. 

Sledeci ce morati da ima hladjenje, po mogućstvu odvojeno od napred jer mi se zbog njega smrzavamo i da ima kad se zakljuca a on u njemu da i dalje radi klima. 

Edited by mustang
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...