Jump to content
IGNORED

Šta vozite?


nesha taxista

Recommended Posts

29 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

glc kupe

 

e taj je za mene

Merkao sam ga, ali sam zimus bio na Zlatiboru, i video da ga vozi svakakav polusvet, pa sam ostao veren Toyoti... Jbt, uz te mečke u Srbiji odmah uvale i krst od pola metra na retrovizoru, brojanice i zlatnu lančugu oko vrata... Uz GLE ide i neka izblajhana plavuša bez mozga, rekao bih... :(

  • +1 2
  • Haha 2
  • Tužno 2
Link to comment

Ja sam covek bez ukusa, meni svi ti SUV-ovi isti, jedino moze da prodje Countryman. Na ulici cu uvek pre da se okrenem za skockanim VW Transporterom, Wranglerom i naravno nekim oldtimerom.

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, bags said:

Mercedes je staaaari mercedes samo jos u S klasi. To se najbolje vidi iz tretiranja kupaca...

 

Bolje da ti ne kažem kakav primer ima firma iz branše sa S-klasom. 200k jura koje 85% vremena provodi u servisu. Probali da intervenišu direktno u Štutgartu, odyebani lagano i prepušteni ovdašnjem uvozniku/serviseru kome seva paya. Sad čupaju kose, jbg zajebali se i iskeširali ga u startu.

Link to comment
49 minutes ago, zorglub said:

85% vremena provodi u servisu

 

To bih možda očekivao od nekog random kineza ali od nemca ...

Link to comment
44 minutes ago, desboj said:

To bih možda očekivao od nekog random kineza ali od nemca ...

 

Osim možda od Made in Japan, više me ništa ne može iznenaditi. Ima doduše i pozitivnih primera, ali se svode na zasebne modele. U svakom slučaju, ako se kupuje nov auto, treba gađati model na izlazu ili blizu istog, sa potvrđenom reputacijom.

  • +1 2
Link to comment
8 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

i e klasi

+5

 

Moje iskustvo je da je Mercedes je i dalje Mercedes u E/GLE i S/GSE klasama (te kupe i sport kupe derivatima istih) sto se tice prostranosti, komfora i inovacija. Ja sam 184cm i 98 kila (a bio sam i tezi) i bez problema ulazlim/izlazim na zadnje sjediste E klase, a o S da ni nepricam. Takodje, moj komsija je ponovo uzeo S klasu, nakon dvogodisnjeg izleta u Audi A8, jer po njegovim rijecima oni jednostavno nisu isti rang, iako su ista klasa. A nisam ni nesto preterano puno BMW sedmica vidio na ulici

 

Ali, Mercedes odavno nije vise Mercedes po pouzdanosti. Jedan od razloga i jesu inovacije, jer ih nemilice trpaju u nove modele (evo bas danas citam o ovoj budalastini sa integrisanjem ChatGPT), dok recimo Toyota to radi obrnuto. Oni kasne po inovacijama (izuzetak je bila hibrid tehnologija) jer je testiranje znatno duze, ali zato ono sto zavrsi u finalnom dizajnu je pouzdano. Evo cak i sa elektricnim modelima kaskaju (mada je to i do strategije, jer Akio Toyoda ne vjeruje u to).

 

Sto se tice usluge i tretiranja musterija, to je uglavnom do individualnih auto-kuca, i izuzev toga sto su preskupi, ja za 20 godina nisam nikad imao problema. Oni ipak drze do renomea jer im se na tome im se zasniva prodaja i Mercedes Benz US me uvijek salje customer satifaction survey i auto kuce su jako osjetiljve na los feedback. Ja sam vece neprijatnosti imao kod Audija i Volva, a najvece kod Honde i VW i ne sjecam se da sam ikada dobio corporate survey kao kod MB. 

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 1.7.2023. at 12:58, bags said:

Dobio juce na rentacar ovaj Lynk 01 i to ko fol upgrade.

 

Ima dobrih strana kao ubrzanje i preglednost...

 

PXL_20230630_193703074.thumb.jpg.65523c12e58803f7c8951644a4c0e280.jpg

 

To neka kineska marka?

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...