Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Koliko su njih dvojica imali godina tada? Koliko se secam dobili su maksimalnu moguću kaznu maloletničkog zatvora koja je mogla. 10 godina. Tada se za obično ubistvo koje izvrši odrastao čovek nije moglo dobiti više od 15 godina a za teško maksimalno 20

Link to comment

Ono sto meni ovde bode oci da se dogadjaj odigrao u oktobru a da su oni osudjeni u martu naredne godine. Danas bi se to razvuklo ihahaj sto dovoljno govori o svemu.

 

 

Sent from my Le X620 using Tapatalk

Link to comment

Ono sto meni ovde bode oci da se dogadjaj odigrao u oktobru a da su oni osudjeni u martu naredne godine. Danas bi se to razvuklo ihahaj sto dovoljno govori o svemu.

 

 

Sent from my Le X620 using Tapatalk

 

plus bi rošavo govno snimilo film o govnarima

Link to comment

Blago vama, ja imam takve za ozbiljno u zivotu... mislila sam da neke bolesti prodju aa tinejdzerski godinama ali ne, jaci nego ikad... promenis kontinent pa i ovde ako ne pazis moze da iskoci iz frizidera

odes medju gastarbajtere i cudis se sto slusaju narodnjake?

 

 

 

 

inače je svetlana nepojamno neobrazovana osoba, za nju smem ruku u vatru da stavim da nije pročitala ni jednu knjigu u životu. ne jednu.

 

pa nisi ih ni ti mnogo procitao, ako je suditi po pismenosti -_-

 

Kakav crni Arkakov roktm...

Mislim na pojavu bendova kao što su Block Out, Bjesovi, KKN, Goblini, Ništa ali logopedi, Obojeni program, Disciplin A Kitchme i mnogih drugih koji su u vreme devedesetih izbacivali najkvalitetnije albume i pesme, mogli su se pratiti na trećem kanalu i generalno bili pristupačniji mainstream publici. Danas je situacija mnogo mnogo gora.

toliko pogresnog ovde, ali zaustavicu se samo na facepalmu za block out. dakle- :facepalm:

 

to vreme se moze uzeti ne kao zlatno doba, vec kao poslednji trzaj roka.

 

Pa eto npr, danas ima više bendova koji su po mom ukusu. Ali to nije bitno, generalno ima više dešavanja u smislu koncerata i izdanja, uprkos očajnoj infrastrukturnoj situaciji. U Bg mesečno imaš bar 15-20 certova (samo) stranih bendova, od teškog andergraunda do nekog polumainstreama i mainstreama ponekad.

 

Situacija u odnosu na devedesete se razlikuje 1) u lokalu - nemaš više državno sponzorisane varijante, festivali, teve emisije kao u vreme Slobe. To može da smeta nekom ko se na taj način informiše o muzici, meni ne. Koga interesuje, vrlo lako će se informisati i biti u toku. 2) u globalu - sve je prezasićeno, plus internet, imaš milijardu bendova u bukvalno svakom zamislivom žanru, svi oni turiraju i izdaju online ili na hardveru 24/7, a to se normalno odražava i ovde, ne može se ispratiti i logično je da je sve manje posećeno, ne samo kod nas. Nikad nije bilo lakše objaviti nešto i zakazati turneju od mesec dana po Evropi, internet je doneo mega masovnost ali je oduzeo fokus, mora da se kopa i bira.

 

Dakle, da li je situacija bolja ili gora, zavisi od perspektive posmatrača. Još nešto bitno - za razliku od bendova iz devedesetih (tu mislim na one koji postoje sve vreme od tad), današnji su mnooogo više okrenuti ka inostranstvu, u smislu da se regularno rade turneje po Evropi, pa čak i Americi i dalje. Ovi prvi ne dobacuju dalje od regiona, ma šta to značilo, valjda ih ne zanima.

zanemarujes problem informisanosti- naravno da ce onaj ko sam kopa i krece se u odredjenim krugovima biti upoznat sa scenom, ali ogromna vecina ljudi nemaju ni vremena ni volje za time. tako da su sponzorisani festivali i tv emisije igrale vrlo pozitivnu ulogu, i njihovim nestankom smo dosta izgubili.

da li je situacija bolja ili gora ne zavisi od posmatraca, sem ako posmatrac nece time da da stejtment "ja sam upucen u scenu a vas ko jebe kad niste". kao recimo ti. situacija ne da je gora, vec se moze uporediti sa svetom mutanata nakon nuklearnog rata. 80ih su rock i pop (sta god to bilo) bili mejnstrim kod omladine, kako u urbanim, tako i ruralnim sredinama. pogledaj sta je sada mejnstrim kod nas i u svetu, pogledaj sta deca slusaju- to je ono sta se broji. dzaba ti pun kurac underground bendova kad se publika na njima sastoji uglavnom od matorih olupina i kad se sve to desava van domasaja sire publike. mislim, lepo je sto se i tako desava, ali nema neku perspektivu. kad mi koji se jos vucemo po tim iventima konacno pocrkamo, svet ce preuzeti  neki novi hipsteri koji ce biti jos degenericniji od ovih sadasnjih, a adele ce biti njihov pink floyd.

 

eto tako.

Link to comment

elem, šta fali Block Outu iz perioda devedesetih?

 

 

 

toliko pogresnog ovde, ali zaustavicu se samo na facepalmu za block out. dakle- :facepalm:

 

to vreme se moze uzeti ne kao zlatno doba, vec kao poslednji trzaj roka.

 

 

poredio sam stanje roka devedesetih i danas u Srbiji.

Osamdesetih je bila druga država, i druga dimenzija

Link to comment

elem, šta fali Block Outu iz perioda devedesetih?

 

 

poredio sam stanje roka devedesetih i danas u Srbiji.

Osamdesetih je bila druga država, i druga dimenzija

pa i sad je druga drzava, a treca dimenzija.

 

mislim, sta je bitno, ne moze se pocetak 90ih uzimati kao neka nulta godina za poredjenje, a sve pre toga zanemariti. vecina tih bendova ima nekih korijena bas u 80im.

Edited by Miralem
Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...