Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Danas podseća na donekle sličan slučaj koji se vukao na sudu 5 godina, da bi bio razrešen 2013.

 

Nije ovo prvi put da Er Srbija postupa diskriminatorski i suprotno zakonima i Ustavu Republike Srbije. Sećamo se slučaja Snježane Jolić, pravnice u Ministarstvu poljoprivrede, koja je tužila JAT, čija je Er Srbija pravna naslednica, zbog diskriminacije osoba sa invaliditetom. Naime, Jolićevoj JAT nije želeo da proda kartu ukoliko ne putuje sa pratiocem, jer je u invalidskim kolicima, pa je sud posle pet godina suđenja to ocenio kao "diskriminatorski postupak" i naložio Er Srbiji da isplati 350.000 dinara Snježani Jolić zbog pretrpljenih duševnih bolova.

 

http://www.danas.rs/dijalog.46.html?news_id=353497

 

Detaljnije: http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:469202-Zena-invalid-dobila-presudu-protiv-JAT-a

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mene jedna stvar zanima...

 

Kako bi Fervex regovao da su u pitanju neki Pera Perić, radnik na građevini i njegova žena MIlanka, radnica u Maxiju, koji su dobili pomoć od perinog brata od strica iz Nemačke, da Milanka odvede njihovog autističnog sina na more... Perin brat shvata situaciju, i zna daje vožnja autobusom problem, pa se otvorio čovek za 2 avionske karte, jbg, nema za više, a Pera svakako ne može dobiti godišnji, jer sad je građevinska sezona...Uz to će ako bude dobio bar nedelju slobodnu, da okreči garsonjericu, toliko će para i vremena da se skrpi...

 

I tako Milanka i sin dođu na aerodrom, a osoblje ER Srbije pošalje ih kući i kaže ko vas jebe...

 

I kako onda Fervex razmišlja?

 

Da li je isto ovako ili mrzi iz dan duže ER Srbiju koja jedanom bolesnom detetu iz radničke porodice uskraćuje pravo na more?

Da li kometariše da ih je Pera poslao na more, a on će sa drugarima da se malo napio svako veče, kladionica, ovo-ono, pa da se odmori od svih njih...

Link to comment

Mene jedna stvar zanima...

 

Kako bi Fervex regovao da su u pitanju neki Pera Perić, radnik na građevini i njegova žena MIlanka, radnica u Maxiju, koji su dobili pomoć od perinog brata od strica iz Nemačke, da Milanka odvede njihovog autističnog sina na more... Perin brat shvata situaciju, i zna daje vožnja autobusom problem, pa se otvorio čovek za 2 avionske karte, jbg, nema za više, a Pera svakako ne može dobiti godišnji, jer sad je građevinska sezona...Uz to će ako bude dobio bar nedelju slobodnu, da okreči garsonjericu, toliko će para i vremena da se skrpi...

 

I tako Milanka i sin dođu na aerodrom, a osoblje ER Srbije pošalje ih kući i kaže ko vas jebe...

 

I kako onda Fervex razmišlja?

 

Da li je isto ovako ili mrzi iz dan duže ER Srbiju koja jedanom bolesnom detetu iz radničke porodice uskraćuje pravo na more?

Da li kometariše da ih je Pera poslao na more, a on će sa drugarima da se malo napio svako veče, kladionica, ovo-ono, pa da se odmori od svih njih...

 

ha

Link to comment

@ radisa

 

ma najbolje da to ima nekakve veze sa levicom

 

jbt, pa on navodi jebenog cedu jovanovica kao pozitivan primer ostvarene osobe 

coveka koji trenutno lize cipele vucicu zarad dugova u koje se uvalio sebe i fabriku koju je dobio na poklon

na stranu svi stavovi cede antica, u tom smislu (kradje drzavne imovine, zloupotrebe polozaja) je za jovanovica gospodin covek

Link to comment

@ radisa

 

ma najbolje da to ima nekakve veze sa levicom

 

jbt, pa on navodi jebenog cedu jovanovica kao pozitivan primer ostvarene osobe 

coveka koji trenutno lize cipele vucicu zarad dugova u koje se uvalio sebe i fabriku koju je dobio na poklon

na stranu svi stavovi cede antica, u tom smislu (kradje drzavne imovine, zloupotrebe polozaja) je za jovanovica gospodin covek

nije za cudjenje. dosta standardno razmisljanje za svakog sps-ovca

Link to comment

@ radisa

 

ma najbolje da to ima nekakve veze sa levicom

 

jbt, pa on navodi jebenog cedu jovanovica kao pozitivan primer ostvarene osobe 

coveka koji trenutno lize cipele vucicu zarad dugova u koje se uvalio sebe i fabriku koju je dobio na poklon

na stranu svi stavovi cede antica, u tom smislu (kradje drzavne imovine, zloupotrebe polozaja) je za jovanovica gospodin covek

 

nebitno je da li je cedomir antic bolji ili gori od cedomira jovanovica. ili koga god.

 

ovde je diskriminisano bolesno dete i ugrozena su njegova prava, i prava sve ostale bolesne dece.

sve drugo je nepotrebno skretanje sa teme

Link to comment

jel me zajebavas?

naravno da je nebitno

 

kao bitno je to u pricu uveo fernoux i ovo moje je indirektno odgovor na to, a direktno na radisin osvrt na ono sto je fernoux pisao

Link to comment

na topiku o avijatici sam izneo svoje čuđenje zbog, generalno, oštrih propisa koje dovode i do ovakvog ekscesa. jedna rečenica iz tog posta: "ovo sa mladim antićem. u autobusu za tivat bilo bi veće sranje od ispada kada bi se desio."

 

nijeda autobuska firma ne bi osporila put dečaku.

Link to comment

sa N1

 

Antić tvrdi da mu je tokom razgovora rečeno da namerno sprovodi negativnu medijsku kampanju usmerenu protiv te kompanije, te da nema osnova za tužbu.

"Očekivao sam da će se izviniti i da će reći da će proveriti procedure. Ključno je da se to više ne dešava nikom, pa ni meni i mojoj porodici. Naprotiv, dobili smo jedan govor u kom je rečeno da nisu reagovali iako su teško napadnuti negativnom medijskom kampanjom koju ja vodim iz ne znam kakvih razloga", rekao je Antić za N1.

Antić tvrdi da je Er Srbija u saopštenju lažno navela da je njegov sin bio agresivan, kao i da su lažno naveli da su putnici tražili da mu bude zabranjeno dalje letenje.

"On nije agresivan, autistična deca nisu agresivna. Ali oni nastavljaju sukob, ne samo sa mojim detetom, već sa svim osobama sa posebnim potrebama i svom autističnom decom", kaže Antić.

Link to comment

Dobro™, krenulo je valjanje u govnima i gađanje istim, ali nije da se štogod drugačije i moglo očekivati.

Edited by James Marshall
Link to comment

Koliko si samo ucitao. Ja ga stalnom vidjam samog sa Vidom ujutru kod Vuka gde ceka bus za Vidovu skolu. A vidjao sam ga i samog sa Vidom i drugim detetom u parku. Jasna mi je ocigledna licna pizma prema Anticu ali na to kako si povezao licni odnos sa sopstvenim sinom za neki tvoj hejt mogu samo da ponovim sto sam rekao i ranije, ti si retard.

Naravno da je učitao. I ja viđam Č.A. sa decom često.

A najjače mi što Fernu zna kako izgleda Čedina žena.

Link to comment

Pa i Antić sad priča bezveze. Deca sa autizmom i te kako mogu biti agresivna. To da li je njegov sin u konkretnoj situaciji bio agresivan valjda se može lako utvrditi pregledanjem snimka sa sigurnosnih kamera, ali nije ni u tome poenta. Svako može biti agresivan u određenim okolnostima, postoje stvari koje se u tim slučajevima rade da bi se smirilo stanje. Skandalozno je što izgleda ni Air Serbia ni Aerodrom nemaju protokol za postupanje u takvim situacijama ili bar nekog voljnog da se tog protokola pridržava.

Link to comment

znachi chedomir antic protiv progresa. jel se oglasio vec najveci najlepshi koji sija u mraku? <_<

 

treba drzava pod hitno da strane na stranu ugrozene kompanije -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

Kako bi Fervex regovao da su u pitanju neki Pera Perić, radnik na građevini i njegova žena MIlanka, radnica u Maxiju, koji su dobili pomoć od perinog brata od strica iz Nemačke, da Milanka odvede njihovog autističnog sina na more... Perin brat shvata situaciju, i zna daje vožnja autobusom problem, pa se otvorio čovek za 2 avionske karte, jbg, nema za više, a Pera svakako ne može dobiti godišnji, jer sad je građevinska sezona...Uz to će ako bude dobio bar nedelju slobodnu, da okreči garsonjericu, toliko će para i vremena da se skrpi...

 

I tako Milanka i sin dođu na aerodrom, a osoblje ER Srbije pošalje ih kući i kaže ko vas jebe...

 

I kako onda Fervex razmišlja?

 

Da li je isto ovako ili mrzi iz dan duže ER Srbiju koja jedanom bolesnom detetu iz radničke porodice uskraćuje pravo na more?

Da li kometariše da ih je Pera poslao na more, a on će sa drugarima da se malo napio svako veče, kladionica, ovo-ono, pa da se odmori od svih njih...

To bi bilo nešto drugo. Tom tvom Peri Periću ne možeš da kažeš da je sam kriv za to što nema novca; i on i Milanka, kao poštena radnička porodica, imaju svako pravo da od države traže da pomogne njima i njihovom detetu.

 

No, Pera Perić ne bi uradio ovo što je ČA uradio. Pera Perić zna da se kukanjem i pričom o diskriminaciji ne postiže ništa. On u takve stvari ne veruje. Pera bi takođe bio tu na aerodromu, i njemu ne bi smeo da kažeš stvari koje govoriš Antiću i njegovoj porodici, pa sve da to dete ide i maže putnike govnima. Tako je jer je Pera kroz život naučio da je takav stav jedini način da se čovek izbori sa nepravdom, a ne kroz kukanje i plakanje.

 

 

Pa i Antić sad priča bezveze. Deca sa autizmom i te kako mogu biti agresivna. To da li je njegov sin u konkretnoj situaciji bio agresivan valjda se može lako utvrditi pregledanjem snimka sa sigurnosnih kamera, ali nije ni u tome poenta. Svako može biti agresivan u određenim okolnostima, postoje stvari koje se u tim slučajevima rade da bi se smirilo stanje. Skandalozno je što izgleda ni Air Serbia ni Aerodrom nemaju protokol za postupanje u takvim situacijama ili bar nekog voljnog da se tog protokola pridržava.

 

Upravo tako. I Antić je znao da ni Er Srbija ni Aerodrom nemaju protokol za postupanje u takvim situacijama. (Ajde da je poslao dete da leti sa nekog aerodroma koji ima posebne prostorije za decu sa autizmom, kao što mnogi imaju, i kompanijom gde je osoblje pripremljeno za takvu decu, ali, naravno, nije to uradio.) Što i ne čudi, budući da u Srbiji nije rešeno pitanje opstanka većine njenih građana, tako da teško da takva zemlja, u sledećih nekoliko decenija, može da, od svih stvari, ima razrađenu politiku protiv diskriminacije dece sa autizmom. Mi možemo pričati kako je to strašno do sutra, ali to tom detetu pomoći neće. Čeda je znao šta radi kad je to dete, sa majkom i babom, poslao na put. Poslati uopšte autistično dete da leti avionom nije baš najpametnija stvar, a pogotovo je glupo da to uradiš u Srbiji, sa jeftinom kartom za Er Srbiju, i da pritom ostaneš kući da pijuckaš pivce (leto je) - a sa ženom i detetom, šta bude bude. I onda još, nakon toga, da ideš po novinama i histerišeš.

Edited by FERNOUX H
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...