Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ako Antić zaista želi da se bori za "sve osobe sa autizmom iz Srbije", kako je sam rekao, insistiranje na detaljima koji su u kontekstu čitave priče relativno nebitni, poput toga koliko dete jeste ili nije bilo agresivno i jesu li se drugi putnici žalili (što on inače ne može sa sigurnošću znati) je promašen pristup.

 

Ne bih rekao, ako je to ono što je njima /po njihovim eventualnim pravilima, ne znam kakva su/ dalo za pravo da se tako ponesu, njegov demanti da toga nije bilo ih stavlja u jako nezgodan položaj. Ne može on da se bori za sve osobe sa autizmom dok ovo jednostavno stoji tako kako je, mora na ovom primeru da dokaže da je taj modus operandi loš i nepravedan.

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Upravo je stvar u tome što ta pravila ne smeju da budu takva da se eto tek tako konstatuje da je dete agresivno i da se na tome završi priča. Jer, šta, da je dete zaista bilo agresivno, mogli bi s punim pravom da ga izbace s aerodroma bez ikakvog pokušaja da se situacija prevaziđe? U kontekstu "borbe za osobe sa autizmom" to ne znači ništa. 

Plus što ni njegov slučaj konkretno neće imati nikakve šanse ako mu na tome bude sav fokus. Ponašanje deteta je svakako bilo dovoljno upadljivo da privuče pažnju supervizorke, oni će reći da po njihovoj proceni to jeste bila agresija i gotovo. 

Link to comment

Ne bih rekao, ako je to ono što je njima /po njihovim eventualnim pravilima, ne znam kakva su/ dalo za pravo da se tako ponesu, njegov demanti da toga nije bilo ih stavlja u jako nezgodan položaj. Ne može on da se bori za sve osobe sa autizmom dok ovo jednostavno stoji tako kako je, mora na ovom primeru da dokaže da je taj modus operandi loš i nepravedan.

 

Slažem se s Halvardom, to nije dobar put. Zašto bi se agresivno ponašanje osoba sa autizmom automatski sankcionisalo, a da se pritom ništa ne čini (ili ne čini dovoljno) da se ono ublaži ili spreči? Šta ćemo tumačiti kao agresivno ponašanje?

Za razliku od većine ostale dece, dete sa autizmom teško usvaja pravila ponašanja spontano (imitativnim putem) ili jednostavnim objašnjavanjem (npr. zašto se u pozorištu ćuti ili u redu mirno stoji). Ako, na primer, poželi da se kreće u situaciji u kojoj to nije poželjno (dok se čeka u redu), roditelj će ili izaći iz reda ili  pokušati da ga zadrži na mestu, verovatno najpre rečima ili nekom aktivnošću, a ako to ne pomaže, a često ne pomaže, probaće da ga obgrli i time fizički zaustavi, na šta dete može da počne da se otima svom snagom (udara, bacaka se, vrišti), To sigurno nije ugodan prizor, ali, da li je agresija koju treba sankcionisati udaljavanjem ili zabranama? Za mene nije (individualna perspektiva koju je pomenuo Halvard), za neke druge ljude bi mogla biti. 

Za sankcionisanje je što roditelj sa detetom sa autizmom uopšte stoji u redu, bilo ono sklono agresivnom ponašanju ili ne. 

Edited by Notorious
Link to comment

U praksi, ljudi koji čekaju u redovima potuljeno pizde kad god trudnicu ili invalida propuste preko reda.

Mogu misliti kako bi izgledalo sa autističnim detetom. Empatija je odavno napustila ove krajeve

Link to comment

kontam da ce cekmeze i notorious da se ponude da placaju struju i vade izvod iz maticne knjige rodjenih roditeljima autisticne dece.

Kontam da ti logika nije jača strana. 

 

ja bi recimo pozajmljivao retardirano dete od komsije kad treba da zavrsim neki slican posao.

Ovo treba da bude smešno?

Link to comment

postoji humor i humor i ono kad nije smešno. 

ne sećam se situacije kada se neko mrštio što mora da propusti osobu sa invaliditetom.

takođe, sticajem okolnsti često putujem avionom i uvek je pravilo da osobe sa malom decom na gejtu stanu prve (naravno, i stari i nemoćni u kolicima, ukoliko ih ima na letu).

na tome se insistira od strane našeg aerodromskog osoblja.

i na kraju - za one koji ne znaju - postoji e-banking. džabe je, i bukvalno svi računi se mogu plaćati u toplini doma svoga i bez otimanja tuđe dece.

Edited by pt 2.0
Link to comment

Ovo što radi Antić je jedini način da se bilo kada bilo šta promeni u tretmanu ljudi sa pervazivnim poremećajima u Srbiji. Samo buka, samo stalno ponavljanje u medijima i MOŽDA nekom nekada dođe iz dupeta u glavu. Sama, Air Serbia neće nikada ništa promeniti, ni za deset hiljada godina, jer je tipična institucija potekla iz ovog naroda - bahata, tupa i neempatična, koja ne vidi da bi zbog bilo čega trebala da se menja.

 

A za "case" tvrdnje Air Serbia-e nisam baš tako siguran. Nije stvar u tome da li kompanija i aerodromski lekar imaju ovlašćenja da nekog skinu sa leta, stvar je u tome da li se ta ovlašćenja zloupotrebljavaju. Meni se na osnovu ovih šturih informacija čini da bi to itekako moglo biti moguće (npr. ako je lekar dao mišljenje, a da nije pregledao dete, za to bih ga ja prijavio i Etičkom komitetu Lekarske komore Srbije), a kompaniji ne ide na ruku i to što ima već solidnu istoriju diskriminacije raznih ugroženih slojeva, koji su utvrđeni sudskim odlukama - i ta žena kojoj nisu hteli da prodaju kartu jer je invalid, i onaj pilot koga su šikanirali jer je bio Nemac po narodnosti. Daleko od toga da tu nema materijala, i to zna i Air Serbia - da su oni apsolutno sigurni da tu nema ničega, ne bi ga zvali da ga ubeđuju da ne podnosi tužbu. 

Link to comment

Mene ovde frapira odnos Er Srbije prema celom slučaju u javnosti, zar je moguće da su toliko slepi i da ne vide loš PR i potencijal za gubitak love na sudu? Trebalo je da uđu u full damage control mode, a ne da se svađaju s Antićem preko medija. Dakle, javno izvinjenje, Antićima neka odšteta tipa soma evra + besplatna karta za željeni termin gde će dete maziti&paziti, i cela stvar bi bila zaboravljena za 7 dana. Dane Kondić nije naučio u toj Australiji da se to tako radi?

Link to comment

Mene ovde frapira odnos Er Srbije prema celom slučaju u javnosti, zar je moguće da su toliko slepi i da ne vide loš PR i potencijal za gubitak love na sudu? Trebalo je da uđu u full damage control mode, a ne da se svađaju s Antićem preko medija. Dakle, javno izvinjenje, Antićima neka odšteta tipa soma evra + besplatna karta za željeni termin gde će dete maziti&paziti, i cela stvar bi bila zaboravljena za 7 dana. Dane Kondić nije naučio u toj Australiji da se to tako radi?

pa boli ih uvo za lovu - nije njihova. izdotiraće država kao i do sad.

er srbija je ona tipična obesna tetka zaposlena na nekom državnom šalteru koja zna da se uvalila i da je neotpustiva pa makar i zapalila zgradu u kojoj sedi. samo što ima i avione osim pečata.

Edited by Joshua
Link to comment

Onaj inadzija u meni, koji nema pravno znanje nego samo inat i volju za tucnjavom sa govnarima, zakljucuje da ako nema "kejsa" ne bi ovi kurtoni zvali Antica da mu to u 4 oka kazu..nego bi ga pustili da se batrga i pokusava.

 

Ovaj fazon "Samo da te drugarski upozorim da dzaba pokusavas" prolazi kod naivnih i uplasenih, sto cenim da Antic nije. Pogotovu nema pravo da bude uplasen ako mu je dete u pitanju.

 

Kakva god da je pozadina njegovog ranijeg delovanja, navijam da im majku majcinu natera da bere kozu na siljak..govna bezobrazna.

 

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...