Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Tesko je to pitanje @gospa buba, ima vise elemenata. Ja bih rekao da jedan vanvremenski je da kako starimo tako slabimo, u svakom pogledu. Ja gledam ove moje, sto su stariji to su ne samo nesposobniji nego i emotivno sve vise kao deca. I onda ih neko prevesla, zavadi sa familijom, em si izgubio roditelja, em im spiskali/ukrali imovinu. Za imovinu je lako (moji vec sve prepisali na nas) ali kako cuvati da ti roditelje neko ne manipulise... ne znam, samo budi zahvalan za svaki dan dok su normalni i dok ih imas. 

 

A ovo za imovinu i moderno doba - moras danas baaas da se pomucis da bi stekao dom a nekad i za penziju. I onda to postaje mnogo znacajnije pitanje nego ranije. Lako su mogli nasi roditelji da idu u svet bez icega kad dobijes stan od drzave ili da grade sa onim bezkamatnim kreditima, pa se kuce dizale za par godina mucenja a ne danas za ceo zivot robijanja, sve u nadi da kad dodje kriza, a dolazi svakih 10 godina sada ko po satu, da neces izgubiti sve to. A onda opet neka deca sve to spiskaju, pa sto ne bi roditelji sami, ako su oni to zaradili?

 

Skoro sam bas pricao sa kolegom o tome i slozili smo se da je velika razlika za dete dal si mu ostavio nekretninu ili ne ali vrlo mala da li si mu ostavio jednu ili dve. Ja se time nekako vodim, da detetu makar nesto ostavis, bio to stan u BGu ili kuca u Crnoj Travi, plus obezbedis dobro obrazovanje a onda nek sam vidi sta ce sa sobom. Mada nije ni kraj sveta ako ne uspes ni to da mu ostavis, po meni obrazovanje i vaspitanje je broj jedan.

 

Edit: i jedna stvar oko koje sam vrlo cvrst - ono sto si sam nasledio, treba da preneses sledecoj generaciji, to tvoje nije.

Edited by Shan Jan
  • +1 2
Link to comment
  • Replies 37.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minutes ago, Shan Jan said:

Skoro sam bas pricao sa kolegom o tome i slozili smo se da je velika razlika za dete dal si mu ostavio nekretninu ili ne ali vrlo mala da li si mu ostavio jednu ili dve. Ja se time nekako vodim, da detetu makar nesto ostavis, bio to stan u BGu ili kuca u Crnoj Travi, plus obezbedis dobro obrazovanje a onda nek sam vidi sta ce sa sobom. Mada nije ni kraj sveta ako ne uspes ni to da mu ostavis, po meni obrazovanje i vaspitanje je broj jedan.

 

Edit: i jedna stvar oko koje sam vrlo cvrst - ono sto si sam nasledio, treba da preneses sledecoj generaciji, to tvoje nije.

apsolutno. odavno sam stava da moraš potomstvu da ostaviš više nego što si nasledio.

da mora potomstvo da bude obrazovanije od roditelja.

inače, bolje da te nije ni bilo.

  • +1 2
Link to comment
20 minutes ago, Shan Jan said:

Tesko je to pitanje @gospa buba, ima vise elemenata. Ja bih rekao da jedan vanvremenski je da kako starimo tako slabimo, u svakom pogledu. Ja gledam ove moje, sto su stariji to su ne samo nesposobniji nego i emotivno sve vise kao deca. I onda ih neko prevesla, zavadi sa familijom, em si izgubio roditelja, em im spiskali/ukrali imovinu.

 

Pa ako je tako sto im ne oduzmu poslovnu sposobnost kad predju odredjene godina da upravljaju imovinom? Tom kontrolom se ziv covek ubija pre vremena. Ako su znali da zarade, znace valjda i da sacuvaju.  Osecaj nezavisnosti je vazan svakom zivom. Uzmi mu to, ubijes ga pre sudnjeg dana.

Ispada da zadnje godine zivota treba da zive u nekoj vrsti zatvora i da im se odredi na sta je i koliko prikladno da trose u njihovim godinama, sve sa izgovorom da su mentalno oslabili. Ili im se popuni tajm sit novim obavezama . Mada je nasih takvih ne tako mnogo i to redje rade zene.

 

Ja sam svojima dodavala, jer su i oni meni davali sve kad gotovo nisu imali nista. 

A smatraca koji nekako smatraju da se coveku "posrecilo" da zaradi onoliko, pa da posavetuju.

 

Mada ima svakakvih ljudi koji ne znaju sa novcem, ali dokle god nisu zabrazdili da im se oduzme poslovna spsobnost dotle imaju pravo da vode racuna o svojoj imovini.

@gospa buba Englezi su sa trzistem nekretnina napravili posebnu pizdariju. Ekonomija im je rentijerska i pociva na finansijama. Opstruisu izgradnju da ne bi padala vrednost  novca rentijerekse klase ulozenogu nekretnine. Zato su im ovi najmladji u takvima makazama. 

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment
18 minutes ago, Moonwalker said:

 

..


@gospa buba Englezi su sa trzistem nekretnina napravili posebnu pizdariju. Ekonomija im je rentijerska i pociva na finansijama. Opstruisu izgradnju da ne bi padala vrednost  novca rentijerekse klase ulozenogu nekretnine. Zato su im ovi najmladji u takvima makazama. 

taj uzas se kod njih navishe i najbrze video, sa jedne strane imash taj teror trzishta, a sa druge razvijen sistem opshteg pracenja, u smislu dijagnostike, pa su nahvatali gomilu poremecaja kod mlade populacije, vec od tinejdjerskog doba. plus shto je sad svuda teshko objasniti, ko radi imace, bogami mozda i nece :unsure:

 

gospode mi smo na dumu. vratite nas kuci :cryhappy: :lolol:

Edited by gospa buba
  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, gospa buba said:

taj uzas se kod njih navishe i najbrze video, sa jedne strane imash taj teror trzishta,

 

Najgore je sto svesno nista nece uraditi da otvore ventil da se sosptvenim naporom ipak dodje do nekakvog krova nad glavom, nego ce sve cusnuti da se pokrse unutar porodica kao pre, pa ko koga zavrne. I izmedju dece i roditelja i izmedju same dece. 

Edited by Moonwalker
Link to comment

ja sam to pre 20 godina rešio. kako sam nasledio tako sam uhvatio ćeru za ruku i rekao "ovo je sad tvoje", i papirolloški.  ona je rekla "hvala, oče".

  • Wub 1
Link to comment
1 minute ago, đorđe geprat said:

ja sam to pre 20 godina rešio. kako sam nasledio tako sam uhvatio ćeru za ruku i rekao "ovo je sad tvoje", i papirolloški.  ona je rekla "hvala, oče".

 

Ili kako se osloboditi plaćanja poreza na imovinu. :lolol:

 

Spoiler

Zezam se, naravno. :happy:

 

  • Haha 5
Link to comment
11 minutes ago, Moonwalker said:

 

Najgore je sto svesno nista nece uraditi da otvore ventil da se sosptvenim naporom ipak dodje do nekakvog krova nad glavom, nego ce sve cusnuti da se pokrse unutar porodica kao pre, pa ko koga zavrne. I izmedju dece i roditelja i izmedju same dece. 

 

4 minutes ago, đorđe geprat said:

ja sam to pre 20 godina rešio. kako sam nasledio tako sam uhvatio ćeru za ruku i rekao "ovo je sad tvoje", i papirolloški.  ona je rekla "hvala, oče".

 

Sve ovo ima veze sa tim kakvi su ljudi - i roditelji i deca. Ako imas poverenje u svoju decu, prepises im. Moja keva je prepisala svoj stan sestri bas sa tom idejom da ako poblesavi je neko ne prevesla, al moja sestra nikad nece to zloupotrebiti. A ako je familija sklona da se gloze oko nasledstva, mozes da im ostavis i jednu kasiku, opet ce se pobiti na krv i noz. Tako se neki moji rodjaci u Hrvatskoj pobili oko neke prastare kuce koja jedva stoji a sva trojica dobrostojeci - jedan ima nekretnina i nekretnina po primorju plus svoju kompaniju, drugi dobro obrazovanje, odlican posao i stan u Zagrebu, treci zaradio para u Nemackoj, napravio kucu, al dzaba...

 

Veliki problem moze biti i kakva su deca. Znam neke drugare koje su zene zavadili sa bracom pa ta braca sa zenama isutirali oca iz kuce cim im je prepisao. Ili u mojoj familiji neki razmazeniji koji cim im je deda imovinu prepisao oni krenuli da se bahate. Covek je za zivota morao da gleda kako mu deca spiskavaju imovinu koju im je dao... ajd neki su sacekali da umre pa se onda opustili.

  • +1 2
Link to comment
18 minutes ago, đorđe geprat said:

ja sam to pre 20 godina rešio. kako sam nasledio tako sam uhvatio ćeru za ruku i rekao "ovo je sad tvoje", i papirolloški.  ona je rekla "hvala, oče".

 

Pa dobro, sve je to OK, ali ima razne dece kao sto i ima raznih roditelja. Da ne navodim samo primera koji su za DOOM. 

@Shan Jan Taman si napisao ono sto i ja mislim, dodati i poroke koji pojedu sve sto je vise generacija radilo, ili preduzetnistvo sa pola mozga tamo gde je sve moz' da bidne, a i ne mora da znaci.

Zato kad neko ne radi isto sto bi mi, ne treba se zaletati, ko zna sta je iza price.

 

 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment

BTW, sa obe strane familije su moji bili bogati burzuji pa su nam i komunisti oduzeli gomilu imovine. Hocu reci, u mojoj familiji je to sa finansijama jedan tezak rolerkoster kroz generacije a nagledao sam se svega i u svom zivotu u porodici. Tako da ja se vodim onim da mu omogucis srecnu porodicu ako mozes, osposobis za zivot a sta ce biti za 50 godina to niko ne zna.

Edited by Shan Jan
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, gospa buba said:

mada, sad sam skoro chitala neki izmashtani chlanak, kako neki britanski milenial njari shto mu roditelji troshe novac na provod i putovanja, umesto da chuvaju njemu dok chekaju da umru, da je to njegovo i oni njemu troshe unaped, dok se on muchi i jedva zaradjuje za ovo i ono i za zivot. pa onda kad pogledash, i jeste grozno dete, a grozan je i svet u kome vishe za zivota ne mozesh da steknesh nishta svoje, nego mekash koliko ti stara majka okrnjila nasledstvo...

 

To je uvek bilo, sem pod bumerima. Ali mene iznenadjuje da nekog iznenadjuje da gleda hoce li mu ishta ostati. Chlanak je svakako izmashtan, ali su komentari nasheg sveta ispod prilichno chudni i samousaglasheni...

Link to comment
3 hours ago, Shan Jan said:

Ima neko pravilo da moras da napabircis 100-200 postova pa onda vidis "osetljive" teme tipa politika. @aram ce znati.

koliko sada imam napabirčeno? :think: gde da vidim?  ne znam što se toliko taji svetska politika, sad je to tema dana svuda, svi pričaju samo o tome

Link to comment
8 minutes ago, Kristalno jasna said:

koliko sada imam napabirčeno? :think: gde da vidim?  ne znam što se toliko taji svetska politika, sad je to tema dana svuda, svi pričaju samo o tome

 

pa piše ti ipod avatara.

Link to comment
2 minutes ago, aram said:

 

pa piše ti ipod avatara.

:huh::unsure: i šta piše, ne vidim, stvarno

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...