Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 hour ago, Shan Jan said:

Takvih ima u svakom drustvu koliko ti dusa iste, zato i postoje zakoni. 

 

Ne slažem se. Siguran sam da takvih ima mnogo manje u Finskoj nego u Srbiji.

Takođe tvrdim da u Belorusiji takvih ima manje nego u SAD, čisto da ne bude da je zapad uvek u svemu savršen, jer nije to sad tema.

 

A zakoni postoje kod nas i praktično su isti kao u Finskoj, yet tamo se mahom poštuju, a ovde ne. 

Link to comment
  • Replies 37.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    810

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 minutes ago, Партибрејкер said:

 

Ne slažem se. Siguran sam da takvih ima mnogo manje u Finskoj nego u Srbiji.

Takođe tvrdim da u Belorusiji takvih ima manje nego u SAD, čisto da ne bude da je zapad uvek u svemu savršen, jer nije to sad tema.

 

A zakoni postoje kod nas i praktično su isti kao u Finskoj, yet tamo se mahom poštuju, a ovde ne. 

Gresis Partibrejker, vecina ljudi su ko plastelin. Jedan rat, jedan raspad drustva i videces na sta ce liciti ljudi oko tebe. 

  • +1 4
Link to comment

Postoje svakakvi svuda, ali im je ponašanje determinisano ne samo ličnom devijacijom, već i time šta očekuju kao posledicu. 

Deo njih će se ponašati bez obzira na posledice, ali verujem veći deo će reagovati na društvenu prihvatljivost, zakonska ograničenja vs. nekažnjavanje. I zato u neuređenom sistemu imaš one koji negde drugo ne bi nešto uradili. 

  • +1 7
  • Hvala 2
Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

Ovo su klinci od 20 godina napravil, koji sankcije i rat videli nisu

Pa ovaj sistem je posledica sankcija i rata i "elite" koja je pocela da vedri i oblaci u zemlji. Nije nastao sam od sebe.

  • +1 1
Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

Ovo su klinci od 20 godina napravil, koji sankcije i rat videli nisu

Ništa rat i sankcije, već dozvole koje imaju

 

Juče sam prisustvovala divljanju nešto mlađih u autobusu. Pljuvanje, tuča, dranje, skakanje. Stariji srednjoškolci. Kad sam ih, khm kkhm opomenula, klinac mi je rekao "mnogo ste uspeli u životu kad se vozite autobusom". 

Taj nije rođen kao devijantan, njega je neko tome naučio. 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
6 minutes ago, Shan Jan said:

Gresis Partibrejker, vecina ljudi su ko plastelin. Jedan rat, jedan raspad drustva i videces na sta ce liciti ljudi oko tebe. 

 

Pa o raspadu društva i pričamo, tako se i zove topik. A raspad se desio zbog svega što nabrajaš.

Ne mislim ni ja da smo mi genetski programirani da budemo zli više nego Finci.

  • +1 1
Link to comment

Negde sam pročitao da jedan od momaka™ bio u ćeliji s kaznom od 10 dana.Valjda nije imao LK a ni pare da plati kaznu. 

Znači nije baš neko ko ima leđa...

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, aram said:

ok, znači da se donese važi zakon: ko je sirotilja bogatun, uticjan može nekažnjeno da baca petarde, prolazi na crveno, štipka nepoznate žene za dupe...

opravio

Link to comment
28 minutes ago, Zaboravan said:

Negde sam pročitao da jedan od momaka™ bio u ćeliji s kaznom od 10 dana.Valjda nije imao LK a ni pare da plati kaznu. 

Znači nije baš neko ko ima leđa...

Da imaju ledja ne bi mediji izvestavali o ovome.

  • +1 6
Link to comment
6 minutes ago, Shan Jan said:

Da imaju ledja ne bi mediji izvestavali o ovome.

To jedan od zlikovaca...

Pitanje je što su dopustili iživljavanje, obično gledaju da soba bude mirna, da se problemi reše razdvajanjem zatvorenika i sl. Ako dođe do incidenta ili ovako nečega gore skidaju odgovornost sa sebe i sve se prebacuje na počinioca, bez zataškavanja. 

Možda preterujem ali mislim da se zataškavalo zbog nečeg još... 

Link to comment

nema  veceg uzivanja nego kad se osamdesetcetvorka sa gusenicom prelomi na gusenici pa surfujes na onom polomljenom delu, ko nije surfao na gusenici nije musko

  • +1 1
  • Haha 6
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...