Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Zavisi za sta. Ako pricas o kriminalu, da, Srbija je mnogo bezbednija od Zapada. Ako pricas o budalama koje su iznad zakona onda ne. Meni je potpuno neverovatno da neko i pijan krene da mlati random devojku na ulici. Moral je potpuno nestao.

  • +1 6
Link to comment
  • Replies 38.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    824

  • radisa

    761

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kriminalaca ima svugde, to je tačno.

Može budala da te prebije ili ubije svugde, i to je tačno.

Ali da policiju koja je videla šta se dogodilo ovako rutinski odjebe pijano govedo koje čak i nije direktno povezano sa vladajućom kriminalnom strukturom nego preko supruge ili neke leve veze, to baš i nije tačno.

I naravno da ne govorimo o Kolumbiji, Gvatemali ili sličnim državama.   

  • +1 9
Link to comment

Svi su sada bitniji od obicnog gradjanina koji radi svoj posao, nevezan za partiju ili drzavu i podmazuje sistem svojim porezom. 

Podsekretari u nekim mesnim zajednicama, salteruse, njihovi kumovi, rodjaci..svi su bitni, povezani, moze im se..

 

Valjalo bi i protiv toga da se proseta neki krug.

  • +1 4
Link to comment
36 minutes ago, ragasto said:

Kriminalaca ima svugde, to je tačno.

Može budala da te prebije ili ubije svugde, i to je tačno.

Ali da policiju koja je videla šta se dogodilo ovako rutinski odjebe pijano govedo koje čak i nije direktno povezano sa vladajućom kriminalnom strukturom nego preko supruge ili neke leve veze, to baš i nije tačno.

I naravno da ne govorimo o Kolumbiji, Gvatemali ili sličnim državama.   

nisam citao vest o devojci, vidim da i sanjan prica o tome samo bupnuo na mosov post. 

  • +1 1
Link to comment

Nemo se svađate, postoje statistike o kriminalu / bezbednosti... kao npr ovo. (I za ovo drugo što pominjaste, korupciju zvaničnika, i za to ima neke statistike... ali, dovoljno sam davio za ovaj put.)

 

crimestats.png

  • Hvala 2
Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

Sve je to tacno ali zanemarujes koliko neki ljudi imaju ego boost kad se oni dave u parama a ljudi oko njih nemaju leba da jedu.

 

 

Shvatam ja to, ljudi vole da imaju više od drugih i da to pokazuju, ali meni to ipak govori o jednom nedostatku mudrosti, možda čak i socijalne inteligencije. Baš ta beda kojoj se oni rugaju, kao i opšti nedostatak obrazovanja, će dodatnim urušavanjem društva i njih same pre ili kasnije dovesti u teške životne situacije.

 

 

Ja bih lično voleo da imam samo onoliko koliko meni treba, a neka svi ostali slobodno imaju više, i svet bi bio lepše mesto...

  • +1 4
Link to comment

Kako je ovaj lik video da su likovi pijani, tako je videla i ta zena na ciji auto su bacali inventar, i umesto da sedne u kola i sto pre zapali dalje, jer se sa pijanim ljudima koji su osnovano se moze pretpostaviti zeljni tuce ne raspravljavas i nista im ne objasnjavas, tako je i ona to morala da zna. To nisu prodavacice iz maxija na koje je ova verovatno navikla da se beci i istrise.

A ovaj lik je trebalo da odmah zove policiju, a ne da ulazi u raspravu i fizicki obracun sa pijancima, policija bi u tom slucaju verovatno brze dosla i zatekla ih na licu mesta u prekrsaju.

No, dobro, svakom prema iskustvu.

  • -1 3
Link to comment

Sustina problema nisu pijani nasilnici nego sto se pijani nasilnici ne procesuiraju, kao i gomila drugih nasilnika, jer imaju veze sa vlascu. 

  • +1 8
Link to comment
19 minutes ago, Shan Jan said:

Sustina problema nisu pijani nasilnici nego sto se pijani nasilnici ne procesuiraju, kao i gomila drugih nasilnika, jer imaju veze sa vlascu. 

 

Jeste suština, ali slaba uteha onom što je popio batine. Slažem se sa ovim gore, pozvati policiju i ne glumiti heroja. U mom gradiću i za vreme SFRJ je bilo par kafana gde nikom ne bih preporučio da ide u večernjim časovima, a miran gradić

Edited by Time Crisis
  • +1 1
Link to comment
43 minutes ago, ultra plasticni said:

Kako je ovaj lik video da su likovi pijani, tako je videla i ta zena na ciji auto su bacali inventar, i umesto da sedne u kola i sto pre zapali dalje, jer se sa pijanim ljudima koji su osnovano se moze pretpostaviti zeljni tuce ne raspravljavas i nista im ne objasnjavas, tako je i ona to morala da zna. To nisu prodavacice iz maxija na koje je ova verovatno navikla da se beci i istrise.

.

Ne razumem ovaj komentar. Kako znas da se inace bahati ?

drugo, kako znas da he mogla da se uopste isparkira ? 
 

I na kraju, da li je to bilo sarkasticno ili ne verujes u pricu oa teras segu ?

Link to comment
14 minutes ago, extragluv said:

prica bi bila mnogo lepsa da je posle onog, 'eskiviram udarac' islo, zadajem levi krose. 

Tako nekako je ona Crnogorka nabola napadača pa joj je čvrsta ruka zakona objasnila da to nije lepo. 

 

Policija je problem.

  • +1 3
Link to comment
40 minutes ago, Time Crisis said:

 

Jeste suština, ali slaba uteha onom što je popio batine. Slažem se sa ovim gore, pozvati policiju i ne glumiti heroja. U mom gradiću i za vreme SFRJ je bilo par kafana gde nikom ne bih preporučio da ide u večernjim časovima, a miran gradić

Uvek bilo. Medjutim cini mi se da se sada bas rasirilo. Ono, kafana u kojoj ja i puno drugih normalnih ljudi u kraju klopamo je izresetana pre par godina ne bi li ubili nekog krimosa tu. Skoro svaki dan cujes kako je neki SNS gmaz ubio/prebio nekog ni krivog ni duznog. I uvek su ljudi sa punim dosijeom i uvek se izvlace. Aj da to rade precednikov brat i zeks ali svaka ulica sada ima nekog takvog. Mnogo je kume. 

  • +1 5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...