Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Nismo bili ni blizu 200 hiljada ljudi...Niti bilo kakve radikalizacije...Šetnje su bile plafon plafona za prisutne...Možemo da se lažemo da je bilo moguće drugačije ali je to jednostavno glupo.

  • +1 2
Link to comment
  • Replies 38.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    824

  • radisa

    761

Top Posters In This Topic

Posted Images

18 hours ago, Shan Jan said:

Tacno sam znao da ce biti Lenovo pre nego sam i otvorio. Inace nakon laptop biznisa kupili su i intel server i storidz biznis od IBM-a. Lepo je videti da su zadrzali IBM-o zbogv kvalitet.

Jel izdržao? Kakva je bila trajektorija zolje? Ako je bio direktan pogodak sumnjam da je ostao integralan.

  • Haha 1
Link to comment
3 hours ago, mackenzie said:

BEOGRAD - Slobodan Milenković više nije načelnik Odeljenja beogradske policije za borbu protiv droga, a inspektor Dušan Mitić više nije na čelu operative, saopšteno je iz advokatske kancelarije "Tomanović, navodeći da su oni raspoređeni na druga radna mjesta izvan Odeljenja za borbu protiv droge.

 

 

💀

znate, ovo je sada test za policajce. za policijski sindikat. ako budu miševi, zabrinuti za svoja radna mesta, oćute, ne ispolje esnafsku solidarnost protiv samovolje jednog Keramičara,

 

onda smo na koraak od kriminalizovane policije, samovoljne, potkupljive, partijske......... koja neće biti servis građanima i zaštitnik.

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, ronin said:

Nismo bili ni blizu 200 hiljada ljudi...Niti bilo kakve radikalizacije...Šetnje su bile plafon plafona za prisutne...Možemo da se lažemo da je bilo moguće drugačije ali je to jednostavno glupo.

Bilo je puno ljudi za radikalizaciju ali ni jedan jedini vodja protesta nije poveo. Svi hocemo da neko drugi obavi prljavi posao a da mi mozemo da nastavimo lagan zivot bez zrtve.

 

To je valjda novi svet. Mozda nam i nije dovoljno lose, bar ovoj omladini, da bi se zrtvovala za neke ideale. A vlast je uvek rusila mladost a ne mi matorci koji smo na prvim protestima bili pre 30 godina.

 

Ja sam malo izgubio nadu, mada je to mozda samo moja licna sklonost depresiji. Ko zna, mozda nas na sledecim izborima iznenadi potpuni poraz SNS-a, a mozda budemo imali jos 4 godine vlasti lika koji je na njoj duze od Slobe.

 

  

4 minutes ago, djordje geprat said:

znate, ovo je sada test za policajce. za policijski sindikat. ako budu miševi, zabrinuti za svoja radna mesta, oćute, ne ispolje esnafsku solidarnost protiv samovolje jednog Keramičara,

 

onda smo na koraak od kriminalizovane policije, samovoljne, potkupljive, partijske......... koja neće biti servis građanima i zaštitnik.

Gde ti zivis covece, pa to je odavno vec slucaj. 

Edited by Shan Jan
  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Shan Jan said:

Gde ti zivis covece, pa to je odavno vec slucaj. 

pogrešno sam napisao "da smo na korak". neformalno, jesmo. na korak smo da u formalnom smislu, javno, jasno i glasno to postanu.

  • Tužno 1
Link to comment

Kriminalizacija policije traje već dugo, još od Miloševićeve ere, ne verujem da će se u njihovim redovima iko pobuniti. Naročito se neće buniti ovi novozaposleni, kojih je sve više, a oni će biti odani do krajnjih granica.
Mislim da, i inače, u izrazito hijerarhijskim organizacijama, teško dolazi do pobune.

U našoj policiji bivaš kažnjen samo zato što savesno radiš svoj posao ili ukažeš na propuste u proceduri.

Ovim ljudima mi, gradjani, moramo dati podršku i pobuniti se zbog smene. Ovi iz opozicije možda da ponude usluge advokata i da probaju da probude inspekciju ili unutrašnju kontrolu, kako god se to zove kod nas.

 

  • +1 3
Link to comment
9 minutes ago, Shan Jan said:

Bilo je puno ljudi za radikalizaciju ali ni jedan jedini vodja protesta nije poveo. Svi hocemo da neko drugi obavi prljavi posao a da mi mozemo da nastavimo lagan zivot bez zrtve.

 

To je valjda novi svet. Mozda nam i nije dovoljno lose, bar ovoj omladini, da bi se zrtvovala za neke ideale. A vlast je uvek rusila mladost a ne mi matorci koji smo na prvim protestima bili pre 30 godina.

 

Ja sam malo izgubio nadu, mada je to mozda samo moja licna sklonost depresiji. Ko zna, mozda nas na sledecim izborima iznenadi potpuni poraz SNS-a, a mozda budemo imali jos 4 godine vlasti lika koji je na njoj duze od Slobe.

 

  

Gde ti zivis covece, pa to je odavno vec slucaj. 

Tačno je da nije dovoljno loše, a što se tiče omladine - videli su kako su prošle njihove prethodne dve generacije 30ak godina unazad. Pa i nemaju previše motiva za rizik, što se im se i ne može preterano zameriti.

  • +1 1
Link to comment

OK. da im ne zameram ni malo, kamoli preterano. samo molim da se prestane sa zameranjem nama matorima, penzionerima. mi onomad nismo sedeli i vrteli prstima.

 

ova omladina i malo stariji treba da podnesu neku žrtvu za sopstveni boljitak i boljitak potomstva.

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, djordje geprat said:

OK. da im ne zameram ni malo, kamoli preterano. samo molim da se prestane sa zameranjem nama matorima, penzionerima. mi onomad nismo sedeli i vrteli prstima.

 

ova omladina i malo stariji treba da podnesu neku žrtvu za sopstveni boljitak i boljitak potomstva.

Ne znam ko više zamera penzionerima, ne samo zato što više nije 1991. nego zato što ljudi koji jesu napravili sva ova sranja imaju imena i prezimena i jasno je da to nema veze sa tim koliko ko ima godina. 

 

A žrtvovati se mora, da, ali po redu i starještvu. I ti koji treba da se žrtvuju malo više i prvi treba da znaju da saopštenjima neće postići ništa. Sve i da boluju od amnezije, imaju YouTube pa mogu da se podsete kako su nekad izgledali protesti i da li je neko govorio da se sEdNe DoLe. 

Link to comment
5 hours ago, Malvo said:

Imali su momentum da izvedu na ulice 200.000 ljudi a 200.000 menja vlast. Umesto toga su organizovali pešačke rute po Beogradu i posedali kod predsednika Hila na instrukcije. 

200k ljudi je moglo i da peshachi da je htelo. da peva, maze pekmez na hleb, pokaze golu guzicu, shtagod. well, nije htelo. niko tu nishta nije propustio, to je tako.

  • +1 6
Link to comment

Ubijen covek u Mladenovcu u kafani, prebijen do smrti, navodno pred sinom i navodno jer je hteo da naruci pesmu, a ovih 6 kretena je drzalo muziku...

pakao

 

  • +1 1
  • Tužno 7
Link to comment

Mladenovac opet. Kako je nestao onaj shto je ubio desetoro i obogaljio ko zna koliko. Shta je samo jedno ubistvo flashom ako je ekipa bitna nekako SNSu a shanse su da jesu neki njihovi.

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Copy/paste sa Linkedina:

 

Петар Матуновић, инжењер аеронаутике, колега са Линкедин-а пише шта се догодило његовој породици у Мионици, 26.8.2023. око 20часова:

"Група пијаних младића у 30годинама пијана лупа кафану, Бацајући инвентар по саобраћајници, и по паркираном возилу. Прилази им девојка и говори да не бацају по њеном ауту, а један видно пијан је хвата и удара песницом. 

Како сам у непосредној близини у возилу, са трудном супругом и двоје мале деце, излазим из кола и трчим да помогнем нападнутој девојци. Знам шта ме чека. Момци су мортус пијани у дивљем расположењу. Задњих десет минута колико смо ту трешти музика и најгора примитивна чопорска понашања се испољавају, распојасани без мајица, пију и урлају. 

Прилазим момку, кратко ошишаном и уредно избријаном, који удара девојку док она покушава да се отргне. помажем јој у томе.Насилник каже шта се ти мешаш и креће силовито песницом, ескивирам ударац, али качи ме песницом у слепочницу и лево ухо. Не верује да сам још на ногама и повлачи се. Уљудно му говорим, немој није у реду да бијеш жену... Са леве стране затрчава се други рмпалија, неуредан са запуштеном брадом, у радном оделу, великог стомака, каже шта провоцираш и упућује ми још један ударац, спуштам главу да избегнем и удара ме у теме, падам на земљу и креће групно шутирање... 

Размишљам како морам што пре да се извучем из ове ситуације... нешто се дешава и смањује се број удараца, извлачим се...испред себе видим да је напад прешао на момка од девојке...Овог финог момка сам претходно видео на каси ресторана Костић, где је дошао да подигне поручен роштиљ...продавачици је причао да своју нову девојку води на упознавање код мајке, продавачица га молим да дозволи да прво мени наплати како би јој испричао све детаље, плаћам излазим, смештам децу у ауто и даље настаје овај хаос... 

Жао ми је момка, кога крвнички линчују, девојки сам успео да обезбедимо одступницу, иза чујем супругу која виче у паници, повлачимо се ка њима... прилази ми један момак у трку из те групе, не делује да ће да нападне и извињава се...остали туку момка док девојка вришти... 

Решавам да склоним децу која су у плачу и трудну жену која дрхти од страха....идем у рикверц у раскрсницу склањамо се и зовем полицију...сто питања, прекидам грубо и инсистирам да хитно дођу...близу је станица и брзо стижу...враћам се, из даљине видим да нема возила нападнуте девојке и момка, Хвала Богу побегли су, видим да се надмено деру на полицију што су дошли, видим да их полицајци знају, понизни су пред њима. Окупљени народ из далека гледа, користим прилику и питам једну госпођу ко су, каже локални проблематични типови, шверцери грађом, једном је супруга одборница СНСа у Мионици па му се свашта може... Враћам се у кола јер су моји тотално уплашени и у лошем стању, деца питају зашто сам ишао, објашњавам сину да сам морао да помогнем тети, да то морамо да радимо у таквим ситуацијама. Водим их у смештај на Дивчибаре...после 15минута зове полицајац и грубо ме пита како сам отишао са лица места...

Одговарам му да сам био на лицу места и видео да их је само двојица, наспрам њих седам, и да сам пришао да би био већи проблем...Скреће му пажњу да видим да их познаје и питам га да ли их је привео...каже да није било разлога јер када су они дошли никог нису дирали и није било оштећених...Обавештавам га о детаљима и да продавачица у локалу зна ко је девојка коју су напали јер је разговарала са њеним момком и да су момка крвнички напали. Каже да ће отићи опет до тог локала. Ја зовем ресторан који је прекопута биртије где су момци пили, и представљам се и питам продавачици да ми каже име момка...наступа још једно разочарење када ми говори да она ништа не зна и да је не узнемиравам...кажем јој да ја момка не познајем и да сам стао у њихову заштиту са све трудном супругом и малом децом, а да она неће да помогне свом суграђанину...прекида везу...Након смештаја породице одлазим у СУП Мионица...полицајци ми кажу да су само једног привели за ремећење јавног реда јер је он лупао локал, а нису имали основ за друге. Привели су дечка који је био најтрезвенији и који ми се извинио, надувао је 1.16... излази са саслушања пита ме јел сам те ја тукао, кажем ниси ти хего твоји пријатељи, каже ето видите.

За узимање изјаве. Каже да зна ко су сви али да нема доказе. Момак који је нападнут је побегао са девојком и нису се јавили полицији. Сви очевици ћуте...Кажем очигледно се народ плаши...каже зашто би се ико плашио...Дајем изјаву, моје речи се прекрајају, детаљи испуштају, приписујем то лошој вештини куцања. И овако има тона информација. Питам да ли су узели снимке са камера, каже нису сутра ће...рекох сутра их неће бити...јел истина да је жена нападача одборник, каже јесте...јел познајете нападаче, каже познајем имају доста прекршаја...рекох видео сам да сте причали са њима док су се драли на другог колегу... Саопштава ми да је тужилац звао да има случај елементе прекршаја и да ће покренути поступак против проведеног за ремећење јавног реда. Објашњавам му да сам ја само пролазник у његовом месту и да сам бранио његове суграђане, да се видело доста раније да ће доћи до проблема, гласна музика, дивљање,... да су требали раније да реагују. Да није у питању јавни ред него да сам примио пун ударац вероватно бих има озбиљне последице, да ће ова екипа сутра напасти некога другог, убити га или осакатити за цео живот.јутрос у новинама читам да је слична група у Младеновцу убила 47-годишњег Душана. Можда је и моје име могло бити наслов."

  • +1 2
  • Tužno 15
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...