Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 38.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    824

  • radisa

    761

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sto rece jedan.."I onda da im vracam oruzje..more mars". 

 

Jedan moj vozac kamiona ume da kaze "Its better to be judged by twelve than to be carried by six".

  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment
29 minutes ago, radisa said:

Količina zarade nema veze sa društvenom odgovornošču niti razumevanjam društvenih procesa... Prosto, oni su sretni jer im je lepo, i bole ih za druge...


Pa to je fora, oni misle da im je lepo jer imaju para u raspadnutom društvu. Samo pare ne znače puno ako se sve drugo raspada. Naprotiv, veći je rizik zaštiti ih kada vladaju bezakonje i manje bande sa ledjima. Ako nisu deo uvezane kaste, pre ili kasnije će ih snimiti zainteresovana grabljivica. Da ne pominjem to što ne smeš nigde da kažeš svoje pravo mišljenje da ne čuje neki poludeli ili vlasnik štangle ili drug sa interventnom. Tako ti od sve te zarade na neprogresivnom porezu ostane jedan veliki babl gde čučiš kao miš kuckajući po forumu kako te gastarbajteri kradu za zdravstveno. Pa za to su Mile i Dragica doktori astrofizike, oni nemaju šta više da izgube. 
 

 

Edited by Mos
  • +1 6
Link to comment
45 minutes ago, radisa said:

Ovo će da dovede do toga da normalni ljudi, porodični, počnu da nose pištolje koje će kiupovati na crno... Ne sad, ali za 10-15 godina, ako se nastavi ovako... Čemu služi policija? Da štiti kriminalce? Pa nekom će pući film, pa će po policiji, pa onda po kriminalcima, a onda će stradati i nedužni, jer kada pravde nema, onda je nepravda na sve strane, pa čak i kad se pravda sprovodi...

 

Ja mislim da je u malim mestima po Srbiji strašano, kao pre 150 godina, recimo... Kao u Glavi Šečera, samo na 150i stepen...

ma jok

izumrecemo u velikom broju, odnosno broj stanovnika ce biti daleko manji, iseljavanje mladih se nece zaustaviti,  vec samo povecati u narednim godinama

jedan mali broj bogatih ce da zivi u svojim izoliranim, cuvanim zajednicama

drugi, jos manji, izoliran u pripizdinama 

oni preostali "obicni ljudi" ce jos vise spustiti glavu i gledati kako da i sami pobegnu negde ili da predju u ovu drugu grupu hijena

i to dok ima starackog stanovnistva i priliva novca iz inostranstva, ali vremenom ce i toga biti sve manje

posle toga, ko zna, mozda bude napokon vreme za neki reset

  • +1 6
  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, Mos said:

Čitam onaj IT topik i ljude koji pišu da je ovde i u EU isto, ovde bolji porez i uvek znaš nekog da mu daš čokoladu™ za uslugu i razmišljam se kako li su tu silnu lovu zaradili kad ne shvataju najprostiju činjenicu da se ovde može biti linčovan u prvom kafiću. To što se danas nije desilo tebi ili tvom detetu ili tvom ocu znači samo i jedino da nisi još uleteo u tu krivinu. Tik-tok, tik-tok. 

Ne bih da branim ovu zabokrecinu ovde, ali cisto me zanima, da npr odes u najgori deo Pariza, jel mozes da dozivis nesto slicno ?

 

Edited by brusli
  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Ovo će da dovede do toga da normalni ljudi, porodični, počnu da nose pištolje koje će kiupovati na crno... Ne sad, ali za 10-15 godina, ako se nastavi ovako... Čemu služi policija? Da štiti kriminalce? Pa nekom će pući film, pa će po policiji, pa onda po kriminalcima, a onda će stradati i nedužni, jer kada pravde nema, onda je nepravda na sve strane, pa čak i kad se pravda sprovodi...

 

Ja mislim da je u malim mestima po Srbiji strašano, kao pre 150 godina, recimo... Kao u Glavi Šečera, samo na 150i stepen...

Nadam se da je podebljano nesmotrena greška.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Mos said:

Čitam onaj IT topik i ljude koji pišu da je ovde i u EU isto, ovde bolji porez i uvek znaš nekog da mu daš čokoladu™ za uslugu i razmišljam se kako li su tu silnu lovu zaradili kad ne shvataju najprostiju činjenicu da se ovde može biti linčovan u prvom kafiću. To što se danas nije desilo tebi ili tvom detetu ili tvom ocu znači samo i jedino da nisi još uleteo u tu krivinu. Tik-tok, tik-tok. 

ne radi se o lovi uopste. licnovan mozes da budes na bilo kom mestu u svetu, samo treba da naletis na pravog coveka. apsolutno nema veze ni sa cim ovo sto pricas. gomila generalizovanja. ako mene pitas, nigde se ne osecam bezbednije nego u svojoj zemlji, gradu, kako volis. 

 

lepo napisao covek iznad, u parizu ili bilo kom evropskom gradu je mnogo bezbednije, ubilo se.

  • Haha 3
  • -1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...