Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

pa koliko je, jbt, to jeftino? poslednji put kada sam pitao prijatelja posto kosta to zadovoljstvo mi je rekao da je 80 evara gram pristojne robe. gram koke nije nista, nestane dok si rekao koks. sa gramom ne ides u nocnu zabavu.

 

to je bilo pre 2/3 godine.

Link to comment
  • Replies 38.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    824

  • radisa

    761

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tako nekako sam i ja čuo za cenu, no ne znam koliko je tačno jer nit sam klinac nit sam korporativni menadžer.:sad:

 

Ali ekseri, ds i slične brze zezalice su odavno toliko jeftine da su isplativije nego da izađeš uveče i da hoćeš da se napiješ. Opet, mi smo tranzitna zemlja u kojoj je otkrivena tamo neka Jovanjica, nekad se u medijima pominjao Zarubica...tako da imamo i tradiciju pravljenja. Možda neko ima preciznije informacije.

@foto

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, beeva said:

Ovo je strasno koliko je droge u opticaju, i to po manjim mjestima  generalno u regionu, i to ozbiljne skupe droge. Gomila klinaca smrce koku kao dobar dan. Jbt godinama sam porodično i  poslovno bio vezan za Sloveniju, i uvijek se čudio otkud im toliko narkomana, kad ne lezi vraze.. 

Svi i svuda jebiga...😞

Link to comment

Ne znam kolika je cena kod nas na ulici,

ali slučajno pre par dana slučajno naleteo  na tekst koji kaže da je u Kolumbiji velika kriza zbog pada cene koke i kokaina.

Drastično se povećala proizvodnja, a sintetika im pravi ozbiljnu konkurenciju jer mlađarija u zapadnim zemljama je prilično dekintirana i gleda da se uradi jeftino.

 

Moguće da je tržište preplavljeno robom, i kod mene počeli da postavljaju na facebooku fotke konzumiranja koke i to sasvim normalni zaposleni ljudi.

Link to comment
On 24.8.2023. at 13:08, gospa buba said:

ova drzava mora da gori, do zemlje.

 

doslovno, sve da zapalimo i u 3 lepe dovidjenja.

 

i dabogda crkli svi.

 

i josh cu da dodjem da psujem :dry:

Par dana vec mislim o ovome.

Slično osećam prečesto. Kako da gnev bude nesto dobro? Kako da ne bude “sve zapali i polomi pa sta bude’?

 

Ili gnev ili apatija, tacno za poludeti, prodje zivot u tome

 

Edited by Sara
  • +1 4
Link to comment
On 26. 8. 2023. at 14:19, mlatko said:

Možda u pitanju samo neko testiranje

 

 

Tacno sam znao da ce biti Lenovo pre nego sam i otvorio. Inace nakon laptop biznisa kupili su i intel server i storidz biznis od IBM-a. Lepo je videti da su zadrzali IBM-ov kvalitet.

Link to comment
13 hours ago, Sara said:

Par dana vec mislim o ovome.

Slično osećam prečesto. Kako da gnev bude nesto dobro? Kako da ne bude “sve zapali i polomi pa sta bude’?

 

Ili gnev ili apatija, tacno za poludeti, prodje zivot u tome

 

meni je posle 40 lepih godina sledilo 30 gnevnih. za ovih preostalih 10 (valjda toliko) još uvek razmišljam da li da ostanem gnevan ili da se prepustim apatiji/fatalizmu. srednje rešenje je da počnem da gledam svoja posla. ne znam.

  • +1 1
Link to comment
51 minutes ago, djordje geprat said:

meni je posle 40 lepih godina sledilo 30 gnevnih. za ovih preostalih 10 (valjda toliko) još uvek razmišljam da li da ostanem gnevan ili da se prepustim apatiji/fatalizmu. srednje rešenje je da počnem da gledam svoja posla. ne znam.

 

Meni je posle desetak lepih trideset i tri gnevnih,  ostalo, kontam, isto desetak, biram da budem cinični pasivno agresivni govnar koji kao gleda svoja posla, jbg. sitne radosti.

  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

meni je posle 40 lepih godina sledilo 30 gnevnih. za ovih preostalih 10 (valjda toliko) još uvek razmišljam da li da ostanem gnevan ili da se prepustim apatiji/fatalizmu. srednje rešenje je da počnem da gledam svoja posla. ne znam.

 

Zašto da budeš gnevan, i u grču upropastiš najbolje godine života koje ti niko neće vratiti?

 

Čovek treba da bude svestan da država, i stanje u njoj, samo odslikavaju pojedinačno i kolektivno stanje svesti onih koji u njoj žive. Mi smo zadnjih 30+ godina imali i izrazito negativnu selekciju, velik odliv mozgova i svega sposobnog (i nesposobnog) i sada je situacija takva kakva jeste, naneta je ireverzibilna šteta, i stvari teško mogu ići nabolje.

 

Što ne znači da zbog toga treba da se sekira, ili recimo izbegava praćenje vesti, živi u bablu i slično. Treba da se zna kakva je situacija, ali ne treba da se sekira zbog toga, već da se raduje ako smo u prilici da damo svoj mali doprinos da se nešto promeni, bez nekih velikih očekivanja.

  • +1 6
Link to comment
24 minutes ago, Jeremija said:

 

Zašto da budeš gnevan, i u grču upropastiš najbolje godine života koje ti niko neće vratiti?

 

Čovek treba da bude svestan da država, i stanje u njoj, samo odslikavaju pojedinačno i kolektivno stanje svesti onih koji u njoj žive. Mi smo zadnjih 30+ godina imali i izrazito negativnu selekciju, velik odliv mozgova i svega sposobnog (i nesposobnog) i sada je situacija takva kakva jeste, naneta je ireverzibilna šteta, i stvari teško mogu ići nabolje.

 

Što ne znači da zbog toga treba da se sekira, ili recimo izbegava praćenje vesti, živi u bablu i slično. Treba da se zna kakva je situacija, ali ne treba da se sekira zbog toga, već da se raduje ako smo u prilici da damo svoj mali doprinos da se nešto promeni, bez nekih velikih očekivanja.

to se često i ja upitam i kada zapenim kada neko učini, kaže nešto što je meni apsolutno neprihvatljivo a što me se makar posredno tiče naraste taj gnev. pre neki dan prolazim pored klinca sa majicom i "Z" na njoj. izleti samo po sebi u sebi "jebo te putin". i ovi murali, "kad se vojska......", ova divljanja klinaca na tom košarkaškom terenu ili ispod mog prozora............ sve je tu i teško da mogu da budem indiferentan. onda zbrišem u selo, u azil.

 

svestan sa sa kakvim džiberlukom živim, ne živim u bablu (otud moje pižđenje), i eto zadovoljan sam kada se moj doprinos ogleda u mom izlasku pred skupštinu. da, možda može da se doda i da sam znao za bolje. da, kada sada poredim moje detinjstvo, dečaštvo, mladost, radni vek sa ovim kroz šta sada prolaze ljudi,ne mogu da budem indiferentan.

 

plus ovo što je napisala @pt 2.0

Quote
    •  

I kao što me je pre 10 godina plašila nesvest kolega od posledica i od metastaze koju živimo danas, tako me danas nervira malodušnost i apatija svih koji su takvi. Možda drsko, ali mislim da nemate pravo na to jer - živi ste i sposobni da učinite nešto. Osim toga - nema babla u koji se u Srbiji možete sakriti dok pošast prođe. Ne više.

 

Edited by djordje geprat
Link to comment

BEOGRAD - Slobodan Milenković više nije načelnik Odeljenja beogradske policije za borbu protiv droga, a inspektor Dušan Mitić više nije na čelu operative, saopšteno je iz advokatske kancelarije "Tomanović, navodeći da su oni raspoređeni na druga radna mjesta izvan Odeljenja za borbu protiv droge.

 

 

💀

  • Tužno 4
Link to comment

Imali su momentum da izvedu na ulice 200.000 ljudi a 200.000 menja vlast. Umesto toga su organizovali pešačke rute po Beogradu i posedali kod predsednika Hila na instrukcije. 

  • +1 3
Link to comment
Imali su momentum da izvedu na ulice 200.000 ljudi a 200.000 menja vlast. Umesto toga su organizovali pešačke rute po Beogradu i posedali kod predsednika Hila na instrukcije. 

Da su "imali momentum da izvedu 200 000 ljudi" ti ljudi bi izašli, ne treba niko da ih "izvodi"...
Da li uopšte shvatate šta je 200 000 ljudi?





...shiit has hit the fan
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...