Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

nemamo podatke, ovo što piše u novinama je besmislica

 

za slučaj da su preko srbije proturali robu u eu, onda nije oštećen budžet RS

 

za slučaj da su uvozili u RS, za tržište RS, onda jeste oštećen, ali nisu mogli tek tako da deklarišu robu kao proizvedenu u EU, morali su da imaju EUR1 obrazac koji opet izdaje neko van naše zemlje, onaj u čijoj je zemlji proizvedena roba

 

 

  • Hvala 2
Link to comment
1 hour ago, Moonwalker said:

Ima razlike. Vidi se po odrzavanju koliko moze da izdrzi drndanja u masini. A ima nesto i u obradi stepova i kvalitetu konca kad su «krpe» u pitanju.

 

@Sara Pa moguce, promeni se menadzment i poslovna politika i ostave ovoga da izvisi. 

Nismo se razumeli, nisam komentarisala sam kvalitet robe.

Ja sam rekla da pretpostavljam da sustina prevare nije u muljanju sa kvalitetom robe, vec sa neplacanjem carine u punom iznosu.

Dakle , nisu varali lazuci o kvalitetu robe nego su prikazivali lazno poreklo robe da bi carinu platili manje.

 

BracaStrugacki@ trebalo bi da nove fakture, elektronske ili kakve su vec, sad prolaze i kao Eur1.

Edited by Sara
Link to comment
51 minutes ago, desboj said:

benkice za klince kupljene u C&A

Svaki C&A bodić koji nosi evo već drugo dete, ne da se nije raspao nakon milion pranja, nego i dalje su nepromenjenog oblika, nerazjebani, neizvučenih konaca i froncli. S tim u vezi, briga me da li su šiveni u Kini ili na Marsu. 

Ima li sličnih primera, da se neka kompanija ovako povukla iz države a da nije u pitanju razlog tipa sankcije, rat itd?

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Moonwalker said:

Naravno da muljaju, ali se iz toga po pravilu izvuku elegantno uz minimalnu stetu kod sirotinje koja misli da je izmislila marifetluk pa ce da izdominira na glupim (dopisati po zelji).

Pod elegantnim izvlacenjem mislis na hitnu evakuaciju u roku od 3 dana i kurcobolju glede mogucih pravnih konsekvenci, negde gde bi ih red i zakon dohvatili pa sve da se puse i placaju onolike kazne....

A prica o beslovesnoj sirotinji koja eto, misli da je izmislila marifetluk, u ovom slucaju mogu da posluze za uobicajeno tovarenje sirotinje i to samo onima koji misle da siroti mali Nemci nisu u celoj prici ni luk jeli ni luk mirisali...

Ma jok, gde bi oni, to sirotinja, stoka bre... 

  • +1 2
Link to comment

Sve sto meni pokusavas da ucitas ostace na tvom zapisanom bez moje polemike radi opsteg zdravlja i prethodnih iskustava.

Ne smeta mi da me prave glupom pred drustvom uz opsti podsmeh. Zanimljivo je videti dokle to moze ide.

Cinicno da se nasmejem svom “elitizmu” i “pisanju” po sirotinji, a Nemci i ostali belosvetski mangupi ce vec naci svog advokata. A sirotinja ce uvek da predje samo sebe.

 

Sta je iza ovoga, kako stvari stoje, znace oni koji su u to umesani i zasto je do kidavele doslo.

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
8 hours ago, namenski said:

Pod elegantnim izvlacenjem mislis na hitnu evakuaciju u roku od 3 dana i kurcobolju glede mogucih pravnih konsekvenci, negde gde bi ih red i zakon dohvatili pa sve da se puse i placaju onolike kazne....

A prica o beslovesnoj sirotinji koja eto, misli da je izmislila marifetluk, u ovom slucaju mogu da posluze za uobicajeno tovarenje sirotinje i to samo onima koji misle da siroti mali Nemci nisu u celoj prici ni luk jeli ni luk mirisali...

Ma jok, gde bi oni, to sirotinja, stoka bre... 

CA Srbija je bio d.o.o, koji je okrenuo u stečaj. Ne može centrala CA da bude kažnjena - nema osnova za to. Mogu da budu kažnjena odgovorna lica CA  Srbija i sam CA Srbija, samo je pitanje da li ima odakle da se naplati kazna - šta oni uopšte imaju od imovine ovde osim nešto zaliha odeće, fiskalnih kasa i polica za robu eventualno…

  • Hvala 1
Link to comment
12 hours ago, Frank Pembleton said:

Hoćete da kažete da im je Srbija zapravo služila da "evropeizuju" kinesku robu za EU?



....shiit has hit the fan.

Ne, ne funkcioniše to tako. 

Da bi neki proizvod stekao (novo) poreklo potrebno je uložiti rad i materijal zemlje (novog) porekla tako da ukupna cena koštanja sirovine i dorade bude u takvom odnosu da dorada košta više od 50% cene.

 

Što se ove afere tiče mislim da nagađamo na osnovu premalo podataka koji su se pojavili u javnosti i u saopštenju C&A. Ono što je meni zanimljivo i na osnovu čega ću izvesti pretpostavku je navodna činjenica da je C&A imao status povlašćenog uvoznika. Šta to u praksi znači? 

Povlašćeni uvoznik ima povlasticu da mu roba iz uvoza stigne direktno u carinski magacin, bez obaveze da pre istovara roba mora da prođe carinsku kontrolu na carinskom terminalu (Kvantaš, recimo).

Pošiljka se evidentira samo na granici.

Roba ne može da ide u promet dok se ne ocarini, a to znači da može da bude u carinskom magacinu bez stvarne carinske kontrole sve do trenutka carinjenja. Tada nastaje obaveza plaćanja carinskih dažbina (PDV, carina po poreklu). Rok za plaćanje carinskog računa je 8 dana.

 

Prema poznatim navodima iz medija i saopštenja C&A možemo da pretpostavimo da je špediter tu nešto radio na svoju ruku a to bi moglo da je izvedeno ovako:

 

- roba se šalje iz inostranstva (Kine?) brodom do Rijeke sa papirima koji glase na C&A (predračun/račun u zavisnosti od uslova plaćanja i drugih potrebnih sertifikata i potvrda u zavisnosti od zahteva carinskog postupka za tu vrstu robe).

- iz Rijeke se kopnenim putem (kamionima) preko graničnog prelaza (najčešće Bajakovo / Batrovci) roba dovozi u Srbiju nakon sprovedene evidencije na granici.

- sa granice se roba prevozi u carinski magacin kupca (C&A).

 

Šta je mogao špediter da uradi i tako zgrne ovu količinu novca?

 

Ukoliko je tačna pretpostavka da je upravo on (sam ili uz pomoć drugih) prevario C&A mogao je to da uradi na sledeći način:

 

- sklapao je dogovor sa izvoznikom (iz Kine?) da robu fakturiše na C&A ili je sam falsifikovao (menjao) fakturu i prateće isprave pre prispeća robe u Rijeku.

- angažovao je prevoznike za kopneni transport od Rijeke do mesta istovara

- sprovodio je uobičajene carinske postupke radi smeštaja robe u carinski magacin povlašćenog uvoznika koristeći overene blanko memorandume (koji se inače daju ovlašćenom carinskom agentu odnosno špediciji sa kojim neka firma sklopi ugovor za obavljanje carinskih poslova uvoza ili izvoza robe).

 

E, sada dolazim do pretpostavke da po prelasku HR/SR granice roba nije istovarana u carinski magacin C&A već u neki drugi magacin odakle je mogla da završi bilo gde jer nije bila pod carinskim nadzorom. Ako se ovako desilo to znači da je roba izašla na tržište bez plaćenih carinskih obaveza a možda (samo možda) nije plaćena ni izvozniku.

 

Za to vreme je roba formalno stavljana u carinski magacin C&A o čemu bi morala da postoji evidencija (datum prijema, magacinski broj, količina, težina, vrednost). Carina je mogla (a to je verovatno u nekom trenutku i uradila) da izvrši redovnu ili vanrednu kontrolu u carinskom magacinu C&A i tako utvrdila da te robe u njihovom magacinu nema i da ih zbog toga zaduži za carinske dažbine za robu koja po papirima mora da bude tu ali i za težak carinski prekršaj u tom slučaju.

 

Disclaimer: ovo je samo moja pretpostavka bazirana na javno dostupnim informacijama i poznavanju načina postupanja sa carinskom robom prema Carinskom zakonu RS. 

 

 

  • +1 2
  • Hvala 4
Link to comment

Морате. Јер онда видите да га није одликовала држава него неко опскурно удружење грађана, орденом који су смислили прошле године…

  • +1 4
Link to comment

Ti likovi idu okolo i bukvalno za neku sitnu kintu dijele "odlikovanja", čak su i po Bosni dijelili nekim likovima sa dna kace. 

Link to comment

Ovo su oni neki ostaci debeovske klike zvane Treća Srbija, vidim na fotki onog kretena Đurđeva i lopova Kulačina. 

Sramota za Novu što uopšte promoviše taj pokret ili centar ili kako god.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...