Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Pa i sami Kinezi imaju robu za razlicita trzista i kvalitetet iste s tim u vezi (koliko para - iskustva sa kvalitetom, toliko muzike)
 

I tamo ima sta se prodaje u regularnim prodavnicama, a sta na fake marketu - njihova varijanta buvljaka samo u zgradi.

 

Problem je ako su oni sa visokim cenama valjali robu kvaliteta fake marketa.

Edited by Moonwalker
  • +1 4
Link to comment
  • Replies 37.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma, svi proizvode po Kini, nema veze kog je kvaliteta roba, nego da je carina manja ako je roba poreklom iz eu, tako da je zarada c&a veca ako plate carinika umesto da plate punu carinu.

Bar ja tako kapiram, mozda gresim.

Znao bi neki spediter npr ako ga ima na forumu

  • +1 1
Link to comment

^

Kontam šta pričaš. Ja iako sam Ašok Murtija u sebi odavno našao i dalje ne umem da nadjem TU razliku izmedju dva podjednako bedna providna pamuka.

Edited by Kenji
  • Haha 1
Link to comment

Ima razlike. Vidi se po odrzavanju koliko moze da izdrzi drndanja u masini. A ima nesto i u obradi stepova i kvalitetu konca kad su «krpe» u pitanju.

 

@Sara Pa moguce, promeni se menadzment i poslovna politika i ostave ovoga da izvisi. 

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment
38 minutes ago, mraki said:

Mnogo toga nije jasno i nema smisla, smešno smo im tržište sa nekoliko radnji i bez online prodaje. Kineska roba verovatno nije identična ovoj iz EU ni po modelima i veličinama, ne samo kvalitetu. To sve iziskuje ozbiljne logističke napore i odstupanje od standardnog lanca nabavke na nivou EU samo zbog našeg malog tržišta…

Uvezu ovde, kao evropsku nema carine, a onda izvezu u EU odavde, jer nema carine... Malo izmuljaju sa dekleracijama i to je to... Naši sad ne smeju da priznaju da se ovo desilo, jer MK Kostić i šećer pre xy godina još vise nad glavom...

 

Ja tu jedino vidim smisao...

  • +1 5
Link to comment

Ma jok, nemacke i ostale finetm firme ne muvaju i ne bave se marifetlucima, sve to postenotm... :fantom:

Narocito kad nadju i zadju u sirotinju...

  • +1 2
Link to comment

Naravno da muljaju, ali se iz toga po pravilu izvuku elegantno uz minimalnu stetu kod sirotinje koja misli da je izmislila marifetluk pa ce da izdominira na glupim (dopisati po zelji).

Edited by Moonwalker
Link to comment
8 minutes ago, radisa said:

Uvezu ovde, kao evropsku nema carine, a onda izvezu u EU odavde, jer nema carine... Malo izmuljaju sa dekleracijama i to je to... Naši sad ne smeju da priznaju da se ovo desilo, jer MK Kostić i šećer pre xy godina još vise nad glavom...

 

Ja tu jedino vidim smisao...

To je ono što je meni prvo palo na pamet i što sam pitao u prethodnom postu da li je izvodljivo. Oni ionako imaju više podbrendova različitog kvaliteta.

Srbija je mogla poslužiti za ulazak odredjenih artikala kineske proizvodnje za celo eu tržište, mi sami smo mali i nebitni.

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Braća Strugacki said:

ništa nije falilo ovdašnjoj C&A robi

 

+1

 

Gaće, čarape, potkošulje ili benkice za klince kupljene u C&A u srbiji/nemačkoj/mađarskoj/Austriji/Rumuniji su identični po kvalitetu, često i po ceni (razlika uglavnom na visinama cena u akcijama ili rasprodajama)

  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, mraki said:

To je ono što je meni prvo palo na pamet i što sam pitao u prethodnom postu da li je izvodljivo. Oni ionako imaju više podbrendova različitog kvaliteta.

Srbija je mogla poslužiti za ulazak odredjenih artikala kineske proizvodnje za celo eu tržište, mi sami smo mali i nebitni.

 

ne razumem ja tako, ako je rađen reexport onda srbija nije oštećena

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Braća Strugacki said:

 

ne razumem ja tako, ako je rađen reexport onda srbija nije oštećena


Carini se na zadnjoj destinaciji prema zemlji porekla robe?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...