Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 hour ago, mraki said:

Ispada da je ovaj radio na svoju ruku, a kopmanija expresno zglajznula… :rolleyes:

 

Režimski Informer navodi da je oštetio državu za 6,4 miliona evra i kupio 3 stana od tih para, od kojih 1 u BG na vodi.

 

Quote

Aleksandaru J., carinskom agentu kompanije "C&A MODA RS" doo Beograd, koji je uhapšen zbog zloupotrebe ovlašćenja koja je imao Posebno odeljenje za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu privremeno je zaplenilo stan u kuli B Beograda na vodi, dva stana na Novom Beogradu, garaža, a blokirani su i bankarski računi sa njim povezanih lica.

Aleksandar J. se sumnjiči da je sačinjavanjem i overavanjem carinsko-finansijske dokumentacije sa neistinitom sadržinom robu iz Kine carinio kao robu "C&A MODA RS" doo Beograd, koja ima odobrenje za pojednostavljeni postupak carinjenja (tzv. kućno carinjenje), a potom sačinjavao lažne carinske deklaracije i neistinito prikazivao vrednost ocarinjene robe.

Sumnja se da je na taj način oštetio bužet Srbije i sebi pribavio imovinsku korist od preko 750 miliona dinara. Tako stečeni novac je ulagao u kupovinu zaplenjenih nekretnina, iako je znao da potiče iz krivičnog dela.

informer.rs/hronika/vesti/723243/carinski-agent-nekretnine-hapsenje-stanovi-beograd-vodi

Edited by vememah
Link to comment
  • Replies 37.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Iz članka N1:

 

Quote

Kako se sumnja, on je radeći u Privrednom društvu “Quehenberger Logistic SRB“ doo Šimanovci, od januara 2019. do septembra 2021. godine, iskorišćavanjem statusa odgovornog lica ovlašćenog za nosioca odobrenja PD “C&A MODA RS“ doo Beograd, sačinio i overio carinsko-finansijsku dokumentaciju sa neistinitom sadržinom, za robu koja je iz Kine dopremana kontejnerski brodom u Luku Rijeka, odakle je posredstvom hrvatskih autoprevoznika transportovana u Srbiju, saopštio je MUP Srbije.
A. J. je, kako se sumnja, na graničnim prelazima Batrovci i Šid angažovao špeditere, koji su po njegovom nalogu sačinjavali tranzitne deklaracije u kojima je navedeno da je roba vlasništvo PD “C&A MODA RS“ doo Beograd i korišćenjem statusa tzv. “kućnog carinjenja“, roba je dalje transportovana u Srbiju i isporučena je nepoznatim kupcima.
Nakon toga, A. J. je, kako se sumnja, iskoristivši logo PD “C&A MODA RS“ doo Beograd, sastavio 65 lažnih carinskih deklaracija u kojima je unosio vrednost robe u višestruko nižim iznosima od stvarne vrednosti, koje isprave je korišćenjem kvalifikovanog elektronskog sertifikata prosledio u informacioni sistem Uprave carina i tako bez kontrole okončao carinski postupak.
Na taj način on je, kako se sumnja, pribavio protivpravnu imovinsku korist i prouzrokovao štetu Republici Srbiji u ukupnom iznosu od 750.562.946 dinara.

 

Edited by vememah
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Ne kontam sta je radio :(

uvozio neku robu lazno je predstavljao ka da je C&A kupac ? I onda carinska faktura otiska u CA i ovi nisu nista skontali ?

Link to comment

Teorije nema da je ovo sam radio, bez aminovanja iz vrha bar domaće kompanije, ako ne i matične. 
Čuj foru isporučivao robu nepoznatim kupcima, pa garantujem da je to roba koju su nam prodavali ovde u C&A radnjama.

Uostalom, i način na koji su ekspresno zbisali iz zemlje dosta govori.

Edited by mraki
  • +1 5
  • Hvala 2
Link to comment

Našli žrtvenog jarca (verovatno uz dogovor), biće par dana buke po medijima koja će se brzo zaboraviti, i eto njega na slobodi posle par meseci.

  • +1 2
Link to comment
Teorije nema da je ovo sam radio, bez aminovanja iz vrha bar domaće kompanije, ako ne i matične. 
Čuj foru isporučivao robu nepoznatim kupcima, pa garantujem da je to roba koju su nam prodavali ovde u C&A radnjama.
Uostalom, i način na koji su ekspresno zbisali iz zemlje dosta govori.

Ma da ta "evakuacija" sa lokalnog tržišta dosta govori.
Uz kmečanje: nismo mi ništa krivi, mi smo prevareni.
Verovatno je centrala proračunala da ostanak može da donese samo dodatnu štetu.



....shiit has hit the fan.
  • +1 3
Link to comment

Ma da ta "evakuacija" sa lokalnog tržišta dosta govori.
Uz kmečanje: nismo mi ništa krivi, mi smo prevareni.
Verovatno je centrala proračunala da ostanak može da donese samo dodatnu štetu.



....shiit has hit the fan.
ma naravno, u utorak objavili, u sredu otpustili radnike, u petak zakljuchali radnje isuse.gif

da su iznenada hteli na kolektivni godishnji trebalo bi im mesec dana da se organizuju...

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto


  • +1 4
Link to comment

Znači on je zapravo pod imenom firme C&A uvozio neku krš robu koju je isporučivao nekome, i na toj razlici u ceni je zaradio. Dok je  faktura  otišla u finansijsku službu C&A i nikome ništa, niko nije primetio da nigde nema 3000 pari ženskih farmerki, 1000 komada muških košulja isl. Jel da?

 

I onda su oni konstatovali da su oštećeni i siroti zbrisali brže nego da Jusein Bolt trči naOI u Pekingu.

  • Haha 1
Link to comment

Tako sam i ja razumeo, ovo sve ostalo su pravnologičke akrobacije da se zaštiti kredibiltet firme i za svo sranje optuži jedan čovek žrtveni jarac.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...