Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    781

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Valkyrie, ne vređam se, ne mislim da je bio na moj račun, može biti i da je do kuminog ličnog doživljaja  

 

samo, kako Đinđić nije bio baš običan čovek, tako smo mi valjda očekivali i da je Ružica malo više od obične žene 

 

naravno da na to niko nema pravo (da od nje očekuje ovo ili ono) ali to je cena javnosti, jbg 

 

priča sa tvojim prijateljicom je neka druga priča, mislim, nije uporedivo

Link to comment
36 minutes ago, Lezilebovich said:

A sta je primereno da zanima osobu kojoj su ubili muza pre manje od godinu dana ?

ne znam 

ali (zovite me snobom, ne mari), u konkretnoj situaciji bih volela da vidim jedno aristokratsko, a ne malograđansko ponašanje (blejanje u čizme nepoznate osobe, u meri da toj osobi već postane neprijatno) , protok vremena je zapravo nebitan 

 

  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, James Marshall said:

ma jok, nisam ja njega nikad mirisao, uvijek mi je to njegovo djelovalo kao patetika i foliraža, ako sam gadna baba, onda sam se takav i rodio

 

ja jesam..bio mi je Ok i jos uvek je. Nazalost, nije on vukao sve konce u kuci a valjalo bi da jeste.

 

Da je znao da ce Vucevic biti jedan od malobrojnih koji ce prisustvovati njegovoj sahrani, sam bi otisao negde u tri materine i tamo izvrsio sepuku.

 

10 minutes ago, renne said:

 

Ako je imala rotaciju..onda cool.

Link to comment

Verujem iskreno da je dobar deo drugima nepriličnih ponašanja nakon smrti nekoga bliskog ili način skretanja pažnje razmišljanja da se stalno en bavi time ili mehanizam odbrane.

Imala sam nažalost više prilika u poslednjih par godina da to gledam izbliza, i zaključak mi je da su oni koji su odtugovali tugu po fazama tugovanja, zaista imali sreću, koliko ovo tegobno i grozno zvučalo.

  • +1 3
Link to comment
59 minutes ago, dùda said:

a jbg, takvi smo nekakvi :cry: 

al' ne znam da li je normalno ni to da imamo udove a'la ona Milena Oliverova.

 

jbg, lepo je biti supruga vanserijskog čoveka, ali to po malo i obavezuje, ne  

...

ne znam, ja mislim da ne obavezuje, to su poslovi patrijarhata. ako nekim sluchajem sama zeli da odrzava neshto od tohg statusa, to je njena stvar.

ako je za zivota mozda i bila vlasnishtvo i/ili senka, posle je bash nishta je ne obavezuje. to se bash mnogo mistifikuje. ne mora chak ni pristojna da bude. pa kako bi nas inache udovica milena onoliko uveselila sve ove godine, fenomenalna prostakusha :hihi:

 

moja pokojna tetka, vrlo rano udovica velike i poznate lokalne familije, pri tome i sama voljena lokalna 'zvezda', udala se za sachuvaj boze choveka, ful neprilichnog tom statusu, jer niko nije smeo da joj pridje, osim bezveze lika koji uopshte nije razumevao drushtveni kontekst koji je nju okruzivao. neshto kao mali narodni roman sa sredine xix veka, sa elementima tragedije, august shenoa da ga pishe.

 

zadnjih godina, kako vec dosta zivim, a dosta sam i prochitala, brine me shto se izgeda u zivotima ni ne deshava nishta, a da vec neko nije napisao u finoj knjizevnosti, i dobroj i loshoj, svejedno :unsure:

 

Edited by gospa buba
  • +1 7
Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

ne znam, ja mislim da ne obavezuje, to su poslovi patrijarhata. ako nekim sluchajem sama zeli da odrzava neshto od tohg statusa, to je njena stvar.

ako je za zivota mozda i bila vlasnishtvo i/ili senka, posle je bash nishta je ne obavezuje. to se bash mnogo mistifikuje. ne mora chak ni pristojna da bude. pa kako bi nas inache udovica milena onoliko uveselila sve ove godine, fenomenalna prostakusha :hihi:

 

moja pokojna tetka, vrlo rano udovica velike i poznate lokalne familije, pri tome i sama voljena lokalna 'zvezda', udala se za sachuvaj boze choveka, ful neprilichnog tom statusu, jer niko nije smeo da joj pridje, osim bezveze lika koji uopshte nije razumevao drushtveni kontekst koji je nju okruzivao. neshto kao mali narodni roman sa sredine xix veka, sa elementima tragedije, august shenoa da ga pishe.

 

zadnjih godina, kako vec dosta zivim, a dosta sam i prochitala, brine me shto se izgeda u zivotima ni ne deshava nishta a da vec neko nije napisao u finoj knjizevnosti, i dobroj i loshoj :unsure:

+1

 

A za boldovano: nisi kompletna, fali ti Rat iz Rata i mira... :D

 

  • Haha 1
Link to comment

apropo buljenja u cizme, dobra je sansa da je zeni od stresa otkazala samokontrola, to zaista svima moze da se desi i registrovala bih u najgorem slucaju kao triviju.

ne bih takvim stvarima pripisivala vaznost, a, kao sto je valk pomenula, manifestacije zalovanja poslije smrti bliske osobe itekako variraju.

mozda uostalom ruzica uvijek bulji u dobre cizme.

 

Edited by morgana
  • +1 4
Link to comment
9 minutes ago, gospa buba said:

ne znam, ja mislim da ne obavezuje, to su poslovi patrijarhata. 

uh, ne slažem se, mislim da su stvari kompleksnije a da važi i obrnuto, tj i za muškarce 

isto važi i za ličnosti koje nisu javne, pitanje međusobnih odnosa, poštovanja, ličnog integriteta, ali sad ne bih toliko skretala sa ove teme

Link to comment
6 minutes ago, dùda said:

uh, ne slažem se, mislim da su stvari kompleksnije a da važi i obrnuto, tj i za muškarce 

isto važi i za ličnosti koje nisu javne, pitanje međusobnih odnosa, poštovanja, ličnog integriteta, ali sad ne bih toliko skretala sa ove teme

ne skrecesh, dobro je pitanje. samo ja ne misim da opsesivnim gledanjem cipela ruzica vredja uspomenu na djindjica. u stvari ni milena pustim splavarenjem, ona moze samo sebi da vredja neshto, ako ima neshto, nama ne moze nishta.  tom tehnikom realno ne sme ni pishat ni srat. ona nije on, on nije ona. nachin na koji je ona bila (ako je) deo njegovog uspeha, to sa  nama nema nikakve veze. ako se ponasha kulturno i normalno, nama je to ok, ali to i dalje ne izlazi iz domena opshte pristojnosti, i tako smo vaspitani. i matori smo :lolol:

 

a? kakve smo vojvotkinjinje/serdarkinjinje nas dve, jel vidish ti to? gledaj srbijo uchi srbijo! :D

Edited by gospa buba
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

pa sve shto je manje od da je povela pokret otpora i revoluciju, nama nije dosta. tako smo vaspitani. ili da srushi zemlju do zemlje ili da se zamonashi. ili oba :unsure:


Ah pa ocigledno ima i trece, da ode na poklonjenje takoreci ubicama svog muza.

Tako da mi u svetlu tih okolnosti i nije nesto bolja od Oliverove udovice, osim sto verovatno nosi bolje cizme.

Mislim ne mora se biti zadrti pristalica patrijarhata da bi se pokazalo minimum postovanja prema pokojnom muzu.

  • +1 8
Link to comment
17 minutes ago, morgana said:

apropo buljenja u cizme, dobra je sansa da je zeni od stresa otkazala samokontrola, to zaista svima moze da se desi i registrovala bih u najgorem slucaju kao triviju.

ne bih takvim stvarima pripisivala vaznost, a, kao sto je valk pomenula, manifestacije zalovanja poslije smrti bliske osobe itekako variraju.

 


I ja imam obicaj da buljim u tako nesto kad se dekompresiram. Posebno u cizme :blush:.

 

@dùda

 

Nisu one duzne nicemu. Udale su se za osobu muskarca, ne za njegovo delo sta god da je to.

 

Ne znam sta je bilo Ruzicino misljenje oko Djindicevog angazmana u srpskoj politici, ali mogla je da ima miran i udoban zivot porodice univerzitetskog profesora u Nemackoj i da je bog vidi. Smatram da je vec dovoljno sto je sa malom decom ostala udovica.  Tu vrstu dostojanstvenosti u uslovima nase opste kaoubojstine i bezakonja ne mogu da imaju ni najbogatiji. 
 

Tu osnovna sigurnost ne postoji ni za njih ako makar i ne smetaju.

 

@Leia

 

U kojoj je prici Ruzica Djindjic sada? Mali apdejt za neupucene.

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, Leia said:


Ah pa ocigledno ima i trece, da ode na poklonjenje takoreci ubicama svog muza.

Tako da mi u svetlu tih okolnosti i nije nesto bolja od Oliverove udovice, osim sto verovatno nosi bolje cizme.

Mislim ne mora se biti zadrti pristalica patrijarhata da bi se pokazalo minimum postovanja prema pokojnom muzu.

a mogu biti i ful guske, zar ne? nego mi po difoltu podrazumevamo da je chovek od formata ozenio kandidatkinju za nobela, a to jedva da nekad biva :sad:

 

projektujemo. mogu biti bilo shta, mogu biti i politichke protivnice. metodoloshki utemeljene protivnice nachina zivota,  a onda se zivot zavrshio kojekako i usledilo snalazenje.

 

josh bolje pitanje: da li sa zivim muzevima imate identichne poglede na politiku zivot i svet? od kad i zashto? (pitanje pitanja radi, nishta vishe)

Edited by gospa buba
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...