Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

48 minutes ago, Ayatollah said:

Kada bi došlo 100 - 200 ljudi da skloni taj grafit, na čelu sa tzv. vođama opozicije, ne bi se pojavili nikakvi kriminalci i parapolicijske snage, Sime Spasići i ostali bizarni likovi. Ti likovi u crnom su kao hijene - kreću se u čoporima, napadaju samo kada znaju da su mnogo jači i kada je garantovano da neće dobiti po pičci i to samo mnogo slabije i malobrojnije od sebe, tj. pojedince ili manje grupe.

To kad bi ovi bili stvarno bili spontano okupljeni mandrili. Videli smo one julske proteste ispred Skupštine i kako je to išlo. Sa sve spontano okupljenima koji udaraju vođe opozicije koji se pojave (dok oxoxo se mnogi za tastaturama zadovoljno smeju), već dobro obrađeno delovanje one famozne MUP jedinice za posebne metode itd. I na kraju misterioznu pacifikaciju sedenjem dole i preuzimanje protesta od raspopa Antonija.

Al možemo da maštamo, dok očekujemo akciju od vođa opozicije koje non-stop nipodaštavamo sa 'tzv' i rutinski ih teramo, sem kad treba neko da se podmetne.

Link to comment
  • Replies 37.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    781

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minutes ago, Moonwalker said:

@Tihajeza

 

 

Gde sedi komunalna, kad ne baza po gradu i juri pijacare? Sa ostalom policijom? 

 

Paljenje u blizini stambenih zgrada i mogucnost izazivanja pozara, je li to za klasicnu policiju ili komunalce?

 

 

 

За све је, али то и даље није решење проблема, пошто ће да се преместе на друго место и пале или пале сутра,  решење је стварна интеграција људи у друштво, социјално подупирање, омогућавање вертикалне друш. покретљивости, образовање и сет разних мера, а то се неће десити никад, очигледно, званичној Србији је лакше да заташкава тај проблем деценијама. 

 

 

  • +1 4
Link to comment
7 minutes ago, Taihoskopija said:

 

За све је, али то и даље није решење проблема, пошто ће да се преместе на друго место и пале или пале сутра,  решење је стварна интеграција људи у друштво, социјално подупирање, омогућавање вертикалне друш. покретљивости, образовање и сет разних мера, а то се неће десити никад, очигледно, званичној Србији је лакше да заташкава тај проблем деценијама. 

 

 

To su dve razlicite stvari.

 

Onaj ko pali, iz kojeg god razloga da pali, mora da se spreci da to radi. I to po zakonu od onih koji su po zakonu ovlasceni to da rade, Inace moze da zapali celo naselje. Digne u vazduh benzinsku pumpu. Izbacivane su i transformatorske stanice zbog kradja bakarnih provodnika.

 

Ovo je opasno sto se na nasu tradicionalnu kurcobolju i olako shvatanje svega nakalemila namera, kao sa ovom epidemijom. A to moze da izazove katastrofu koja moze i nekome od njih da opece dupe.

 

A kako ove ljude ili bilo kog drugog dovesti u situaciju da se time ne bavi je druga stvar. Jedno je aktuna situacija, a drugo hronicna.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
42 minutes ago, Tihajeza said:

 

Ja pratim Eko stražu na fejsu, i nisam do sada primetila da ciljaju Rome ko Levijatan. Naprotiv, bave se i krupnim i sitnim zagađivačima, od velikih fabrika do raznih seoskih deponija

Tako je, lik koji vodi tu Eko-stražu na Fejsu do sada nije imao neke anti-ciganske izlete, niti je uopšte išao u tom smeru. Na žalost, ova priča je idealna da se nakače likovi koji ciljaju na Rome, a eko-aktivizam i inače privlači sve od krajnje levice do krajnje desnice.

Ali to paljenje koječega je realan problem odavno. Moja drugarica koja živi u naselju Ribar mi je pričala da su muku mučili, zvali komunalnu, dolazili i oni i vatrogasci, muka živa i opet sve u krug.

Link to comment

@Moonwalker

 

 

Али акутна ситуација не може да се реши зато што је хронична, комунална може да дође и да им наплати казне (од чега? коме ако немају личне карте?) и они ће да се врате сутра да наставе да пале зато што немају шта да једу и зато што је то једино што умеју да раде и што им је доступно и то се врти тако исто деценијама.

 

А радикалнији обрачуни не долазе у обзир баш зато што се ради о рањивој групи (не зато што зван. Србија не би, него зато што "у Београду ухапшено 120 припадника теите етничке групе" није фотогенична ставка и ЕУ оквирима) и опет није решење ако се не понуди алтернатива (дугорочнија и коренитија), изаћи ће из притвора *нечега* и наставити као и до сад. 

 

Edited by Taihoskopija
Link to comment

Да има воље као што нема, ту треба циљати фирме које откупљују бакар, ценим да их у Београду нема више од пет...

  • +1 4
Link to comment
30 minutes ago, Moonwalker said:

 

A kako ove ljude ili bilo kog drugog dovesti u situaciju da se time ne bavi je druga stvar. Jedno je aktuna situacija, a drugo hronicna.

meni nije jasno zašto ne zaposle sve te skupljače otpada i prebirače po kontejnerima u JKP da za platu, socijalno i penziono rade ono što i ovako rade. ubeđen sam da bi radili za minimalac. a vlastodršci bi dobili sigurne glasove.

Link to comment
12 minutes ago, djordje geprat said:

meni nije jasno zašto ne zaposle sve te skupljače otpada i prebirače po kontejnerima u JKP da za platu, socijalno i penziono rade ono što i ovako rade. ubeđen sam da bi radili za minimalac. a vlastodršci bi dobili sigurne glasove.

 

Vlastodrsci posalju kombije na dan izbora u to naselje, pokupe sve punoletne, odvedu na glasanje..i to ih kosta mnogo manje od placanja minimalca svakog meseca.

  • +1 2
Link to comment

pa dobro, nisam hteo da dodajem da bi im to podiglo imidž. čistiji vazduh, čistiji grad. i više glasova. a ispali bi i humanisti o gradskom trošku.

Link to comment
21 hours ago, Avatar said:

 

Nešto razmišljam, kako to da "mi" koji ne spadamo u tu grupu nikako da se proteklih godina ozbiljnije sakupimo protiv tih ekipa, zar nema više chad likova koij ne pordržavaju srBstvo i u fazonu su sad ću da vam sve po spisku, izgleda da su nacionalisti jedini koji imaju silu, a to mi nekako bed da verujem u isto... Mada ok, evo ako sebe pogledam, moze jaci vetar da me oduva, a kamoli šipka :D

 

Idem u scouting do Njegoševe da vidim šta se dešava, pa onda dalje ako sam u mogućnosti.

 

Iza njih stoji drzava,i oni stoje iza drzave.Oni su otvorili firme,drzava im daje neke tendere i gura velike pare u dzep,oni naravno odradjuju prljave poslove za drzavu,ili u prevodu jebe se njima za mural oni su tamo po zadatku.

Zalosna je cinjenica da su oni postojal i pre sns-a,

Link to comment
10 minutes ago, djordje geprat said:

pa dobro, nisam hteo da dodajem da bi im to podiglo imidž. čistiji vazduh, čistiji grad. i više glasova. a ispali bi i humanisti o gradskom trošku.

 

Cika Horhe...koliko god da ima idiota koji svako zameranje bilo cega bilo kojoj manjinskoj grupi u Srbiji dozivljavaju kao nacizam...toliko ima i onih idiota koji bi svaku povlasticu ili pomoc nekoj manjinskoj grupi koristili da dignu larmu kako je u Srbiji najteze biti Srbin i kako je svima ostalima ovde lakse i sve dobijaju za dzabe.

 

Necu valjda ja vas da ucim da se sa idiotima ne igra i ne raspravlja nego ih samo pustis da budu to sto jesu.

Link to comment
13 hours ago, Frank Pembleton said:

Stanari su valjda dobili rešenje da se ukloni taj mural.
Sad kao ne mogu da nađu "izvođače".
U celoj toj ekipi opozicije niko nema neku firmu koja bi mogla biti angažovana za taj posao?
Lepo dođu potpišu ugovor sa SZ, i ako bude problema zovu policiju da im omogući rad na osnovu ugovora koji se oslanja na rešenje.
Jeste sve ovo "prekomplikovano", ali nije da ne može.
A mogu da dođu i ostružu sve to.







... Shiit has hit the fan
 

 

Moze naravno,pa te neko slika dok krecis mural pa ti osvane slika na kojekakvim navijackim forumima,i slucajno zna neko ko si.Pa ti idi i vodi miran zovot posle toga.Vazi.

Edited by Блок_64
Link to comment
23 minutes ago, djordje geprat said:

meni nije jasno zašto ne zaposle sve te skupljače otpada i prebirače po kontejnerima u JKP da za platu, socijalno i penziono rade ono što i ovako rade. ubeđen sam da bi radili za minimalac. a vlastodršci bi dobili sigurne glasove.

ne bi radili za minimalac, jer ovako zarade vise. i nije da ih osudjujem, jedno je kada ti radis za mninimalac, a radi ti i supruga, pa imas stan od roditelja, pa kakvu takvu socijalnu umrezenost itd... a drugo kada imas petoro, sestoro dece, laksi nacin da dodjes do vise para i nikakvu socijalnu umrezenost niti prohodnost. a onda to svim odgovornima (politicarima, stranackim postavljenim licima...), a i obicnom puku dodje kao kec na 11 da kazu kako im je nudjeno, a oni, eto nece da rade. svaka sluzba za zaposljavanje ima savetnika za zaposljavanje roma, koji gotovo nista ne rade po tom pitanju ne cak ni zato sto su lenji, bezidejni, nemotivisani... vec sto romi u sluzbu za zaposljavanje dolaze uglavnom da se jave i dobiju dokaz da su na birou koji im koristi za druge socijalna prinadleznosti koje im sleduju - socijalna pomoc i deciji dodatci (a kojih ne bi bilo da su zaposleni) i koji uopste ne zele da saradjuju sa savetnicima jer ne zele posao za minimalac. sa romima uglavnom rade sluzbenici kojima to dopadne da rade, totalno nemotivisani a i objektivno rade tezi posao od ostalih za istu platu. dok ne dodju romi koji su zavrsili fakultete i koji mnogo bolje poznaju mentalitet i koji su motivisaniji, tesko da ce doci do nekog boljitka. dakle, trebalo bi da  romi sa zavrsenim gimnazijama, visim skolama, faxovima obavezno rade po drzavnim slubama.

kod nas se troje roma prijavilo za skolovanje, tj za zavrsetak osnovne skole, a to je uzasno malo za grad od 100000 stanovnika. a bez os tesko da mogu bilo kakav posao da dobiju.... itd, itd... izuzetno teska i pipava prica. 

  • +1 4
Link to comment
6 hours ago, nezvanova said:

ne bi radili za minimalac, jer ovako zarade vise. i nije da ih osudjujem, jedno je kada ti radis za mninimalac, a radi ti i supruga, pa imas stan od roditelja, pa kakvu takvu socijalnu umrezenost itd... a drugo kada imas petoro, sestoro dece, laksi nacin da dodjes do vise para i nikakvu socijalnu umrezenost niti prohodnost. a onda to svim odgovornima (politicarima, stranackim postavljenim licima...), a i obicnom puku dodje kao kec na 11 da kazu kako im je nudjeno, a oni, eto nece da rade. svaka sluzba za zaposljavanje ima savetnika za zaposljavanje roma, koji gotovo nista ne rade po tom pitanju ne cak ni zato sto su lenji, bezidejni, nemotivisani... vec sto romi u sluzbu za zaposljavanje dolaze uglavnom da se jave i dobiju dokaz da su na birou koji im koristi za druge socijalna prinadleznosti koje im sleduju - socijalna pomoc i deciji dodatci (a kojih ne bi bilo da su zaposleni) i koji uopste ne zele da saradjuju sa savetnicima jer ne zele posao za minimalac. sa romima uglavnom rade sluzbenici kojima to dopadne da rade, totalno nemotivisani a i objektivno rade tezi posao od ostalih za istu platu. dok ne dodju romi koji su zavrsili fakultete i koji mnogo bolje poznaju mentalitet i koji su motivisaniji, tesko da ce doci do nekog boljitka. dakle, trebalo bi da  romi sa zavrsenim gimnazijama, visim skolama, faxovima obavezno rade po drzavnim slubama.

kod nas se troje roma prijavilo za skolovanje, tj za zavrsetak osnovne skole, a to je uzasno malo za grad od 100000 stanovnika. a bez os tesko da mogu bilo kakav posao da dobiju.... itd, itd... izuzetno teska i pipava prica. 

dolazimo do kokoška - jaje pitalice.

nabacio sam nešto što mi se mota po glavi kada god vidim kako motkom prčkaju po kontejneru a u pratnji su nekog detenceta i psa.

postoji osnovna škola iznad doma zdravlja u rakovici, meni na putu ka železničkoj stanici.  u ulici, malo ispod ulaza u dvorište postoji kontejner. išao sam na voz i vidim ženu uronjenu u kontejner, prebira motkom. devojčica, metar visoka, stoji tu pored, musava, obučena kao iz kontejnera i gleda u školsko dvorište puno vesele, razigrane dečice. ona neće ići u školu, odrašće u svom getu, njene devojčice ponoviće njen život. jebem ti takav život. smučilo mi se. a stalno viđam slično. nedavno sam pisao o slamu pored stanice tošin bunar. postoji nešto slično oko bivše železničke stanice čukarica. jad i beda.

davno, 1956. godine upisao sam se u prvi razred osnovne. u odeljenju je bila i cigančica Nafija. ona jedina nije prošla prvi razred, ponavljala je. možeš da zamisliš da neko ponavlja prvi razred?

mi kažemo da oni ne mogu i ne žele bolje i drukčije, oni kažu da oni ne mogu bolje i drukčije, imamo konsenzus. tako ćemo do kraja ovog veka.

što se tiče onih što pale gume i smetaju okolnim stanarima, pitam se da li su oni jedino što smeta onima koji se bune. najlakše je izdrkavati se na nemoćnima, ciganima, beskućnicima, psima lutalicama.

da sam gradonačelnik time bih se bavio a ne metroom, popločavanjem, fontanama.......

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...