Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

30 minutes ago, Moonwalker said:


I ja bih. Mada to pokusavaju da rade i mladjima. Ta agresivna prodaja nije odlika samo tog prostora, ali stepen nezasticenosti od prevare i fizicke ugrozenosti za stare je strasan.

 

U tim uslovima je problem sto tim prodavcima neko daje pristup njihovim telefonskim brojevima.
 

Mom pokojnom tati su tako «prodali» neki jastuk koji u odnosu na penziju nije bio jeftin, a on od onih koje je bio blam da vrate, odbiju da plate.
Sve sa uvodnim, cestitamo, dobili ste, kao fora nagradna igra. Mama je vec teza za prevariti. Pisano je i ovde negde za uvaljivanje skupih usisivaca i slicnih stvari. Ali je najgore sto su fizicki ugrozeni.

 

Moju baku su par puta prevarili, živela je sama i mislimo da su je čak isti ljudi prevarili dva puta (posuđe), ali šta da se radi, šteta je bila samo finansijska i nije bila nenadoknadiva. Meni je samo što ih nisam uhvatio na delu, bukvalno bi se goli vraćali kući.

 

Strah je upravio bio taj, što je puštala nepoznate ljude u kuću najopuštenije i mogli su da joj kažu bilo šta, ona bi u to poverovala. "Imala je sreće", koliko god to kontradiktorno zvučalo.

 

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

8 minutes ago, copkillah said:

Strah je upravio bio taj, što je puštala nepoznate ljude u kuću najopuštenije i mogli su da joj kažu bilo šta, ona bi u to poverovala. "Imala je sreće", koliko god to kontradiktorno zvučalo.


Tamo gde se ne pusta lako u kucu kao kod nas (ona refleks koji imaju stari iz malih sredina) imaju sistem sa prodajom na vrata, da kad otvore vrata, stave nogu izmedju vrata i dovratka tako da ona ne mogu da se zatvore bez nagurivanja za sta oni nemaju snagu.

 

I ovo sto @ToniAdams kaze cesto se desi i mladjima, ali stari su posebno osetljivi. Sto je drustvo siromasnije i zastita nikakva tim gore.

Edited by Moonwalker
Link to comment
ma ti likovi su ponekad toliko sugestivni da mislim da uopste nije problem u godinama prevarenih ljudi
Slazem se, samo sto je ona bila opasan zmaj, drzala celu firmu na ledjima, videla sveta, zna kako ovi sadasnji lazu i mazu, ali rapidno propada u poslednje vreme.
Inace da, prostodusnih, naivnih sa kojima je lako manipulisati, ima mnogo.
Link to comment
13 minutes ago, Moonwalker said:


Tamo gde se ne pusta lako u kucu kao kod nas (ona refleks koji imaju stari iz malih sredina) imaju sistem sa prodajom na vrata, da kad otvore vrata, stave nogu izmedju vrata i dovratka tako da ona ne mogu da se zatvore bez nagurivanja za sta oni nemaju snagu.

 

I ovo sto @ToniAdams kaze cesto se desi i mladjima, ali stari su posebno osetljivi. Sto je drustvo siromasnije i zastita nikakva tim gore.

 

Mi smo bili na korak od toga da joj postavimo kameru na ulazu ili makar onu špijunku sa kamerom ali su se okolnosti iznenada promenile pa nije bilo potrebe za tim više.

 

 

Link to comment
57 minutes ago, Moonwalker said:

 

U tim uslovima je problem sto tim prodavcima neko daje pristup njihovim telefonskim brojevima.
 

 

Mislim da te brojeve, kada ih neko upotrebi prvi put, stavljaju u neku bazu pa ih prosledjuju jedni drugima. Tako imas povecanu frekvenciju na neki broj, razlicitih proizvoda. Ako nekad negde nesto kupis ili das bilo kakav pozitivni odgovor, tamo te zaokruze da si potencijal

To je moje iskustvo

Edited by villiem
Link to comment
5 hours ago, Moonwalker said:


Tamo gde se ne pusta lako u kucu kao kod nas (ona refleks koji imaju stari iz malih sredina) imaju sistem sa prodajom na vrata, da kad otvore vrata, stave nogu izmedju vrata i dovratka tako da ona ne mogu da se zatvore bez nagurivanja za sta oni nemaju snagu.


Huh?! Prodavac stavi nogu u vrata i ne da ti da zatvoris, moras da se naguravas da ti se kreten makne s vrata? :blink:
I to tako funkcionise, ljudi popuste, kupe od njih nesto cak? Niko ih ne napenali, barem verbalno? Ja sam u cudu, moram priznati...

 

Link to comment
9 minutes ago, Leia said:


Huh?! Prodavac stavi nogu u vrata i ne da ti da zatvoris, moras da se naguravas da ti se kreten makne s vrata? :blink:
I to tako funkcionise, ljudi popuste, kupe od njih nesto cak? Niko ih ne napenali, barem verbalno? Ja sam u cudu, moram priznati...

 


Pa i ja sam bila u wtf modu kad sam to prvi put videla i reagovala, posle cuh od nekog da im je to kao strategija (kod drskijih).

Ne moze mene, tebe ili nekog slicnog. Ali bas stare, da.

Edited by Moonwalker
Link to comment

Pa i meni je. Sta ja znam, verovatno je, tj sigurno je trebalo i tad prijaviti. Ali pogresi covek od iznenadjenja. Resila sam to tad (baka u komsiluku), sad znam da teoretski i tako sta moze da se desi, i prijavila bih bilo gde da sam.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment

Kupite im plastične pištolje ili upaljače koji su kao pravi, da vidiš kako će da ustukne i prestane da tura ono što ne treba tamo gde ne treba

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Džaba, mojoj majci bi prvoj bilo neprijatno da to upotrebi a kada bi neki takav mamlaz podmetnuo nogu verovatno bi se odsekla od straha. Pa ti posle leči posledice traume zbog nekog ko prodaje šerpe i ispunjava target.

 

Pre nekoliko meseci sam bez dlake na jeziku preko telefona oterao ukurac prodavce čudotvornog jastuka ili dušeka od 600 evra. Što više psovki i što grublje, cenim da je uspelo pošto više nisu zvali a to im nije bio prvi put, samo se potrefilo da sam tada bio kod nje. Posle sam dobio zahvalnost i komentar da sam "ipak malo preterao".

:mellow:

  • +1 3
Link to comment

BTW, na danasnji dan ubijen je predsednik vlade Republike Srbije po imenu Zoran Djindjic.

Na stranu poprilicno i majstorski izmanipulisana geneza odnosa prema samom Djindjicu, koji je od Zoranatm pretvoren u (polu)kriminalca, sa sve prakticno zaboravom ne samo licnosti nego i cina koji je itekako obelezio Srbiju sve do danas, bice da je to, sve skupa i bez obzira na bilo cije politicke preference, ipak za na ovaj topik...

  • +1 2
Link to comment

Ne znam samo sto ne spustite slusalicu. Nema potrebe za psovanjem i taj sa druge strane pokusava neki minimalac da zaradi. 

Posle blokiraj taj broj. 

 

Samo se bezveze nerviras

Link to comment
Ne znam samo sto ne spustite slusalicu. Nema potrebe za psovanjem i taj sa druge strane pokusava neki minimalac da zaradi. 
Posle blokiraj taj broj. 
 
Samo se bezveze nerviras
spustimo bratesestro.

al ima jedna shto zove ponovo. gospodjo vi mene niste razumeli, mi smo sa vama zapocheli proces i vi ste u obavezi. e onda i psujemo.

sent from bubamoto

Link to comment
4 minutes ago, mustang said:

Ne znam samo sto ne spustite slusalicu. Nema potrebe za psovanjem i taj sa druge strane pokusava neki minimalac da zaradi. 

Posle blokiraj taj broj. 

 

Samo se bezveze nerviras

Razumem da pokušavaju da zarade minimalac i sa te strane mi nije najprijatnije, ali ne verujem da je postojao način da porazgovaram sa supervizorom ili organizatorom svega i tako pošaljem psovke na pravu adresu. Žao mi je ljudi koji se tako izmaltretiraju jer im ovi prvi govore kako će da napreduju itd. no nisam ja taj koji je prvi prešao granicu. Ona im je odmah rekla da nije zainteresovana a onda se počelo sa pomenutim "Niste VI MENE razumeli". Ta šta kažeš.

 

Osim toga, pošto razmenjuju baze podataka sa brojevima, bolje je da taj broj zavedu pod "Ovde se javio ludak, precrtaj". Previše me sve to podseća na multi level prodaju magle, i tu mi prestaje svako razumevanje.

Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...