Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 hour ago, Hermetico said:

A Kafetin piju svi, bukvalno. Što je takođe alarmantno, ima manje štetnih droga. 

Što je kafetin štetniji od nekih droga? Ozbiljno pitam.

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 minutes ago, shamotnapec said:

Što je kafetin štetniji od nekih droga? Ozbiljno pitam.

kolko se secam vrlo stetan za bubrege,a sa druge strane ovisnost se brzo razvija

 

mene aposlutno  ne cudi sto je svaka druga testirana osoba pozitivna u priboju

zasto vas cudi takva situacija u priboju

pa ljudi u tim manjim mestima su ocajni ili na alkoholu ili na drogama ili na lekovima

 

dodatno, ovo sto je neko napisao, verovatno su vec napravili odredjenu selekciju pre testiranja, odnosno odvojili onu drugu polovinu koja je na alkoholu :D 

  • +1 2
Link to comment
20 minutes ago, pbg12345 said:

kolko se secam vrlo stetan za bubrege,a sa druge strane ovisnost se brzo razvija

 

Pa prema ovome, ne baš tako brzo: https://www.rxlist.com/codeine-phosphate-drug.htm#side_effects

Quote

Patients given 60 mg codeine every 6 hours for 2 months usually show some tolerance and mild withdrawal symptoms.

60mg kodeina je 6 tableta kafetina. Znači treba da piješ dve kutije (24 tablete) kafetina dnevno, bez prestanka dva meseca, da bi se navukao na kodein.

Mnogo pre toga ćeš se otrovati od paracetamola.

Link to comment
1 hour ago, Hermetico said:

Narkoman ne razmišlja da li će se otrovati. Proguglajte malo o stranim ekvivalentima ovoga, kod nas se taj problem jedva pominje, Ali i nenarkomani ga gutaju ko bombonice, svuda po gradu su bačene kutije. Što neko reče, to znači samo da neko zguta uglavnom sve odjednom i baci. 

 

https://mondo.rs/Info/Drustvo/a905167/Kafetin-kodein-lekovi-protiv-bolova.html

 

Ceo život progutam kafetin kad me boli glava (1-2 puta mesečno, sad i ređe), al nikad nisam uspeo da se uradim. :sad:

  • +1 3
Link to comment
38 minutes ago, Skyhighatrist said:

Ja ako popijem 2 komada odjednom, bude mi muka, 'oću da rigam.

 

Pa što dva odjednom? Imao sam glavobolja (posle teških pijanstava posebno) kad se dešavalo da za dan popijem 2 - 3 komada, ali nikad odjednom. Ali tad mi je ionako bilo muka. :D

 

Sad me (kuc kuc) retko boli glava, posebno od kada sam se odselio iz centra i batalio kancelarijski posao, a i retko se dešava da popijem više od par piva.

Link to comment
13 minutes ago, Skyhighatrist said:

Neka zubobolja ako se dobro sećam :mellow:

 

Uh, kapiram. Ne volim ni ja osećaj kad ga popijem na prazan stomak, uvek to "osetim".

Link to comment

Ja kafetin pijem zbog migrene. Ako uhvatim pravi momenat, a uglavnom da,  jer već jako dobro prepoznajem simptome, super mi pomogne.

A uzimam ga na tzv kineski način, dakle sažvačem  ga "na suvo" i to polako, pa tek posle toga popijem samo malo vode, da progutam i ono što ostane.

Jeste gorko ali tako mi manje smeta a i brže deluje.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...