Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

nema uopste potrebe za time, srocis napismeno sta se desilo, overis izjavu, deponujes kod advokata.ako te otpusti, ta izjava je dokaz o prinudi.ovo tvoje deluje mnogo komplikovano, treba vestak grafolog da pogleda, proceni...rociste za rocistem.
u srbiji?
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

kako je tacno ta izjava dokaz o prinudi? sta sprecava bilo koga da "sroci" takav iskaz bez obzira da li je zaista potpisao nesto ili nije, i da li je pod prinudom ili nije? ili nesto nisam razumela kako treba.

Link to comment
ma jok. lični hir direktora.pa siguran sam da moram dobiti sve što mi sleduje ako se sudimo i ne preostaje mi ništa drugo. kontam da bi to potrajalo a vremena nemam. strašno mi gori pod nogama.poslao sam žalbu direktoru franšize u regionu, poslao sam žalbu i kancelariji za etička pitanja u glavnoj centrali u USA pa čekam odgovore.u petak idem da ne potpišem "sporazumni" raskid ugovora.moraću da se konsultujem sa advokatom u vezi ganjanja plata.edit: a pošto mi se iz firme ne ide, radiću iz sve snage na smeni sadašnje gnjide na poziciji direktora.@Aion: nije se ovo odnosilo na tvoj post već na temu radnik-poslodavac-pušenje kurca
Mene tuga uhvati kad ovako nesto procitam a svako malo cujem slicne price. Drzim ti fige.Ljudi, jako tupavo pitanje, kako su regulisane te otpremnine? :unsure: Koja suma se placa, prema plati, ili nesto sto drzava odredjuje? Pitam jer su ovde tipski ugovori sa otkaznim rokom od 2 meseca, pa bilo koja strana (dal poslodavac dal zaposleni) treba samo da najavi raskid 2 meseca ranije i onda gotovo.
Link to comment
kako je tacno ta izjava dokaz o prinudi? sta sprecava bilo koga da "sroci" takav iskaz bez obzira da li je zaista potpisao nesto ili nije, i da li je pod prinudom ili nije? ili nesto nisam razumela kako treba.
pa nije dokaz per se, ali ako se uklopi sa izjavama drugih svedoka, moze da posluzi na sudu. samo je bitno da se to sastavi odmah, da ne bude da je nekakva naknadna pamet.
Advokat Vera Đurović-Bojović savetuje one koji su primorani da potpišu blanko otkaz da istog dana, mimo poslodavca, napišu izjavu u kojoj će što detaljnije navesti pod kojim uslovima je došlo do potpisivanja takvog ugovora.- Treba što vernije napisati kakav je tekst ugovora, da li je radnik bio prinuđen da ga piše rukom ili je bio otkucan na kompjuteru, da li je ostavljen prazan datum kod blanko otkaza... Tu izjavu bi zatim trebalo overiti u sudu ili opštini, da bi kasnije na sudu moglo da se vidi kada je sačinjena. Ako zaposleni dobije otkaz, onda pokreće radni spor i traži poništenje sporazumnog raskida radnog odnosa, uz obrazloženje da je potpisan pod prinudom. Uz sve ostale dokaze i saslušavanje radnika i poslodavca, šanse u ovakvim slučajevima su pola-pola. Dešava se da sud poništi sporazumni raskid i obaveže poslodavca da radnika vrati na posao i isplati mu zarade koje je trebalo da primi u periodu u kojem zbog otkaza nije radio - kaže Đurović-Bojović.
Link to comment

@Shanpostoji minimum koji drzava propisuje i koji se isplacjue po godini radnog staza (znaci drzava kaze - mislim da je 180 ili 200 evra po godini staza - toliko po godini * broj godina). u to se uracunavaju sve godine radnog staza, ne samo ono sto je radnik radio kod tog poslodavca. naravno, sam poslodavac moze da daje i iznad tog minimuma, i to je cesto pitanje pogodbe sa sindikatom.

Link to comment
pa nije dokaz per se, ali ako se uklopi sa izjavama drugih svedoka, moze da posluzi na sudu. samo je bitno da se to sastavi odmah, da ne bude da je nekakva naknadna pamet.
a to, ok onda, ima smisla.
Link to comment
@Shanpostoji minimum koji drzava propisuje i koji se isplacjue po godini radnog staza (znaci drzava kaze - mislim da je 180 ili 200 evra po godini staza - toliko po godini * broj godina). u to se uracunavaju sve godine radnog staza, ne samo ono sto je radnik radio kod tog poslodavca. naravno, sam poslodavac moze da daje i iznad tog minimuma, i to je cesto pitanje pogodbe sa sindikatom.
Koliko se sećam, trećina proseka tri poslednje bruto plate * godine staža.
Link to comment
Koliko se sećam, trećina proseka tri poslednje bruto plate * godine staža.
tvoje bruto plate, ili prosecne u drzavi?e sad sam pogledala, tvoje plate, znaci opet su zajebani najsiromasniji i tu :( Edited by rajka
Link to comment

moja kuma koja ima radnju, svojevremeno zaposli ženu koja je pod stare dane ostala bez posla, kukala da nema od čega da živi, ostalo joj samo par godina do penzije itd.ladno je mogla i bez nje jer posla i nije bilo naš previše. ali žena imala dobro srce, što joj se posle lepo vratilo kada je gospođa kojoj je učinila uslugu, tužila za otpremninu.za kompletan radni staž, naravno.

Link to comment

Pa ta otpremnina jel se dobija samo ako se raskine ugovor ili i po isteku ugovora? Jel to tako svuda u svetu il specijalitet Srbije?Men bas nije najjasnije, nisam cuo ovde da je iko dobio ili makar trazio otpremninu.

Link to comment
Pa ta otpremnina jel se dobija samo ako se raskine ugovor ili i po isteku ugovora? Jel to tako svuda u svetu il specijalitet Srbije?Men bas nije najjasnije, nisam cuo ovde da je iko dobio ili makar trazio otpremninu.
Otpremnina se dobija kad dobiješ pedalu, plus prilikom odlaska u penziju(ako nešto nije menjano).Glupost je (po meni) što dobijaš za ukupni radni staž, a ne samo za deo proveden kod poslednjeg poslodavca. To je napravljeno tako da bi radnik bio zaštićeniji, ali je onda baš to i problem da te neko zaposli kad imaš puno staža. Mislim da je po poslednjem predlogu izmene napravljeno da se plaća samo za vreme kod poslodavca koji daje otkaz.
Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...