Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

evi, blanko otkaz znaci da nikakvog radnog spora ne moze biti, time se ukidaju sva prava koja proisticu iz Zakona o radu i Zakona o obligacionim odnosima jer se uvode antidatiranje i prinuda, i umesto zakona imamo obican hir.ne moze se tek tako neko otpustiti dok sam ne potpise.edit: zasto objasnjavam ocigledne stvari?

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

upravo je ova tema aktuelna kod mene-poslodavac me primorava da potpisem blanko otkaz pa ce mi isplatiti zaostale plate i dnevnice sa terena u inozemstvu. u protivnom nema nikakve isplate.zelim da mu otkinem glavu.

Link to comment
upravo je ova tema aktuelna kod mene-poslodavac me primorava da potpisem blanko otkaz pa ce mi isplatiti zaostale plate i dnevnice sa terena u inozemstvu. u protivnom nema nikakve isplate.zelim da mu otkinem glavu.
Neko te menja ili ne? Pošto u drugom slučaju spadaš u tehnološki višak i sleduje ti još štošta osim zaostalih plata.
Link to comment
upravo je ova tema aktuelna kod mene-poslodavac me primorava da potpisem blanko otkaz pa ce mi isplatiti zaostale plate i dnevnice sa terena u inozemstvu. u protivnom nema nikakve isplate.zelim da mu otkinem glavu.
Ima li šanse da dobiješ i plate i otpremninu ako se sudite, i koliko bi to trajalo?
Link to comment
upravo je ova tema aktuelna kod mene-poslodavac me primorava da potpisem blanko otkaz pa ce mi isplatiti zaostale plate i dnevnice sa terena u inozemstvu. u protivnom nema nikakve isplate.zelim da mu otkinem glavu.
Nisam mislio na poslodavce barabe, mislio sam na poslodavce psihopate (tipa Peconi, Milija Babovic, ako je tacno ono sto je ovde pisano). Sa barabama ima smisla i pregovarati. Edited by Aion
Link to comment
Neko te menja ili ne? Pošto u drugom slučaju spadaš u tehnološki višak i sleduje ti još štošta osim zaostalih plata.
ma jok. lični hir direktora.
Ima li šanse da dobiješ i plate i otpremninu ako se sudite, i koliko bi to trajalo?
pa siguran sam da moram dobiti sve što mi sleduje ako se sudimo i ne preostaje mi ništa drugo. kontam da bi to potrajalo a vremena nemam. strašno mi gori pod nogama.poslao sam žalbu direktoru franšize u regionu, poslao sam žalbu i kancelariji za etička pitanja u glavnoj centrali u USA pa čekam odgovore.u petak idem da ne potpišem "sporazumni" raskid ugovora.moraću da se konsultujem sa advokatom u vezi ganjanja plata.edit: a pošto mi se iz firme ne ide, radiću iz sve snage na smeni sadašnje gnjide na poziciji direktora.@Aion: nije se ovo odnosilo na tvoj post već na temu radnik-poslodavac-pušenje kurca Edited by maheem
Link to comment
ma jok. lični hir direktora.
Onda ga ganjaj obavezno, to je najčešće ako prođe prođe fazon zastrašivanja. U međuvremenu prouči član 179.9 zakona o radu i konsultuj advokata.A ima i ona varijanta da, ako je u pitanju bilo kakva povreda radnih obaveza ili tako nešto (tj da si ti zasrao pa popio pedalu), mora da ti se uruči pismeno obaveštenje o tome (koje potpisuješ) metar dana pre dobijanja otkaza. Edited by henrik larsson
Link to comment
ma jok. lični hir direktora.pa siguran sam da moram dobiti sve što mi sleduje ako se sudimo i ne preostaje mi ništa drugo. kontam da bi to potrajalo a vremena nemam. strašno mi gori pod nogama.poslao sam žalbu direktoru franšize u regionu, poslao sam žalbu i kancelariji za etička pitanja u glavnoj centrali u USA pa čekam odgovore.u petak idem da ne potpišem "sporazumni" raskid ugovora.moraću da se konsultujem sa advokatom u vezi ganjanja plata.edit: a pošto mi se iz firme ne ide, radiću iz sve snage na smeni sadašnje gnjide na poziciji direktora.@Aion: nije se ovo odnosilo na tvoj post već na temu radnik-poslodavac-pušenje kurca
Na tu temu, moju su komšinicu otpustili nakon dugog rada u kompaniji, žena je pravnik inače. Razlog realni je bio što je mesto trebalo dati nekom drugom, a kao nerealni razlog izlazili su pred nju da je kao bilo žalbi na njen rad, a nije, pa su onda pokušavali neke druge stvari, a sve da je nateraju da potpiše otkaz. Nije potpisala i na kraju su joj isplatili otpremninu, bez suđenja. Pokušaj da ona sama potpiše otkaz je u njenom slučaju bio motivisan sa ako prođe prođe.
Link to comment

Apropo ovih blanko otkaza, pade mi na pamet jedna glupa ideja.U vojsci sam se na zakletvi fore radi potpisao levom rukom (a desnoruk sam). Naravno, taj rukopis je ispao relativno sličan, ali ipak drugačiji nego moj.Šta ako ja blanko otkaz potpišem levom rukom, pred direktorom (pretpostavlja se da ne obraća pažnju kojom rukom pišem inače), a on to kasnije aktivira? Da li mogu na sudu da kažem "Ljudi, ovo je falsifikat, ja se ovako ne potpisujem"? Postoji li osporavanje blanko otkaza tvrdeći da je poslodavac falsifikovao vaš potpis?

Edited by Šumejker-Levi 9
Link to comment
Apropo ovih blanko otkaza, pade mi na pamet jedna glupa ideja.U vojsci sam se na zakletvi fore radi potpisao levom rukom (a desnoruk sam). Naravno, taj rukopis je ispao relativno sličan, ali ipak drugačiji nego moj.Šta ako ja blanko otkaz potpišem levom rukom, pred direktorom (pretpostavlja se da ne obraća pažnju kojom rukom pišem inače), a on to kasnije aktivira? Da li mogu na sudu da kažem "Ljudi, ovo je falsifikat, ja se ovako ne potpisujem"? Postoji li osporavanje blanko otkaza tvrdeći da je poslodavac falsifikovao vaš potpis?
nema uopste potrebe za time, srocis napismeno sta se desilo, overis izjavu, deponujes kod advokata.ako te otpusti, ta izjava je dokaz o prinudi.ovo tvoje deluje mnogo komplikovano, treba vestak grafolog da pogleda, proceni...rociste za rocistem.
Link to comment

u sustini, idealno bi bilo da poslodavac unapred uracuna troskove otpustanja, i onda to bude deo kalkulacije koliku platu moze da ponudi. onda, ako je zakonska otpremnina 200 evra po godini, mogao bi da tih 200 evra doda na troskove, ev odvoji od prihoda kao rezervu (ako su prihodi toliki da to moze), a ponudi platu koja je 200 evra (ili nesto manje) manja na godisnjem nivou. tako bi bilo fer prema svima.medjutim, po onome sto citam jos nisu ukinuli zakon po kome poslodavac treba da placa ne samo za godine staza kod njega, nego ukupne godine staza. u takvoj situaciji ako neko ima 30 godina staza, poslodavac bi unapred trebao da odvoji 6k evra (po gornjoj racunici) samo za contingency ako bude trebao da otpusti. i to jos pre nego sto je radnik uopste poceo da pravi neke pare za firmu. u takvim uslovima, ti ljudi bi bili bukvalno nezaposlivi (posto ne postoji ekonomisli rezon da zaposlis nekog toliko skupo), tako dok se ne desi ono sto je larsson lepo objasnio, mogucnost da radis mimo zakona omogucava da takve vulnerable grupe imaju bilo kakave sanse da nadju posao.

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...