Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Ima pravo da laže jer se još od inkvizicije smata da nemaš pravo da nateraš bilo koga da se sam optužuje. Zato npr u Americi okrivljeni daje iskaz samo ako sam hoće. Doduše, onda mora da govori istinu. 
 

A slučaj je slučaj. Ne razumem kako bi mogla da se ograniči nekome pravo na odbranu u zavisnosti ko je okrivljeni. 

moje pitanje je bilo prosto.

ako optuženi na pretresu kaže da je njegovo priznanje u istrazi bilo iznuđeno i to bude prihvaćeno, da li onaj koji mu je iznudio priznanje mora da odgovara za to?

 

da, kada se potegne kao argument da je nešto u americi, logično je pitanje zašto nije sve kao u americi: naoružavanje stanovništva, suđenje trampu.......da se razumemo, ne želim ništa u srbiji k'o u americi.

Link to comment
  • Replies 37.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, djordje geprat said:

moje pitanje je bilo prosto.

ako optuženi na pretresu kaže da je njegovo priznanje u istrazi bilo iznuđeno i to bude prihvaćeno, da li onaj koji mu je iznudio priznanje mora da odgovara za to?

 

da, kada se potegne kao argument da je nešto u americi, logično je pitanje zašto nije sve kao u americi: naoružavanje stanovništva, suđenje trampu.......da se razumemo, ne želim ništa u srbiji k'o u americi.

Mora. 
 

Ja nisam potezao argument da je nešto kao u SAD. Objasnio sam razliku. A nemo contra se princip postoji još od starog Rima najmanje.

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Izuzetno me uznemiravate @gospa buba i @Hamlet Strašni što ste zamenili medjusobno tradicionalna pisma kojim pišete ovde dok komunicirate jedno sa drugim.

pet puta čitam bubu i u fazonu sam - bože, uopšte ne liči na hamleta da ovo kaže. 
i obratno.

poludeću u cvetu sredovečnosti odvas.

p.s. provela par sati zažareno pričajući i fantazirajući kako ću da završim pravo :lolol:(nevezano od doom-a)

  • Wub 1
Link to comment

pravo okrivljenog da laze je jedno civilizacijsko dostignuce, ma sta laik mislio o tome

jok, treba da povladjuje optuzbi i usere se sebi u zivot. ima pravo da se brani kako zna i ume, pri cemu treba imati u vidu da sudija u velikom broju slucajeva nije veverica koja je sisala vesla

 

relativno cesto se desava da okrivljeni nakon sto je sve priznao kod tuzica, izadje pred sud i kaze da su ga naterali. isto vazi i kad da iskaz u policiji, mada je to sve redje, jer ga cesce tuzilac saslusava. on za tu tvrdnju mora da pruzi neke konkretne dokaze, u protivnom mu sudija nece poverovati.

tuzilac moze da preduzme istrazne radnje povodom njegovih trvrdnji da ga je pandur tukao i pretio mu da prizna,  ali ako je njegova rec jedina sto ima od dokaza, od toga nema nista u velikom broju slucajeva

 

ovaj pandur je ocigledno uzeo pare od ovog predsednika opstine da spere njegovu odgovornost. pogotovu je sumnjivo sto to iznosi u zavrsnoj reci, a ne tokom postupka.

ali da bi se mogao izvesti siguran zakljucak, morao bi se procitati citav predmet i videti i cuti svi ti ljudi

 

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment
Izuzetno me uznemiravate [mention=135]gospa buba[/mention] i [mention=464]Hamlet Strašni[/mention] što ste zamenili medjusobno tradicionalna pisma kojim pišete ovde dok komunicirate jedno sa drugim.
pet puta čitam bubu i u fazonu sam - bože, uopšte ne liči na hamleta da ovo kaže. 
i obratno.
poludeću u cvetu sredovečnosti odvas.
p.s. provela par sati zažareno pričajući i fantazirajući kako ću da završim pravo [emoji38]ol:(nevezano od doom-a)
izvini, imala sam zvanichnoga cirilicarskog posla, pa mi zametno bilo da mrdam tastaturu tamo vamo [emoji38]ol:

bice josh toga, nije kraj...

sent from bubamoto


Link to comment
1 hour ago, sherman said:

ovaj pandur je ocigledno uzeo pare od ovog predsednika opstine da spere njegovu odgovornost. pogotovu je sumnjivo sto to iznosi u zavrsnoj reci, a ne tokom postupka.

ali da bi se mogao izvesti siguran zakljucak, morao bi se procitati citav predmet i videti i cuti svi ti ljudi

 

Pa upravo to je za doom, a ne laganje kao strategija odbrane. sistem je stao u odbranu simonovica, preko svoje lojalne advokatice koja od pre nekoliko dana ponosno reprezentuje svakog advokata u srbiji.

Link to comment
2 minutes ago, pacey defender said:

Pa upravo to je za doom, a ne laganje kao strategija odbrane. sistem je stao u odbranu simonovica, preko svoje lojalne advokatice koja od pre nekoliko dana ponosno reprezentuje svakog advokata u srbiji.

nisam siguran da sam te skontao, kako je sistem stao u njegovu odbranu?

 

po meni, uslovno receno sistem ce stati u njegovu odbranu ako eventualno sud tome poveruje, i u nedostatku drugih dokaza, oslobodi gradonacelnika

Link to comment

Ja nemam lično iskustvo, ali pre mnogo godina su mi neki medicinski radnici, koji ne rade tamo, pričali hvalospeve o toj ustanovi...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...