Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    781

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 2.1.2021. at 10:47, djordje geprat said:

meni je zaista žao što se Kugla zagreva, svestan sam toga da su dve države najveći uzročnici sveg zagađenja, da se šume besomučno istrebljuju zarad potreba dvonožaca ali, meni je njveća briga ono što je tu pored mene. TE obrenovac.

 

pre jedno 40 godina smo montirali dalekovod negde blizu obrenovca. mota mi se po glavi selo piroman. zahvatili smo vodu iz jednog bunara u selu. da se napijemo. imala je ukus uglja. posle nas je montaža dovela blizu deponije šljake. bilo je jezero u stvari. zemlja je upijala vodu ona je takva odlazila u bunare. 

 

danas idem obilaznicom napravljenom zbog širenja kolubarskog kopa. smrdi. dimi, guši. zbog one male elektrane, zbog sušare. 

 

i kad ovaj napiše ovo

napisati se mora da mi je manje bitno koliko zagađujemo Kuglu u odnosu na to koliko zagađujemo prostor oko nas, da gledajućis balkona u rakovici na prste jedne ruke mogu da prebrojim dimnjake koji ispuštaju dim i da se plašim "interesnih grupa" koje prave stadione, spomenike, metroe od nigde do nigde, subvencioniraju sumnjive radnje, uništavaju okolinu zarad sopstvenog džepa a ne postavljaju filtere na dimnjake elektrana. i, još pomeraju naniže ekološke standarde.

Ovaj sumporheksaklorid ni ne merimo. Bio ćale u zaštiti životne sredine u EMSu zadnje tri godine radnog veka, prebacilo ga pred penziju. Išo da pita kolika nam je emisija, kaže nemamo opremu ne znademo. Kaže oni nisu ni znali da im je taj gas na spisku u uredbi o regulisanju. 

 

A to samo što se tiče curenja u vazduh, što se vode i zemljišta tiče otpad se samo skuplja i skuplja a uredbe sve brže zatvaraju krug da nit smeš da ga ostaviš da stoji, nit imaš gde da ga izvezeš. Apsolutni kolaps u najavi.

https://www.bbc.com/news/science-environment-49567197 

Edited by Hermetico
Link to comment
9 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

EDA36ACE-9B98-450E-835E-F369D6D42582.jpeg.c08ca659dcf37d9f847c995acbe0c136.jpeg

 

Čemu montaža dodavanja devojačkog prezimena? Ne kažem da si ti uradio nego neko ko je to šerovao. Ni na fejsu ni na tw nema devojačko prezime.

Link to comment

ne razumem. ja je vidim sa dva prezimena

 

mislim da ima više profila, ovaj je lični, a onaj sa ć i jednim prezimenom je “profesionalni”

 

e

 

 

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Ne znam za Drinu al Višegrad je u Bosni. Ovo je samo na površini, gde je sve ono što je potonulo.

Bio sam ove godine par puta na Drini, vikendica, pa asfalt. Pored puta kontejner i valjda se ljudi gade da otvore kontejner pa sve ostavljaju pored i onda to leti, životinje razvlače...

Link to comment
Quote

U Bosni i Hercegovini, na reci Drini, počelo je uklanjanje otpada koji je ugrozio rad Hidroelektrane "Višegrad", i preti da dovede do ekološke katastrofe. Pretpostavka je da bi čišćenje moglo da traje i do mesec dana, a otpad je ugrozio i proizvodnju struje.

...

„Najvećom merom ulazi iz Lima, jer na obali te reke su sve divlje deponije i svi to dobro znaju i te vlasti gore. Nije to samo Priboj, i ispod Priboja i iz Crne Gore i svi to prebacuju s jednog na drugog dok ne dođe u Višegrad i ne napravi problem“, kaže Aleksandar Antić, građanin Višegrada.

Iako su godinama upozoravali na alarmantno stanje iz rukovodstva HE Višegrad, ali i građani i ljubitelji prirode i aktivisti retkih ekoloških udruženja, ništa značajno na rešavanju ove katastrofe nikada nije učinjeno.

https://rs.n1info.com/region/pocelo-ciscenje-otpada-koji-preti-he-visegrad-gradjani-upiru-prstom-u-srbiju/

 

 

Edited by vememah
Link to comment

mi to necemo reshiti nikad, ni mi ni oni..poshto se mikroplastika ne vidi, nema problema. jedino ako ludi nestor najavi da ce deci da rastu rogovi od plastike u vodi i hrani, koju nanas bacaju nato i gejts, pa da se snazno namrshtimo :s_w:

sent from bubamoto

  • +1 2
Link to comment

kada bi se samo zabranila upotreba plastike u ambalaži pa ma koliko se kukalo da će ljudi ostati bez posla.

 

za vaš info: prestao sam da kupujem mleko u plastičnim flašama. samo u kartonskim kutijama. one se recikliraju u ploče za građevinarstvo. odustajem i od pakovanog mesa u lidlu.

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, djordje geprat said:

 

za vaš info: prestao sam da kupujem mleko u plastičnim flašama. samo u kartonskim kutijama. one se recikliraju u ploče za građevinarstvo. odustajem i od pakovanog mesa u lidlu.

 

Kako? Bacite ambalažu u đubre, kontejner, zajedno sa ostalim đubretom, odatle ga đuture kupi kamion i odnosi na deponiju. Gde se vrši sortiranje kod vas, da konkretno ambalaža od mleka ode na reciklažu?

Link to comment

nadam se da, kada je spakujem u "zelenu kesu" i đubreatri je četvrtkom odnesu da ona ide na neko sortiranje. sada su kod mene u rakovici uveli i one kontejnere za razne stvari. "zelene kese" inače, kad idem iz sela nosim sa sobom u grad. ovde nema sortiranja.

Link to comment
3 minutes ago, djordje geprat said:

nadam se da, kada je spakujem u "zelenu kesu" i đubreatri je četvrtkom odnesu da ona ide na neko sortiranje. sada su kod mene u rakovici uveli i one kontejnere za razne stvari. "zelene kese" inače, kad idem iz sela nosim sa sobom u grad. ovde nema sortiranja.

Cool, sad sam malo pročitala o ovome, nisam znala kako funkcioniše.

Priključiću se...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...