Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

samo da pitam. meni je to za ovde. kada su snimani novogodišnji prorami na RTS i pinku. ono ludiranje i nenošenje nikakvih maski, grljenja i kolca su žešći od onoga što smo videli na SNSžurki u junu.

Link to comment
  • Replies 37.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    781

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

19 minutes ago, djordje geprat said:

samo da pitam. meni je to za ovde. kada su snimani novogodišnji prorami na RTS i pinku. ono ludiranje i nenošenje nikakvih maski, grljenja i kolca su žešći od onoga što smo videli na SNSžurki u junu.

to je program od prethodnih pet godina

  • +1 1
Link to comment
20 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

 

Lim, Priboj, danas

 

Ljudi, planeta zemlja, danas.

 

Meni više ništa nije jasno. Da toliko mali napor homo sapiens nije u stanju da uloži i počisti za sobom, makar flaše i svakojako djubre kada već emisije CO2 ne može da se odrekne.

Edited by Caligula
Link to comment
20 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

 

Lim, Priboj, danas

 

Posthuman-Breathing-from-the-Last-Tree-o

 

Spoiler

Posthuman Breathing from the Last Tree on Earth Vladimir de Thézier 2016

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

samo da pitam. meni je to za ovde. kada su snimani novogodišnji prorami na RTS i pinku. ono ludiranje i nenošenje nikakvih maski, grljenja i kolca su žešći od onoga što smo videli na SNSžurki u junu.

počeli sa snimanjem skečeva početkom novembra, onda im je u par dana 30% ljudi ispalo iz stroja, onda su batalili

Link to comment
3 hours ago, renne said:

to je program od prethodnih pet godina

hvala. inače ne gledam te programe pa mi je nepoznato i bilo čudno. 

 

sad, kad repriziraju otpisane i koješta drugo, što ne bi i ovo.

Link to comment
2 hours ago, Caligula said:

 

Ljudi, planeta zemlja, danas.

 

Meni više ništa nije jasno. Da toliko mali napor homo sapiens nije u stanju da uloži i počisti za sobom, makar flaše i svakojako djubre kada već emisije CO2 ne može da se odrekne.

jebi ga kaligula, dosadno mi je da ponavljam da pučanstvo širom Kugle ima govna i spermu u lobanji. mozga nema.

 

sve živo na Kugli je sistematski uništavano od strane dvonožnih sisara.

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

 kako mi na bilo koji način kao država možemo da dosegnemo minimum standarda za zatvaranje poglavlja 27

...

slušao neke ekologe na radioaparatu, oni su pomenuli cifru od +15mlrd €

Legenda kaže da je tamošnja drž sek bacila niz vodu silne milione od EU namenjene za životnu sredini, koje nije umela da potreoši. Posle se klala sa SPS ministrom (malo umišljeno, vazda neprijatno i nadobudno, govno od čoveka) pa je premeštena u drugo ministarstvo.

 

edit. Sklanjanje djubreta je slab marketing. Kao i držanje voda i vazduha čistim. Ne sija ko fontana ili BnV, a verovatno se i komplikovanije krade.

Edited by pt 2.0
  • +1 3
Link to comment

Sklanjanje đubreta je lakši deo posla, čak i previše lak u odnosu na zahtev da se zatvore termoelektrane.

Edited by halloween
Link to comment

meni je zaista žao što se Kugla zagreva, svestan sam toga da su dve države najveći uzročnici sveg zagađenja, da se šume besomučno istrebljuju zarad potreba dvonožaca ali, meni je njveća briga ono što je tu pored mene. TE obrenovac.

 

pre jedno 40 godina smo montirali dalekovod negde blizu obrenovca. mota mi se po glavi selo piroman. zahvatili smo vodu iz jednog bunara u selu. da se napijemo. imala je ukus uglja. posle nas je montaža dovela blizu deponije šljake. bilo je jezero u stvari. zemlja je upijala vodu ona je takva odlazila u bunare. 

 

danas idem obilaznicom napravljenom zbog širenja kolubarskog kopa. smrdi. dimi, guši. zbog one male elektrane, zbog sušare. 

 

i kad ovaj napiše ovo

Quote
Replying to
Naše učešće u emisiji CO2 na globalnom nivou je minorno. Glavni uzrok zagađenja vazduha u Srbiji su individualna ložišta na ugalj. Ipak, termoelektrane su targetirane od strane interesnih grupa kojima je u cilju da Srbija bude uvoznik i korisnik "zelene" električne energije.

napisati se mora da mi je manje bitno koliko zagađujemo Kuglu u odnosu na to koliko zagađujemo prostor oko nas, da gledajućis balkona u rakovici na prste jedne ruke mogu da prebrojim dimnjake koji ispuštaju dim i da se plašim "interesnih grupa" koje prave stadione, spomenike, metroe od nigde do nigde, subvencioniraju sumnjive radnje, uništavaju okolinu zarad sopstvenog džepa a ne postavljaju filtere na dimnjake elektrana. i, još pomeraju naniže ekološke standarde.

  • +1 6
Link to comment

da, nedavno je izašla anketa "blica" o najmoćnijima u srbiji. napisano je da su na prva tri mesta On, Ona i jorgovanka. ja bih rekao da su prva tri mesta za Brata, Kuma i Biznismena sa kosova.

Link to comment
On 2.1.2021. at 10:47, djordje geprat said:

meni je zaista žao što se Kugla zagreva, svestan sam toga da su dve države najveći uzročnici sveg zagađenja, da se šume besomučno istrebljuju zarad potreba dvonožaca ali, meni je njveća briga ono što je tu pored mene. TE obrenovac.

...

da gledajućis balkona u rakovici na prste jedne ruke mogu da prebrojim dimnjake koji ispuštaju dim i da se plašim "interesnih grupa" koje prave stadione, spomenike, metroe od nigde do nigde, subvencioniraju sumnjive radnje, uništavaju okolinu zarad sopstvenog džepa a ne postavljaju filtere na dimnjake elektrana. i, još pomeraju naniže ekološke standarde.

U Srbiji su termoelektrane nužnost. Definitivno filteri moraju da se stave (čini mi se da su za njih i odvojene pare, alisu nestale). Eventualno mogu da se prebace na gas. Postojeće hidrocentrale nisu dovoljne. Mini hidrocentrale su se pokazale kao prevara i donele su više štete nego koristi. Vetroparkovi su bolje rešenje, ali nisam siguran da su dovljni. Nuklearka definitivno nije za nas. Šta ostaje? Naravno da filteri moraju biti obavezni.

Grejanje je najbitniji izvor zagađenja u BG. Zimi je vazduh čistiji u Obrenovcu nego u Beogradu. Stanje u BG se značajno pogoršalo kad je gas poskupeo i dosta ljudi koji su se grejali na gas prešlo na ugalj. Problem dodatno pogoršava što se prodaje ugalj lošeg kvaliteta. O loženju prerađenog ulja i sličnih energenata bolje da ne pričam. U okolini moje firme jedna zgrada se tako greje. Na toj strani zimi ne sme da se otvori prozor. Naravno, ogroman problem je i saobraćaj. SNS je nabavio onih 10 mercedesovih autobusa i obećao svašta. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...