Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

ma daj, kod mojih su prosto ushli na krov i presekli, nisu se uzbudjivali da rade druge radove.

 

 

ljudi zaboravljaju da su to radikali i formalno i sushtinski. zna se kako oni rade sa tudjom imovinom.

Edited by gospa buba
  • +1 3
Link to comment
  • Replies 37.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    810

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, Caligula said:

DESAVA SE I U NAJRAZVIJENIJIM ZEMLJAMA, NA SVAKIH SEDAM MINUTA

ne ne dešava se. ovo se desilo jer je rađeno pre Njega

Link to comment
Quote

U Srbiji oko 14 odsto stanovništva, preciznije 850.000 odraslih ljudi, nema završenu osnovnu školu, iako je ona po zakonu obavezna. Istovremeno, diplomu stečenog srednjeg obrazovanja u našoj zemlji nema svaka peta osoba, piše Blic.

 

Poražavajući je i podatak da je u Srbiji 2,68 odsto stanovništva bez školske spreme, 11 odsto sa nepotpunim osnovnim obrazovanjem, a 20,76 odsto sa osnovnim obrazovanjem, dok je nepismenih skoro dva odsto (1,96).

 

Profesorka Filozofskog fakulteta u Beogradu i andragog Katarina Popović kaže za "Blic" da iz godine u godinu sve veći broj ljudi nema osnovno obrazovanje jer država o tim stvarima ne vodi računa, a tome u prilog ide i činjenica da imamo trećinu stanovništva koje ima maksimalno osnovnu školu dok srednju školu nije ni pokušalo da upiše.

 

Prema njenim rečima, andragozi takve ljude svrstavaju u funkcionalno nepismene koji mogu da odu u krajnost, odnosno u potpunu nepismenost.
 
"To znači da u grupi imate one koji bukvalno ne znaju da napišu jednu rečenicu, oni koji mogu da pročitaju krupne naslove ili da prate tursku ili špansku seriju, pa do onih koji mogu da se snalaze u svakodnevnom životu, ali sa veštinom pismenosti nisu vladali u dovoljnoj meri da unaprede kvalitet svog života, jer recimo ne mogu da pročitaju uputstvo za lek, što mislim da je zabrinjavajuće", priča prof. Popović.

 

:mellow:

 

Link to comment

Secam se nekih nenormalnih brojki i podatka za vreme Milosevica o nepismenima i da je to za mene tada bilo strasno.

Ne znam samo zasto i kako sam mislila da se to u medjuvremnu promenilo i ti brojevi smanjili. Mada ko zna, mozda i jesu.

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

pokushavam da smislim kako se to desilo :blink:

sent from bubamoto
 

Nije se ništa desilo, ovo je pozitivan trend

Pre ww2 1/4 stanovništva je bilo nepismeno, kad je Tito streljao umro 1981. 9,5 posto je bilo nepismeno. Dakle, idemo stalno nabolje.

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

pokushavam da smislim kako se to desilo :blink:

sent from bubamoto
 

Potrebne su pare, odmah, jer se bez para ne moze. A kada para nema, obrazovanje je precenjeno (nedostizno) unutar porodice. Safety net nam je uzasan, 

 

U vrticu moje male nema niti jednog romskog deteta. Gde su ta deca? 

Link to comment
33 minutes ago, pacey defender said:

Potrebne su pare, odmah, jer se bez para ne moze. A kada para nema, obrazovanje je precenjeno (nedostizno) unutar porodice. Safety net nam je uzasan, 

 

U vrticu moje male nema niti jednog romskog deteta. Gde su ta deca? 

rimska deca su mislim retka u vrticima, tek u shkolama se pojavljuju.

  • +1 1
Link to comment

ajebiga. rimska, romska. shta cu sad :hihi:

 

vertikalna pokretljivost naroda je ukinuta u roku od odmah, nije se socijalizam ni oladio, a dugo se ladio. ko je sirotinja sam je kriv.

Edited by gospa buba
  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...