Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa da, to šokiranje je stvarno...
To ko što su vrištali za migracije ljudi, a stanicama ispred buseva te ljude uredno čekali advokati ili njihovi "predstavnici" da im odma kreu da rade papire.
Vrlo lako se te stvari reše kad se hoće...
No mi zapravo i nismo sigurni u tu "šokiranost" nemačkih vlasti?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
17 minutes ago, ordi said:

želim da verujem da jurić pokušava da svom životu da neki smisao, samo to radi na pogrešan način, verovatno zbog lomova koji su mu nastali u glavi nakon tragedije.

Isto mislim.

 

Sad toliko greši da su neki ljudi bili žrtve nagađanja zlonamernih, pa je ta nagađanja morao da dematuje. Izgleda da još uvek ne shvata u šta sve ovo može da se razvije.

Link to comment
2 hours ago, Malkmus said:

Isto mislim.

 

Sad toliko greši da su neki ljudi bili žrtve nagađanja zlonamernih, pa je ta nagađanja morao da dematuje. Izgleda da još uvek ne shvata u šta sve ovo može da se razvije.

Pa kad se bavis ovakvim stvarima, bas i nemas taj "luksuz" da "ne shvatas".

Plus, video sam na sta lici kad neko dobronamerno pokusava da mu objasni gde gresi

Link to comment
15 minutes ago, Frank Pembleton said:

Pa kad se bavis ovakvim stvarima, bas i nemas taj "luksuz" da "ne shvatas".

Plus, video sam na sta lici kad neko dobronamerno pokusava da mu objasni gde gresi

Tu si u pravu.

 

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

 

Plus, video sam na sta lici kad neko dobronamerno pokusava da mu objasni gde gresi

 

jel moze ovo u jednoj recenici, kovertirala sam tvoje objasnjenje u glavi, radoznala sam dal sam u pravu. 

Link to comment
20 hours ago, djordje geprat said:

što se jurića tiče mislim da se radi o nastojanju da se stalno bue u centru pažnje. ili bar da se smatra bitnim.

donekle se slazem

samo sto smatram da se ne radi o potrebi da on licno bude u centru paznje, vec tragedija koja mu se desila

svi mi budemo sokirani kad se tako nesto desi, ali isto tako natavimo istog momenta dalje

ljudi koji su prosli kroz to, pogodi na neki nacin, smeta  im sto okolina nastavlja dalje, jer za njih tragedija predstavlja bukvalno zavrsetak zivota kakav su poznavali do tad

 

laicki iznosim misljenje lupetam, ali takav sam utisak stekao donekle iz juricevih javnih nastupa, a jos vise iz licnih poznanstava sa ljudima koji su prosli slicne tragedije (narocito oni koji su na nasilan nacin izgubili decu)

 

u tom smislu, kao sto sam vec pisao, ne smatram da je on ili njegove reakcije problematican (po drustvo, porodicno ili licno je vec druga stvar)

vec je problematicno (i to izuzetno problematicno) sto mu mediji daju ogroman prostor, a posebno cinjenica da ima makar i indirektan uticaj na pravosudje i(li) zakonodavstvo

uz svo postovanje prema njemu i porodici koja je prosla kroz uzasnu tragediju, nedopustivo je da kao drustvo dajemo dozvolu zrtvi da resava pitanje zlocina/zlocinca

Link to comment
 

jel moze ovo u jednoj recenici, kovertirala sam tvoje objasnjenje u glavi, radoznala sam dal sam u pravu. 

Pa ovo ti je jedna rečenica. [emoji41]

Ne razumem šta misliš?

 

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

Link to comment

zanima me njegova reakcija. a ja sam jednom forumasu napisala sta mislim da je. 

 

jedna recenica u smislu da ne trosis puno vremena na njega, nego samo da mi ukratko kazes kako se ponasao. ako nije suvise intimno :D

 

Edited by darling
Link to comment
zanima me njegova reakcija. a ja sam jednom forumasu napisala sta mislim da je. 
 
jedna recenica u smislu da ne trosis puno vremena na njega, nego samo da mi ukratko kazes kako se ponasao. ako nije suvise intimno [emoji3]
 
"Kako imate obraza da mi pričate to, ja sam dete izgubio!"



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
23 hours ago, djordje geprat said:

što se jurića tiče mislim da se radi o nastojanju da se stalno bue u centru pažnje. ili bar da se smatra bitnim.

 

to je minorno u ovom slučaju

 

Ljudi se na razne načine nose sa ovakvim gubicima. Većina uspe da odboluje kako treba i nastavi sa vlastitim životom. Ima ih koji ostatak vlastitog života posvete  produžavanju postojanja izgubljene osobu, neko provodeći dane i sate na groblju svakog dana, neko provede ostatak života u depresiji i tuzi i uspomenama, a neko kao Jurić kroz aktivizam...

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...