Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

pa ja to vise neradim, nekada bih to odmah... a sada, kada ima toliko casopisa, me najiskrenije boli uvo,
 
 
ej pa generalno imam jako lepa iskustva sa rusima editorima,
 
generalno sa istokom, da. mada mislim da je do choveka i koncepta, mi verujemo da je posao referija ne samo da oceni, nego da aktivno pokusha da rad uchini boljim, ukoliko ima prostora. uvek smo cenili dobro vodjenje u tom smislu smile.png

mnogo je lepo kad te neko razume :cry:

sent from bubamoto



  • +1 2
Link to comment
28 minutes ago, gospa buba said:

generalno sa istokom, da. mada mislim da je do choveka i koncepta, mi verujemo da je posao referija ne samo da oceni, nego da aktivno pokusha da rad uchini boljim, ukoliko ima prostora. uvek smo cenili dobro vodjenje u tom smislu smile.png

 

odbilo nam jedan rad gde sam koautor, al bilo ljubazno™ i doista su tako dobro izrecenirali, kao da su bili sa nama u prostoriji i tačno naboli ono što i jesu nedostaci... ne ljutim se, no se više divim iskustvu da se rekreira atmosfera, uzorak i sve samo na osnovu čitanja tehničkih podataka iz rada

 

edip: i to u roku od 7 dana

Edited by Kelt
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

generalno sa istokom, da. mada mislim da je do choveka i koncepta, mi verujemo da je posao referija ne samo da oceni, nego da aktivno pokusha da rad uchini boljim, ukoliko ima prostora. uvek smo cenili dobro vodjenje u tom smislu smile.png

mnogo je lepo kad te neko razume :cry:

 

Ali najgori su mi "dobrodusni, a ambiciozni" - pomaze te po glavi, pa te nabodu pesnicom jer ih podsecas na nekog.

 

Kod mene poplava u prosloj godini recenzija tipa: "rad je u redu, metodoloski, rezultati fajn, relevantan, ALI da se objavi uz velike izmene jer su se autori bavili (recimo) konjem, a nisu (recimo) zecom jer su zecevi mnogo zanimljiviji." Nema veze sto od naslova do zakljucka stoji lepo jasno i glasno da se bavimo konjima, a ne jebenim zecevima. I sad ti provedes mesec dana pisuci pismo da objasnis da konj i zec nisu isto, ali tako da ih ne oteras u tri lepe picke materine uz "jebali te zecevi". Meni je to potpuno neshvatljivo.

Link to comment
 
odbilo nam jedan rad gde sam koautor, al bilo ljubazno[emoji769] i doista su tako dobro izrecenirali, kao da su bili sa nama u prostoriji i tačno naboli ono što i jesu nedostaci... ne ljutim se, no se više divim iskustvu da se rekreira atmosfera, uzorak i sve samo na osnovu čitanja tehničkih podataka iz rada
 
edip: i to u roku od 7 dana
sad to opravite po tachno tom modelu i idete dalje, nudite bolji proizvod. ne malo puta smo tom putanjom napravili bolji rad, a par puta i vrlo zgodnu od babe devojku :D

sent from bubamoto

Link to comment

meni citati isto ne idu od ruke, nase radove ne citiraju puno, a generalno gledamo da je samo q1 ili q2, nije mi jasno zasto.

 

dok kolega je objavio u nekom sklj casopisu i ima preko 90 citacija u prvoj godini, 

 

 

jako mi je neprijatno jer mi je H index mali.

Link to comment
On 29.1.2021. at 13:37, chandra said:

 

Ali najgori su mi "dobrodusni, a ambiciozni" - pomaze te po glavi, pa te nabodu pesnicom jer ih podsecas na nekog.

 

Kod mene poplava u prosloj godini recenzija tipa: "rad je u redu, metodoloski, rezultati fajn, relevantan, ALI da se objavi uz velike izmene jer su se autori bavili (recimo) konjem, a nisu (recimo) zecom jer su zecevi mnogo zanimljiviji." Nema veze sto od naslova do zakljucka stoji lepo jasno i glasno da se bavimo konjima, a ne jebenim zecevima. I sad ti provedes mesec dana pisuci pismo da objasnis da konj i zec nisu isto, ali tako da ih ne oteras u tri lepe picke materine uz "jebali te zecevi". Meni je to potpuno neshvatljivo.

 

 

Link to comment

A sto se citata tice, mnogo sta tu ne valja. Moj najbolji rad ima 10 puta manje citata od mog najcitiranijeg rada. Ali, razumem, mnogi reference stavljaju gotovo automatski. Vidis da ti za neku tvrdnju treba referenca, odes na google i uzmes ona 2-3 najcitiranija rada koji ti prvi izadju.

Link to comment
 
 
a naravno. zashto ne biste uradili josh xps, xrf, edx i tem? a ne znam, ispostavi mi spisak mashina koje nemam, ne poznajem nikog ko ih ima a da trenutno rade i nemam uslova da odem ni u rumuniju da to uradim [emoji38]ol:

sent from bubamoto

Link to comment
On 31.1.2021. at 16:34, gospa buba said:

a naravno. zashto ne biste uradili josh xps, xrf, edx i tem? a ne znam, ispostavi mi spisak mashina koje nemam, ne poznajem nikog ko ih ima a da trenutno rade i nemam uslova da odem ni u rumuniju da to uradim emoji38.pngol:

sent from bubamoto
 

XPS hvala Blogu imamo, jako se lakse sve stim objavljuje, ali TEM, to i da imamo, jedna velika muka uopste doci na red, a kad dodjes, katastrofa tesko na onu podlogu, bakarnu mrezicu, staviti normalno uzorak,

 

On 31.1.2021. at 16:04, Kampokei said:

A sto se citata tice, mnogo sta tu ne valja. Moj najbolji rad ima 10 puta manje citata od mog najcitiranijeg rada. Ali, razumem, mnogi reference stavljaju gotovo automatski. Vidis da ti za neku tvrdnju treba referenca, odes na google i uzmes ona 2-3 najcitiranija rada koji ti prvi izadju.

najbolji rad, 3 citata u najjacem casopisu,

 

prosecan rad u nekom idimi dodjimi casopisu, radjen ofrlj, ali zato ga svi citiraju kao metodu, 80 up.

 

nema smisla, 

Link to comment
On 31.1.2021. at 9:52, Rowanoke said:

meni citati isto ne idu od ruke, nase radove ne citiraju puno, a generalno gledamo da je samo q1 ili q2, nije mi jasno zasto.

 

dok kolega je objavio u nekom sklj casopisu i ima preko 90 citacija u prvoj godini, 

 

 

jako mi je neprijatno jer mi je H index mali.

Sta je mali h index?

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ajd da pitam ovde možda neko zna nešto.
Šta je ovo sad sa Danicom Popović, neki je optužuju za krađu naučnog rada?
Šta se tu desilo?
Zna li neko?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

ja nisam uopshte pratila, neshto mi bilo gadno :unsure:

mislim, bezlichno gadno, nisam zauzimala stranu. mada sam sigurna da bi sve mogli tako da nas chereche, a mi da se snalazimo, pa kako se ko snadje... a univerzitet je verovatno i inache katastrofa i sa plagijatima i sa otvorenim kradjama :ph34r:

sent from bubamoto

Link to comment
  • 2 weeks later...

Mozda otvaram Pandorinu kutiju... U mojoj oblasti poslednjih godina sve je vise unisex konferencija. Oblast je tradicionalno gender-neodredjena ili prilicno pomesana u vecem delu sveta uz izrazitu macho-neravnopravnu crtu u pojedinim zapadno evropskim drzavama i US. Kao odgovor na to dobili smo konferencije na kojima su svi ili skoro svi speakeri zene. Prijavi se, na primer, 500 ucesnika, od toga 120 zena. Od 80 speakera, 70 su zene, ukljucujuci i sve invited talks). Mislim, s jedne strane, ok, eto da se malo i muska strana oseca diskriminisano. S druge, postoje pomalo nadrealno i definitvno ne odslikava musko/zenski odnos u oblasti, a i ta muska populacija koja je diskriminasana na taj nacin daleko od toga da je krivac za pitanje zenske (ne)ravnopravnosti u nauci. Mogu da razumem da uz takav odnos prijavljenih, kazes - ajde da ispostujemo 40/40 medju speakerima (zena ima u tom slucaju 3x vece sanse da dobije talk od muskarca pod pretpostavkom da im je rad jednakog kvaliteta), ali ovako bas obesmisljava ionako upitnu svrhu konferencija. U krajnoj liniji od tih 70 speakera, njih bar 30-40 je dobilo talk samo zato sto su zene - jednostavno kvalitet nauke koju prezentuju je recimo 2-3 lige ispod onoga sto ocekujes da cujes na konferenciji iz te serije.

 

Kakav vam je odnos prema takvim konferencijama? Jeste li naleteli na takve konf do sada?

Link to comment

ja ne. mi ni ne idemo na konferencije vec deceniju er nam se nije bodovalo za lichni dohodak.

jedino u bugarskoj (mnogo zena, hemija/fizika i srodno), ali tamo je nauka loshe placena i neprestizna delatnost koju su mushkarci napustili iz tih razloga.pa se vidi i na skupovima (i kod nas su je napushtali iz istih razloga do kraja veka)

sent from bubamoto





5

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...