Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

54 minutes ago, Kampokei said:

Akademski turizam <3

 

Doduse, jos od pre epidemije se cini da bi to moglo da se promeni. Prvo, krenulo je sa onom kampanjom protiv letenja avionima. Drugo, protivnici klasicnih konferencija isticu, a donekle su i u pravu, da su konferencije generator nejednakih sansi medju studentima. Naprosto, skupa su putovanja, i zapadni naucnici onda bivaju mnogo vidljiviji nego drugi. A i medju naucnicima sa zapada postoje ogromne razlike u vidu raspolozivosti finansija. A opet, ne verujem da ce bas sasvim da zatuku ovaj sistem konferencija. Akademija je postala prekarnija nego pre, plate su osrednje, na poslovima je vise anksioznosti nego pre, pa su konferencije ostale jedna od retkih stvari kojima covek moze da se raduje.

 

Pa jeste i ta komponenta turizma prisutna, naravno. Meni je to ok, ako se konferencije ne organizuju po preskupim hotelima. Kad je to slucaj, iz principa nadjem neki airbnb u blizini.

 

Par puta sam vodio i podmladak sa sobom. Bila je visa sila u pitanju, ali na kraju ispalo fenomenalno i svakako cemo nekad ponoviti. Ima jos par kolega koji dodju s raznih strana s klincima, a znamo se decenijama, pa se deca sama zabavljuju dok mi radimo, ili ih na smenu po jedan matorac vodi negde.

Link to comment

Meni je isto na konferencijama najdraži taj aspekat socijalizacije. Zapravo, prisustvo na jednoj školi iz donekle drugačije oblasti u odnosu onu u kojoj (iz koje?) sam doktorirala mi je bilo značajno i što se tiče znanja, i presudilo je da potražim postdoc iz te oblasti, kojim sam danas prezadovoljna. Stvorila sam i neke značajne kontakte™. Što navodi ponovo na tu priču da konferencije produbljavaju nejednakosti, jer recimo, imala sam privilegiju da moja grupa ima više keša nego većina drugih sa instituta i mnogi drugi nisu ni mogli da iskuse taj svet izvan krš domaćih konferencija, što će im otežati nalaženje budućih prilika.

No, na većini konferencija na kojima sam bila (istina, jednocifren broj) sam mogla da ispratim maksimalno dva predavanja od više desetina. Preveliki je diverzitet tema, pride većina naučnika/ca nema pojma da prezentuje i samo žele da se kurče mnoštvom rezultata po cenu razumljivosti pratljivosti. Mislim da procenat shvaćenog može da poraste kako si duže u oblasti i imaš više isksutva, ali na kraju krajeva to je jedan veliki circlejerk krugodrk. Ipak, volim te eventove, i jedva čekam da im ponovo prisustvujem.

  • +1 1
Link to comment
49 minutes ago, Shitgenstein said:

pride većina naučnika/ca nema pojma da prezentuje 

 

Ovo stalno govorim. Neke mozda sjajne radove je nemoguce pratiti na skupovima, a bar pola ljudi govori monotono kao neki karikaturalni smaraci iz nekog crtaca. Meni je nastava studentima bila dobra skola. Prve godine kad sam predavao vlastiti kurs, dobio sam dobre evaluacije za sadrzaj kursa, ali je nekoliko njih napisalo da govorim suvise tiho, a dvoje nesto kao da se ne osecam prijatno u svojoj kozi dok predajem. Onda sam malo poradio na tome, krenuo da se tripujem da je to neka pozornica, a da sam ja tu neki glumac koji govori monolog, i sve je bilo neuporedivo bolje. Sad pak radim samo istrazivanja vec tri godine, i stvarno mi nedostaje da ponekad drzim nastavu. 

  • +1 1
Link to comment

kao narucheno za prichu o konferencijama, nabasah na hodniku ustanove bachenu pa zaboravljenu knjigu apstrakata znamenite inzenjerske konferencije zvane "etan u pomorstvu". chini mi se elektrotehnika telekomunikacije automatika i nuklearni pogon, letnja verzija istoimene kopnene konferencije. najvoljenija konferencija na jadranu, trajala je koliko i sfrj, a drushtveni aspekti se preprichacaju i posle 30 godina, a ljudi o kojima se prichaju ludosti su danas legende struke [emoji38]ol:

ljudi vole da se druze biggrin.png


sent from bubamoto



Link to comment
On 22.12.2020. at 6:25, chandra said:

 

Aahaahaha da, da, taj rad. Meni je vrhunac bio kad mi je hitno trebao kod za nesto. Nema sanse da stignem to da napisem, deadline visi iznad glave. Krenem da guglam i google mi izbaci kod bas za ono sto mi treba, u jeziku koji koristim - i to sa neke user groupe. Gledam kod, ne mogu da verujem svojoj sreci. Kako ga je lik super uradio, odlicni komentari, sve razumem. Otvorim header - i padnem sa stolice! Moj sopstveni kod koji sam napisao pre deset godina, postovao tamo i zaboravio i da sam ga postovao i da sam se ikada time bavio. Tezak oblik demencije u najavi.

Ima još gore... komercijalni softver u kojem su ti ne umešani prsti nego ugurane ruke do lakta. Stigne email od podrške pita mušterija, čemu ovo služi a i ne radi. Krenem da gledam pazi stvarno, u pravu je, koji je ovo diveloper na svoju ruku brljao bez da me pita, kuku lele kolko dugo niko nije primetio ovu glupost, namazaće me katranom i posuti perjem kad pukne bruka. I onda obliven hladnim znojem krenem da kopam dublje po tome i posle sat vremena zaključim da to u stvari funckioniše savršeno i da niko ništa nije dirao, al da  mušteriji treba da se objasni kako da setuje parametre da sve to ima smisla. Nisam to pipao jedno 2 godine i zaboravio.

Link to comment
10 hours ago, Shitgenstein said:

pride većina naučnika/ca nema pojma da prezentuje i samo žele da se kurče mnoštvom rezultata po cenu razumljivosti pratljivosti.

 

Ovo je veoma tacno. I ovo sto kaze kampokei - drzanje nastave znatno olaksava nastup na konferencijama (ja imam isto iskustvo - dok sam radio sa studentima, prezentacije su mi bile uzivanja i lakoca. sad kad vec 10 godina ne pricam redovni ni sa kim osim sa svojim kompjuterom, desi mi se da opet imam tremu kao na pocetku).

 

Ali, sto se tice kvaliteta prezentacija, mislim da tu postoji i jedan dublji faktor. U mojoj oblasti ogroman procenat istrazivanja je metodoloski potpuno nedosledan. Proucavaju se fenomeni bez ikakvog sireg konteksta (osim nekog generickog i opsteg koji zapravo nema veze sa predstavljenim istrazivanjem), referisu se nekriticki na radove koji imaju preterane tvrdnje (recimo za nesto sto je klimava hipoteza, tvrde da je dokazano), posebno eksperimentalci cesto interpretiraju teoriju kako im se cefne, greske se odredjuju samo do modela (greske samog modela se potpuno ignorisu), precesto se porede babe i zabe (u smislu razlicitih metoda merenja ili nivoa aproksimacije u teoriji), i tako dalje. Vecinu takvih radova bi bilo i nemoguce predstaviti na jasniji i konzistentniji nacin - jednostavno nema price u njima, no se svode na neku seriju tehnickih detalja "i mnostvo rezultata".

 

Chandrasekhar je bio urednik jednog od najvecih casopisa. Jednom je dosao na sastanak redakcije i rekao nesto kao: "Gospodo, imamo problem. Brzina objavljivanja radova prevazilazi brzinu svetlosti, teorija relativnosti je u pitanju." Da bi sledece nedelje saopstio: "Istina je da se radovi objavljuju brze od svetlosti, ali ipak sve je u redu jer oni ne sadrze nikakvu informaciju." To je bilo bre cirka pola veka.

Link to comment

stigla nam polupozitivna recenzija posle sigurno 2 godine potucanja od nemila do nedraga, odbijano odmah na nivou editora, jer eksperimente nisu uradili dobro trenirani oposumi na povrshini marsa na materijalima koji ne postoje :s_w:
medjugradska ekipa pokushava da se seti ko smo bili tada i chime smo se bavili, neki su otishli u penziju, neki su dobili sitnu djecu ostali smo u petoj prichi :rolf:
to je vrsta rada koji se jedva uda, a onda se citira ludachki u bochnim oblastima. chim se neko smiluje da objavi :isuse:
ja ni ne znam gde su mi fajlovi :dry:

znala sam :rolf:

sent from bubamoto

Link to comment

 

 

A Statistical Estimation of the Occurrence of Extraterrestrial Intelligence in the Milky Way Galaxy
 

Xiang Cai, Jonathan H. Jiang, Kristen A. Fahy, Yuk L. Yung

 

    In the field of Astrobiology, the precise location, prevalence and age of potential extraterrestrial intelligence (ETI) have not been explicitly explored. Here, we address these inquiries using an empirical galactic simulation model to analyze the spatial-temporal variations and the prevalence of potential ETI within the Galaxy. This model estimates the occurrence of ETI, providing guidance on where to look for intelligent life in the Search for ETI (SETI) with a set of criteria, including well-established astrophysical properties of the Milky Way. Further, typically overlooked factors such as the process of abiogenesis, different evolutionary timescales and potential self-annihilation are incorporated to explore the growth propensity of ETI. We examine three major parameters: 1) the likelihood rate of abiogenesis ({\lambda}A); 2) evolutionary timescales (Tevo); and 3) probability of self-annihilation of complex life (Pann). We found Pann to be the most influential parameter determining the quantity and age of galactic intelligent life. Our model simulation also identified a peak location for ETI at an annular region approximately 4 kpc from the Galactic center around 8 billion years (Gyrs), with complex life decreasing temporally and spatially from the peak point, asserting a high likelihood of intelligent life in the galactic inner disk. The simulated age distributions also suggest that most of the intelligent life in our galaxy are young, thus making observation or detection difficult.

 

https://arxiv.org/abs/2012.07902

 

Ali koliko se meni kenja od ovakvih radova. Samo fali da ukljuce i deep learning u pricu.

  • +1 2
Link to comment
  • 1 month later...
5 hours ago, Rowanoke said:

Umroh kada sam veidla 5 reviewrs comment 4 dobra i pozitivan, jedan onako nikakv i bas dzukacki, 

 

 

editor, reject, wtf????

 

Pa to je posao za editora ako jedan reviewer toliko odskace od ostalih. Samo sve je manje dobrih urednika koji jos i znaju sta im je posao.

Link to comment

4 dobra 1 negativan i cao? ili idesh dalje?

 

mi smo sad proshli sa jednim referijem bukvalno i editor pustio. valjda nikog ne mogu vishe da nahvataju. i razumem, ja prva vishe necu :dry:

  • +1 1
Link to comment
On 27.1.2021. at 21:32, gospa buba said:

4 dobra 1 negativan i cao? ili idesh dalje?

 

mi smo sad proshli sa jednim referijem bukvalno i editor pustio. valjda nikog ne mogu vishe da nahvataju. i razumem, ja prva vishe necu :dry:

odbio editor,

 

i kao zbog toga je asistent morao da se konsultuje sa joj jednim, u ovom journalu imaju po dva odgovorna,

i taj drugi se isto slozio, znaci ludilo!!!! Nije mi jasno,

 

tipa sve neke gluposti nepovezane mi zamerio, ne znam koji im je da li vide da su 4 napisala pozitivno misljenje.

 

meni se isto desilo da jednom samo jedan dobijemo i editor je odmah prihvatio, ali ovo da pet dobijemo mi je prvi put od toga da su cetiri za... Maaaaaaaa

Link to comment
On 27.1.2021. at 21:24, chandra said:

 

Pa to je posao za editora ako jedan reviewer toliko odskace od ostalih. Samo sve je manje dobrih urednika koji jos i znaju sta im je posao.

kapiram da urednistvo je sada kao neki uslov da budes u poziciji moci. neki ego trip plus za promociju.

 

naprimer Science of Total Environment, dobar journal non stop neka sranja objavljuje

 

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0048969720363592

Link to comment
odbio editor,
 
i kao zbog toga je asistent morao da se konsultuje sa joj jednim, u ovom journalu imaju po dva odgovorna,
i taj drugi se isto slozio, znaci ludilo!!!! Nije mi jasno,
 
tipa sve neke gluposti nepovezane mi zamerio, ne znam koji im je da li vide da su 4 napisala pozitivno misljenje.
 
meni se isto desilo da jednom samo jedan dobijemo i editor je odmah prihvatio, ali ovo da pet dobijemo mi je prvi put od toga da su cetiri za... Maaaaaaaa


e to mi se slichno desilo, da nam neki rus prihvati bez ikakve primedbe, a onda mu se sutradan pojavi shef, hitler mali, znali smo ga, besan, i trazi da menjamo ose na slikama hihi.gif

boze budalashtina :blink:

a engri leter da li ste pisali?

sent from bubamoto



Link to comment
5 minutes ago, gospa buba said:

 


e to mi se slichno desilo, da nam neki rus prihvati bez ikakve primedbe, a onda mu se sutradan pojavi shef, hitler mali, znali smo ga, besan, i trazi da menjamo ose na slikama hihi.gif

boze budalashtina :blink:

a engri leter da li ste pisali?

sent from bubamoto


 

 

pa ja to vise neradim, nekada bih to odmah... a sada, kada ima toliko casopisa, me najiskrenije boli uvo,

 

 

ej pa generalno imam jako lepa iskustva sa rusima editorima,

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...