Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

Ima ovde podrobnije o ovoj dvojici veseljaka prvonavedenih u tim radovima.

 

Quote

 

Worst paper of 2020? 5G and Coronavirus induction
This paper made my jaw drop:

5G Technology and induction of coronavirus in skin cells – M Fioranelli et al. – J Biol Regul Homeost Agents 2020 Jul 16;34(4). doi: 10.23812/20-269-E-4 [archived – PDF]

The paper suggests that 5G waves (the latest cell phone technology) can spontaneously generate Coronaviruses in skin cells. Yet, there is nothing in this article that proves this extraordinary claim. It is absolute nonsense.

...

Who are the authors on this article? The first two authors are the notorious duo M Fioranelli and A Sepehri.

I have written about Alireza Sepehri before. In short, Sepehri is an astrophysicist who briefly worked at the Research Institute for Astronomy and Astrophysics of Maragha (RIAAM) in Iran, but kept on using his affiliation long after he was not employed anymore. He wrote several preprints and articles in which he decapitated 400 birds to prove they can still live without a head, implanted beans into another bird to create new life, and claimed that DNA of a women will irradiate waves that are canceled by male DNA. Make sure to read his elaborate response to my critique on PubPeer (“we wonder that how this person lets herself to go to twitter and makes some main publishing institutes and publishers questionable“).

Massimo Fioranelli is a Human Physiology professor at the Università degli studi Guglielmo Marconi in Rome. He also has a website to make sure you know that he always graduated Cum Laude (“sempre con lode“).

Fioranelli and Sepehri have published some incoherent papers together before. Of note, they published a paper in which they propose to infect pregnant women with influenza virus as a novel way to reveal the gender of the fetus [PubPeer thread]. In another paper, they claim that water has a memory and that cancer in men or women can be stopped by treatment with cells from the opposite gender [PubPeer]. At least nine of the papers they published are indexed in PubMed.

In summary, this duo has found each other in terms of crazy ideas, and they have found some crazy journals to publish these crazy ideas.

 


https://scienceintegritydigest.com/2020/07/23/worst-paper-of-2020-5g-and-coronavirus-induction/

Edited by vememah
Link to comment

Ali kad pogledas afilijaciju, stvarno zvuci ko da je njuz -

 

Clinic for Psychiatric Disorders "Dr. Laza Lazarevic", Belgrade, Serbia.

 

Ahahahaa jebote stvarno se ne zna ko je tu ludji, doktori ili pacijenti

Link to comment

Da li je neko imao dodira sa organizacijom MDPI? Imate li nekog ko je radio ili radi za njih? Naročito me interesuju časopisi na Open access platformi, i rad na njima.

Link to comment
15 hours ago, notenoughreasonsforclaire said:

Da li je neko imao dodira sa organizacijom MDPI? Imate li nekog ko je radio ili radi za njih? Naročito me interesuju časopisi na Open access platformi, i rad na njima.

odlicni su, kolegica iz ceske sada radi kao assist. editor. 900 evra plata BGD.

 

 

@gospa buba ali koje je tvoje misljenje u vezi sa tim da je Novosadski pokidao?

 

Oni su uvek bili opozicija AV.

Cak je bivsa sefica tog famoznog departmana bila u DS, koji je dobio skoro milion.

Link to comment
14 minutes ago, Rowanoke said:

odlicni su, kolegica iz ceske sada radi kao assist. editor. 900 evra plata BGD.

 

 

@gospa buba ali koje je tvoje misljenje u vezi sa tim da je Novosadski pokidao?

 

Oni su uvek bili opozicija AV.

Cak je bivsa sefica tog famoznog departmana bila u DS, koji je dobio skoro milion.

nisam sasvim sigurna, nekad se prosto stekne neki talas sposobnijih ljudi i zgodan trenutak.  istorijski, FP6 je surovo odneo institut za fiziku, FP7 je vec bilo sharenije, dosta poljoprivrednika, dosta hemichara, horizont/mari kiri su vec hvatali razni interesantni likovi i oblasti, biolozi arheolozi zene :)

 

jako (mozda chak i najvishe) zavisi koliko je sama ustanova u stanju/volji da podrzi ljude. za promise je po beogradu sad svuda bilo maksimalno zatezanje, da se ne meshaju projekti i institucije (shto ima smisla kad je nova metodologija, niko ne zna shta ce zaista da se desi, a to je za ozbiljne saradnje neprekidni pakao u najavi). za ideje vec niko nije hteo ni da pokushava, nego se krpe ljudi koga imaju. dupla ustanova, dupla administracija, dupli problemi, dupli direktori/dekani sa fantastichnim vizijama. tu smo pamet nauchili na III projektima.

i s te strane je beograd jako konzervativan, po mom misljenju, i fakulteti su jako teski kad je u pitanju saradnja sa institutima, a usled decenija loshe saradnje, sada su i instituti teshki zauzvrat. imam utisak josh od ranije da je novi sad dosta relaksiran po tom pitanju i da se kuca bash ne lomi da obezglavi ljude. pogodni parametri sredine pre svega, to je moja procena. ljudi su manje vishe isti i ovde i tamo, samo je pitanje ko ce kad da istrchi. hrabri se zalete prvi i najvishe i dobiju :)

 

npr beogradski univerzitet davi erazmuse kao chuma decu, svako gleda da se prebaci na neki drugi, 'civilni' mehanizam saradnje, da se zaobidje univerzitet kao posrednik...

 

beograd je okoshtao, moja generacija je doshla/dolazi na vlast, moja generacija su loshi upravljachi svi redom :(

 

 

Edited by gospa buba
Link to comment
2 minutes ago, gospa buba said:

nisam sasvim sigurna, nekad se prosto stekne neki talas sposobnijih ljudi i zgodan trenutak.  istorijski, FP6 je surovo odneo institut za fiziku, FP7 je vec bilo sharenije, dosta poljoprivrednika, dosta hemichara, horizont/mari kiri su vec hvatali razni interesantni likovi i oblasti, biolozi arheolozi zene :)

 

jako (mozda chak i najvishe) zavisi koliko je sama ustanova u stanju/volji da podrzi ljude. za promise je po beogradu sad svuda bilo maksimalno zatezanje, da se ne meshaju projekti i institucije (shto ima smisla kad je nova metodologija, niko ne zna shta ce zaista da se desi, a to je za ozbiljne saradnje neprekidni pakao u najavi), s te strane je beograd jako konzervativan, po mom misljenju, i fakulteti su jako teski kad je u pitanju saradnja sa institutima, a usled decenija loshe saradnje, sada su i instituti teshki zauzvrat. imam utisak josh od ranije da je novi sad dosta relaksiran po tom pitanju i da se kuca bash ne lomi da obezglavi ljude. pogodni parametri sredine pre svega, to je moja procena. ljudi su manje vishe isti i ovde i tamo, samo je pitanje ko ce kad da istrchi.

 

npr beogradski univerzitet davi erazmuse kao chuma decu, svako gleda da se prebaci na neki drugi, 'civilni' mehanizam saradnje, da se zaobidje univerzitet kao posrednik...

 

beograd je okoshtao, moja generacija dolazi na vlast, moja generacija su loshi upravljachi svi redom :(

 

 

da Erasmus Mundus u moje vreme je bio pakao na BGD, i to su mahom dobijali svi iz NS.

plus fulbrajt i saradnja sa Amerikom, ponovo kod njih bolja..

 

 

Dakle istina je da se Vinca i BGD ne mirisu? Zar ih nisu oni integrisali?

 

 

Ne znam sta planiraju univerziteti u regionu, da li su oni svesni toga da nema vise studenata, da nema vise dece. Bela kuga u najbukvalnijem smislu.

 

Kako se planira da se promovise nauka i univerzitet?

Link to comment
8 minutes ago, Rowanoke said:

da Erasmus Mundus u moje vreme je bio pakao na BGD, i to su mahom dobijali svi iz NS.

plus fulbrajt i saradnja sa Amerikom, ponovo kod njih bolja..

 

 

Dakle istina je da se Vinca i BGD ne mirisu? Zar ih nisu oni integrisali?

 

 

Ne znam sta planiraju univerziteti u regionu, da li su oni svesni toga da nema vise studenata, da nema vise dece. Bela kuga u najbukvalnijem smislu.

 

Kako se planira da se promovise nauka i univerzitet?

takodje istorijski, BU je imao chuvenih 12 instituta, koji su s vremena na vreme, kako je politika diktirala, bili ili izbacivani sa univerziteta u celni ili zanemarivani. to se posle 2000 malo popeglalo, formalno propisima, praktichno shta je koji institut uspeo da ispregovara sa kojim fakultetom (o matichnosti, mentorstvu, komisijama, afilijacijama i ostalim mogucim preklapanjima), ali i to personalno, gde je bilo razuma na fakultetima i obostrano, tu se i dogovorilo o saradnji i pristojnom ponashanju. u ovom trenutku vincha jeste beogradski univerzitet, kao i svi ti ostali instituti, deo su BU. to smo saznali posredno pre nekoliko godina kad su institute pokaznjavali od plate ako u afilijaciju na radovima ne stave BU, i tako je BU dospeo na shangaj da ima chime da se ponosi :D

 

to je istorija. stvarnost je da instituti jesu regularno deo bu. mirishu se kako oko chega. vinchu ne voli drzava, zato shto veruje da odatle treba da se izvlachi josh neki novac.

Edited by gospa buba
  • +1 1
Link to comment
On 24.9.2020. at 10:16, chandra said:

Sa fejsbuka. Nije njuz.

 

Koautori nebuloznih studija su Petar Vojvodić iz Klinike za psihijatrijske bolesti "Dr Laza Lazarević" i Aleksandra Vojvodić sa Klinike za kožne i polne bolesti VMA, a za koju se navodi da "ima najviše radova objavljenih u časopisima sa visokim impakt faktorom u celom VMA a i Srbiji."
 
1) A Black Hole at the Center of Earth Plays the Role of the Biggest System of Telecommunication for Connecting DNAs, Dark DNAs and Molecules of Water on 4+N- Dimensional Manifold [https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31850126/]
 
2) Formation of Neural Circuits in an Expanded Version of Darwin's Theory: Effects of DNAs in Extra Dimensions and within the Earth's Core on Neural Networks [https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31850135/]
 
3) A Mathematical Model for the Signal of Death and Emergence of Mind Out of Brain in Izhikevich Neuron Model [https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31850137/]
 
4) DNA Waves and Their Applications in Biology [https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31850131/]
 
U trećem i četvrtom radu su koautori i Tatjana Vlašković-Jovićević, Jovana Vojvodić, Sanja Dimitrijević, Zorica Perić-Hajzler, Dušica Matović i Goran Šijan. Svi sa VMA.

 

:laugh: šta je bre ovo :laugh:

 

Živo me zanima kako izgleda proces pisanja ovih radova. Kao da je neki loše kalibrisan istreniran ML algoritam izbacio sadržaj.

Link to comment

moram da priznam da nisam skapirala (mada se nisam ni udubljivala), da li je to konceptualna ekipa, sa ciljem da ukaze na tashtinu praznine ili su stvarno knizili radove na srecu i korist napredovanja? hihi.gif

sent from bubamoto



Link to comment

 

On 28.9.2020. at 20:11, gospa buba said:

moram da priznam da nisam skapirala (mada se nisam ni udubljivala), da li je to konceptualna ekipa, sa ciljem da ukaze na tashtinu praznine ili su stvarno knizili radove na srecu i korist napredovanja? hihi.gif

sent from bubamoto


 

 

Na prvu opciju ništa ne ukazuje, a druga mi deluje kao previše cimanja za laž radi napredovanja. Nekako je oddly specific, treba i smisliti da povežeš te nepovezane stvari, pa onda i izroditi tu verbalnu dijareju. Lakše je verovatno štancovati radove nalik jedne drugima gde se nešto sitno promeni u modelu ili parametrima a primenjuje isti metod.

Meni stvarno liči na output nekog machine learning procesa :lolol:

 

Misterije univerzuma :unsure:

 

Then again, tu je i https://vixra.org/

Spoiler

viXra is an electronic e-print archive set up by independent physicist Philip Gibbs as an alternative to the dominant arXiv service operated by Cornell University. Its name comes from arXiv spelled backwards.[1]

Description[edit]

Although dominated by physics and mathematics submissions, viXra aims to cover topics across the whole scientific community. It accepts submissions without requiring authors to have an academic affiliation and without any threshold for quality.[1] The e-prints on viXra are grouped into seven broad categories: physics, mathematics, computational science, biology, chemistry, humanities, and other areas.[2] Anyone may post anything on viXra, though house rules do prohibit “vulgar, libellous, plagiaristic or dangerously misleading” content.[3] As a result, the site has a reputation among physicists for hosting "material of no interest".[4] Physicist Gerard 't Hooft writes, "When a paper is published in viXra, it is usually a sign that it is not likely to contain acceptable results. It may, but the odds against that are considerable".[5]

Gibbs originally started the archive to cater to researchers who believed that their preprints had been unfairly rejected or reclassified by the arXiv moderators.[6] As of 2013, it had over 4000 preprints,[7] and in June 2020, the number had grown to 35,933.[8]

ljudi stalno pišu takve bulšite iz kojekakvih pobuda, rekla bih nekada čak i iskrenog uverenja.

 

tipa

Fermat’s last theorem is wrong (jer digitroni nisu dovoljno precizni)

China Satellite of Dark Matter and Birth of Zombie Physics

Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...