Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

bob s tobom, šta društvenjaci imaju u wos/scopus? odokativno cenim da je tamo max 1-cifren broj ukupnih referenci.

Ovo je nazalost tacno. Potpuna je misterija kako se vecina vanrednih/redovnih profesora (te visih n. saradnika/savetnika) uopste izabrala, tu su bila teska krsenja zakona vec decenijama. Pored takve produktivnosti je i ono sto se izdvaja od projekata u drustvenim naukama vise nego luksuzno - ali svi mi znamo da ideja i nije da se istoricari i lingvisti nekom naukom zaista bave, nego da sire nacionalizam i pseudonauku o "vincanskom pismu" i "narodu najstarijem" i slicno. 

Link to comment

bob s tobom, šta društvenjaci imaju u wos/scopus? odokativno cenim da je tamo max 1-cifren broj ukupnih referenci.

pa to ti kazem. vi ste krivi ^_^

Link to comment

Ovo je nazalost tacno. Potpuna je misterija kako se vecina vanrednih/redovnih profesora (te visih n. saradnika/savetnika) uopste izabrala, tu su bila teska krsenja zakona vec decenijama. Pored takve produktivnosti je i ono sto se izdvaja od projekata u drustvenim naukama vise nego luksuzno - ali svi mi znamo da ideja i nije da se istoricari i lingvisti nekom naukom zaista bave, nego da sire nacionalizam i pseudonauku o "vincanskom pismu" i "narodu najstarijem" i slicno. 

 

negde si ti prezupčio sa istoričarima, lingivstima, "vinčom" i "najstarijošću" :(

Link to comment

negde si ti prezupčio sa istoričarima, lingivstima, "vinčom" i "najstarijošću" :(

Ja? A da nije mozda Nacionalni savet za nauku, ANUS i Ministarstvo, obrati paznju na citat:

 

 

За Републику Србију, после распада СФР Југославије, са значајним бројем припадника српског народа који живи ван њених граница и бројном дијаспором 

широм света, улога друштвених наука и хуманистике у очувању и јачању српског националног идентитета је од 
виталног значаја. Модерној Републици Србији, која је недавно обновила сопствену државност је потребна снажна 
научна подршка зарад афирмације на међународној сцени и одбрани свих њених националних интереса. То се нарочито 
односи на мирољубиву, правну и дипломатску борбу за територијални интегритет и суверенитет над Косовом и Метохијом.

Ovo nije iz Kurira ili sa Telepromptera, bez obzira sto tako zvuci, vec iz "cuvene" Strategije naucnog i tehnoloskog razvoja Srbije (http://apv-nauka.ns.ac.rs/images/dokumenti/StrategijaNaucnogITehnoloskogRazvoja.pdf , str. 35), pod stavkom, pazi sad, "Znacaj istrazivanja u drustvenim i humanistickim naukama". Analiziraj malo ovaj briljantan pasus, pa ces jasno videti ono sto je svakom ko se malo informise jasno: ovdasnje politicke i akademske elite nisu se ni za jotu pomerile od "memorandumske" pozicije ANUS-a od onomad, odnosno od sulude ideje da nauka "sluzi naciji i drzavi" generalno, a kosovskoj mitologiji partikularno. To je stav koji je u evropskoj nauci napusten otprilike nakon WW1, kad su se pokajali potpisnici onog kretenskog manifesta 93 iz Fulde, ali kod nas i dalje ima cvrsto uporiste. 

 

Sad ce da se donese nova strategija, uskoro, inspirisana naravno novim Velikim Vodjom, pa cemo bas da vidimo da li ce ovo biti prepisano verbatim...

Link to comment

Može li neko da mi ukratko prepriča šta se zapravo traži od rukovodilaca projekata u Anketi za nabavku IT opreme (JUP production)? 

Mi smo (nešto preko narudžbenica a nešto direktno iz dmt2) nabavili sve što smo planirali od IT stavki (za razliku od opreme druge vrste) i potrošili raspoloživa sredstva do utvrđenog roka, tako da uopšte ne razumem (ne razumem mnogo toga ovih dana, verovatno je do mene) šta i zbog čega treba da popunjavamo. 

 

Do te mere mi je muka od naučnikovanja u ovim uslovima da sam se danima pitala da li da prihvatim invitation to review zbog koga bih pre par godina udarala nogama u...khm...glutealni predeo od sreće  :mellow:  

Link to comment

meni šef obično prosledi mejlove iz min-a oko it opreme, a nisam dobio ništa.

 

nama je do sada sve stizalo falično i pogrešno - naručimo 8 dekstopova i 4 štampača pošalju nam 10 desktopova; naručimo 5 desktopova i 5-6 štampača pošalju nam 13 desktopova itd

 

a para nismo potrošili ni blizu koliko su nam otvorili crtu  :štednja:

Link to comment

I nama je stizalo parcijalno ili pogrešno (dobili smo ono što smo tražili samo preko DMT2), ali smo u zbiru kao podmireni, zato ne znam šta još hoće. 

Poslaću ti pdf fajl iz JUP-a  na PM, možda ćeš uspeti da ga rastumačiš. 

Link to comment

Naručuje se (juče ili prekjuče su između ostalog na mailove stigli FAQ) sve što potpada pod IT, a nije isporučeno do sada ili je ostalo "zaglavljeno" u nekim narudžbenicama. Npr. mi smo imali još od 2011 neke neisporučene stavke i taj iznos je sada uračunat u ovaj kojim se raspolaže. Pri tome, ne mora da se "poštuje" ono što je naručivano, tj. može da se napravi novi izbor. Takođe, imali smo odavno neke stavke koje nisu do sada isporučivane (ext. HDD, tablete i sl.) i to je sada "uračunato u masu".

Link to comment

meni šef obično prosledi mejlove iz min-a oko it opreme, a nisam dobio ništa.

 

nama je do sada sve stizalo falično i pogrešno - naručimo 8 dekstopova i 4 štampača pošalju nam 10 desktopova; naručimo 5 desktopova i 5-6 štampača pošalju nam 13 desktopova itd

 

a para nismo potrošili ni blizu koliko su nam otvorili crtu  :štednja:

 

Ko vam jebote radi te nabavke, slepi Mile zvani sismis iz arhive u podrumu? :lol:

Link to comment

Ko vam jebote radi te nabavke, slepi Mile zvani sismis iz arhive u podrumu? :lol:

Covek je cak i umanjio probleme koje imamo sa paradrzavnom (verovatno i paravojnom) organizacijom JUP... To je maligni tumor ovdasnje nauke. Vrli "genije" Bozidar Djelic nam je ostavio to njesra u nasledstvo, a posto su se u medjuvremenu tamo ugnezdili razni partijski kadrovi, niko se ne usudjuje da u osinje gnezdo zadje.

Link to comment

Naručuje se (juče ili prekjuče su između ostalog na mailove stigli FAQ) sve što potpada pod IT, a nije isporučeno do sada ili je ostalo "zaglavljeno" u nekim narudžbenicama. Npr. mi smo imali još od 2011 neke neisporučene stavke i taj iznos je sada uračunat u ovaj kojim se raspolaže. Pri tome, ne mora da se "poštuje" ono što je naručivano, tj. može da se napravi novi izbor. Takođe, imali smo odavno neke stavke koje nisu do sada isporučivane (ext. HDD, tablete i sl.) i to je sada "uračunato u masu".

pa to mi kazi choveche, i koji je rok za to? dodju mi jedan laptop (koji sam izvisila onomad kad propadoh izmedju 2 stolice), mozda se iznenadim :o

 

Ko vam jebote radi te nabavke, slepi Mile zvani sismis iz arhive u podrumu? :lol:

ako je slijep ne znachi da ne zna da radi nabavke. nabavke su cheznous igranka za neko pranje pare, chim je centralizovano, makar se zna ko ce da mazne, ne valja da se krade kako ko hoce. i onda oni shalju shta je njima zgodno da kupe.

 

pa ne znash ti prichu kad naruchujemo skandaloznu mashinu za 30k evara, ono, ponude, ludilo, tenderi, i neka sekretarica iz odande zove da kaze vi ne mozete da kupite mashinu tog prozivodjacha shto ste izabrali (mada nam odgovara bash takva, koshta realno najmanje, ima najduzu garanciju, daju besplatnu obuku 7 dana i josh 300 dodatnih palaca nude a ne moraju, a sve korisno), nego morate od ovog drugog, jeste da je malo skuplje i nema nishta to shto vama treba, al je meni mnogo komplikovano da organizujem odvojeno. a nama treba za uzgoj sitne zivine i da pijemo kafu popodne :lolol:. nama treba, a njoj da bude lakshe :isuse:

 

Covek je cak i umanjio probleme koje imamo sa paradrzavnom (verovatno i paravojnom) organizacijom JUP... To je maligni tumor ovdasnje nauke. Vrli "genije" Bozidar Djelic nam je ostavio to njesra u nasledstvo, a posto su se u medjuvremenu tamo ugnezdili razni partijski kadrovi, niko se ne usudjuje da u osinje gnezdo zadje.

a ovlashcena agencija za putovanja? ti josh nisu uboli ispravan datum. ako imate posla s njima, chetvore ochi do poslednjeg trenutka, i neprekidno proveravanje, njih realno zabole da odrade posao kako treba i nikad nisu krivi. a manju cenu moze i taj coravi mile shishmish da nadje, ali nema ovlashcenja :lolol:

 

 

ovo uopshte nishta nije smeshno, a ja se kikocem ko budala <_<

Edited by gospa buba
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...