Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

upravo sam otkrio da mi je jedan nikad objavljeni rad iz teze doziveo prilicnu slavu na izvesnom institutu (u grupi profe koji mi je bio u reading committeeju). lepo su ga usitinili i nahranili nekoliko gladnih usta. jebiga, sam sam kriv, pa me to mnogo vise i ne pogadja.

e ovo izgleda jako zavisi od oblasti i od institucije, pošto sam čula nekoliko sličnih priča (tipa "ovo smo uzeli Perin doktorat i iz njega objavili ono što on još uvek nije") a to kod mene* nema šansi. Moj doktorat je moj, većinom se i sastoji iz delova koje sam ja već nekada objavila, a i to malo što nije mogu ili ja sama da objavim ili da neko drugi koristi kao "related work" pa nadogradi nekako, a nema teorije ni prakse da neko uzme rezultate iz moje teze kao takve i objavi iih kao svoju mudrost

Link to comment

e ovo izgleda jako zavisi od oblasti i od institucije, pošto sam čula nekoliko sličnih priča (tipa "ovo smo uzeli Perin doktorat i iz njega objavili ono što on još uvek nije") a to kod mene* nema šansi. Moj doktorat je moj, većinom se i sastoji iz delova koje sam ja već nekada objavila, a i to malo što nije mogu ili ja sama da objavim ili da neko drugi koristi kao "related work" pa nadogradi nekako, a nema teorije ni prakse da neko uzme rezultate iz moje teze kao takve i objavi iih kao svoju mudrost

pa zato se kod nas prvo objavi skoro sve, pa se onda iz toga pishe doktorat. nisu ni srbi najgluplji, sve i da su najveci lopovi ^_^

 

edip. evo mesec i 9 dana with editor. ni slovca, ni dao sam nekom, ni nisam dao nikom, ni necu ni da dam zabole me. ridam :cry:

 

ili makar sve je divno pusticu bez recenzije :lolol:

Edited by gospa buba
Link to comment

pa zato se kod nas prvo objavi skoro sve, pa se onda iz toga pishe doktorat.

pa da

 

a kao što rekoh čak ni ono što se nije objavilo ne može neko da uzme i da sebe potpiše na to

 

nego mora da citira moju tezu, plus da nešto bolje ili barem drugačije uradi nego ja da bi bilo negde objavljeno

 

 

i tako i treba da bude

Link to comment

nego mora da citira moju tezu, plus da nešto bolje ili barem drugačije uradi nego ja da bi bilo negde objavljeno

To je naravno ok a mene ponekad nerviraju ovi sto (propisno) citiraju teze al' te teze covek nigde u celini i celosti™ ne moze da nadje - narocito ako su starijeg datuma... Jedino kod autora - ako je "za zivota" i ako ga cela ta akademska prica jos zanima. 

Link to comment

hm, kod nas se sve čuva, diplomski, magistarski i doktorski u faklutetskim bibliotekama a doktorski radovi i u UBSM.

Ma svuda se cuva al' ne mogu bash za svaku koja me zanima da cimam™ veze iz biblioteke da traze na pozajmicu neku opskurnu tezu iz '89te i tako dalje. Kulturni ljudi imaju sve u pdf-u po svojim i fakultetskim sajtovima a ostali - ko se kako snasao. 

Napomena: moja je struka tehnicka i slabo da se moze reci da je nesto istrazivacka u nekom istrazivackom™ smislu tako da su takve i teze. Vishe oranja i kopanja a manje nekog ozbiljnog istrazivanja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...