Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

"Relative to conservatives, liberals more frequently used positive emotional language in their speech and smiled more intensely and genuinely in photographs."

Link to comment

"Relative to conservatives, liberals more frequently used positive emotional language in their speech and smiled more intensely and genuinely in photographs."

 

_79453806_blair-card-464.jpg

Edited by BraveMargot
Link to comment

u science izasao clanak o tome ko je srecniji: konzervativci ili liberali? ej, science. kill me now.

U cemu je tacno problem sa tim? Nije u pitanju partijsko clanstvo, nego pogodan semanticki nacin da se na jednu osu projektuje vise karaktera koji medju sobom imaju visoku korelaciju. I koji su, uzgred budi receno, jednim delom i genetski uslovljeni, ma koliko se to postmodernim levicarima ne dopadalo. 

Link to comment

U cemu je tacno problem sa tim? Nije u pitanju partijsko clanstvo, nego pogodan semanticki nacin da se na jednu osu projektuje vise karaktera koji medju sobom imaju visoku korelaciju. I koji su, uzgred budi receno, jednim delom i genetski uslovljeni, ma koliko se to postmodernim levicarima ne dopadalo. 

 

U ovoj konkretnoj studiji jeste u pitanju i partijsko clanstvo, ma koliko se to premodernim desnicarima ne dopadalo. 

 

First they used language-processing software to measure the positive and negative emotions of 47,257 tweets. People who follow the Republican Party on Twitter were somewhat more likely to use emotionally negative words than were followers of the Democratic Party. Second, the researchers hired an expert in facial expression analysis to examine the photos of current members of Congress. Democratic members were scored as having slightly more genuine smiles than Republicans.

 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

U cemu je tacno problem sa tim? Nije u pitanju partijsko clanstvo, nego pogodan semanticki nacin da se na jednu osu projektuje vise karaktera koji medju sobom imaju visoku korelaciju. I koji su, uzgred budi receno, jednim delom i genetski uslovljeni, ma koliko se to postmodernim levicarima ne dopadalo. 

 

Da li je ovo pitanje zaista predmet interesovanja Science?

 

Ili se i tu preslo na "cute" teme.

Link to comment

e došli smo i do poslednje epizode norveške serije, danas je bila odbrana

sve u svemu zadovoljna sam sopstvenim doprinosom, a zadrti™ profan je bio strog ali pravičan

i večeras svi zajedno slavimo :)

Link to comment

jel na racun studentkinje? :D

 

na mom univerzitetu postoji nepisano pravilo da ces da pozoves clanove komisije i clanove porodice na veceru u restoran, a sve ostale kolege na zurku u neki klub. obicno sve zajedno izadje oko hiljadu evra. a postoji i 'reception' odmah posle odbrane (kad vec imamo paranimfe, sto da ne i reception) unutar zgrade univerziteta, gde te oderu za svaku soljicu kafe i decilitar soka koji je neko popio. to izadje oko trista. e, a faks ti galantno da dvesta da pokrijes troskove svega vezanog za odbranu. 

Link to comment

e došli smo i do poslednje epizode norveške serije, danas je bila odbrana

sve u svemu zadovoljna sam sopstvenim doprinosom, a zadrti™ profan je bio strog ali pravičan

i večeras svi zajedno slavimo :)

e nek se zavrshilo :D

 

pa dje drug topaz? :unsure:

 

radi hiljade i hiljade doktorata ^_^

Link to comment

kakvi sitnoburzoaski holandski obicaji, bruka.

 

ja sam bila na nekoliko odbrana u lajpcigu i magdeburgu, ljudi bi pokupovali ili napsremali neku klopu i to bi postavili u neku ucionicu, tu bi se posle proglasenja ocene svi sakupili i pocastili. to je uvek bilo vrlo skromno. uvece bi pozivali drustvo u neki obican (tj neskup) restoran, svako bi platio sta je pojeo i popio. 

 

u uk izgleda da sve to dosta zavisi od toga sta kandidat i supervizor isplaniraju, tako da sam videla svasta, od klope/pica u laboratoriji preko zajednickog rucka s isptivacima i supervizorom, do toga da kandidat ode u pab da cirka sa svojim drustvom posle odbrane. nema neki preovladjujuci obicaj, po kome svi moraju da se ravnaju. mada, uzorak mi je s ukupno 2 univerziteta, tako da mozda gresim.

Link to comment

...

na mom univerzitetu postoji nepisano pravilo da ces da pozoves clanove komisije i clanove porodice na veceru u restoran, a sve ostale kolege na zurku u neki klub. obicno sve zajedno izadje oko hiljadu evra. a postoji i 'reception' odmah posle odbrane (kad vec imamo paranimfe, sto da ne i reception) unutar zgrade univerziteta, gde te oderu za svaku soljicu kafe i decilitar soka koji je neko popio. to izadje oko trista. e, a faks ti galantno da dvesta da pokrijes troskove svega vezanog za odbranu. 

 

tako i kod nas. not.

Link to comment

jel na racun studentkinje? :D

 

na mom univerzitetu postoji nepisano pravilo da ces da pozoves clanove komisije i clanove porodice na veceru u restoran, a sve ostale kolege na zurku u neki klub. obicno sve zajedno izadje oko hiljadu evra. a postoji i 'reception' odmah posle odbrane (kad vec imamo paranimfe, sto da ne i reception) unutar zgrade univerziteta, gde te oderu za svaku soljicu kafe i decilitar soka koji je neko popio. to izadje oko trista. e, a faks ti galantno da dvesta da pokrijes troskove svega vezanog za odbranu. 

 

Onda sam ja dobro proso.

 

Eksterni ispitivac zuri na voz, 1 supervizor nije ni bio tu tog dana, drugi zurio na voz. 

 

Ostao samo interni ispitivac, sad se ni ne secam, mislim da smo tek uvece otislu u restoran sa njim i sa dve kolege/prijatelja. Ili je bilo finale Lige Sampiona, kupio 6pack i kod ortaka gledao kako barselona razvaljuje mancester.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...