Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

ali to je istina (mada verovatno i za etanolska istrazivanja :D), ja bogaoca uradim nocu i vikendom. u stvari, bogaoca uradim kad mi ide, nije vazno koje je kalendarsko atmosfersko vreme, kad mi ne ide, nema mi druge nego da slazem machke na king comu :lolol:

Link to comment

E, ovo ja zovem alcohol research prvog reda.  

 

You find that most of the research is finding that it's not so much that alcohol causes aggression as that people who are already aggressive or have other underlying tendencies which predispose them to aggression, such as depression or bipolar disorder or schizophrenia or hyper-aggressivity, poor impulse control - these people tend to drink heavily...

 

This creates a sort of illusion of correlation that it's the alcohol causing the problem. But look, if 100,000 people go out drinking in the night-time economy on a Friday night and one person throws a punch, we call it alcohol-fuelled violence, but what about the other 99,999 people who were drinking at the time who managed to stay perfectly controlled?

 

 

Countries such as Iceland consume more alcohol than Australia but report less violence.

 

They have a stronger culture of preloading, they have 24-hour bar opening, they even have high rates of gun ownership, but in Iceland there is almost no recorded violence...

 

...It's simply not a violent society and they have no belief that alcohol causes violence, and therefore you really don't see any violence in Iceland."

 

"The way you behave when you're drunk is mostly the way that your culture teaches you to behave."

Link to comment

 

Music that incorporates everything from purrs to meow-like sounds is gaining feline fans, according to a new study that suggests cats enjoy tunes that are crafted for them.

 
The study, which has been accepted for publication in the journal Applied Animal Behaviour Science, adds to the growing body of evidence that many animals respond favourably to species-specific music. This is music that takes into account a particular animal's favourite sounds, hearing range, commonly used tones and other factors.
 
"Here we found that cats showed orientation and approach behaviour toward the speaker with the cat music, often rubbing against the speaker while the music was on," says lead author Charles Snowdon of the University of Wisconsin, Madison.

http://www.abc.net.au/science/articles/2015/02/27/4188456.htm

 

 

 

 

"Other researchers are studying whether or not species-specific music is pleasing to zoo animals. So far, it appears that some species -- and some individuals -- like music more than others. "

 

"In an earlier study, Teie played a variety of tunes for cotton-top tamarins. The diminutive, fluffy monkeys seemed to calm down whenever they heard the heavy metal band Metallica."

 

tamarinjpg.jpg

 

 

Link to comment

kolega predstavlja svoj phd u tri minuta:

 

https://www.youtube.com/watch?v=xIdaMrnLVso

 

a meni se riga. od tog seksi pristupa, od prenaduvanih, preopstih tvrdnji, od zalazenja u polje drustvenih nauka bez ikakve ideje o drustvenim naukama, i generalno od proseravanja. ali taj pristup je tako prihvacen, tako rasprostranjen. obecaj da ce tvoj sledeci eksperimentic da objasni sustinu ljudske kulture, sto da ne. b-ljak.

Link to comment

a meni se riga. od tog seksi pristupa, od prenaduvanih, preopstih tvrdnji, od zalazenja u polje drustvenih nauka bez ikakve ideje o drustvenim naukama, i generalno od proseravanja. ali taj pristup je tako prihvacen, tako rasprostranjen. obecaj da ce tvoj sledeci eksperimentic da objasni sustinu ljudske kulture, sto da ne. b-ljak.

drugim rechima, prodaj, prodaj, prodaj.

 

nema tu shta.

Link to comment

Pa sad kad su nam zakuvali, moramo da kusamo... Sve se pravi u Kini, ima nas 100 milijardi, moramo da se bavimo svi nekim lepim veštinama, e onda je konkurencija malo prevelika, pa mora da se posegne za najopasnijim oružjem... marketingom.

Link to comment

kolega predstavlja svoj phd u tri minuta:

 

https://www.youtube.com/watch?v=xIdaMrnLVso

 

a meni se riga. od tog seksi pristupa, od prenaduvanih, preopstih tvrdnji, od zalazenja u polje drustvenih nauka bez ikakve ideje o drustvenim naukama, i generalno od proseravanja. ali taj pristup je tako prihvacen, tako rasprostranjen. obecaj da ce tvoj sledeci eksperimentic da objasni sustinu ljudske kulture, sto da ne. b-ljak.

 

sto pogledah, grom me ubio. imam posebnu reakciju kad ljudi tako kenjaju sa holandskim akcentom. skroz sam biased, ali holandjani numeju ovo nikako, a bas se loze.   

Link to comment

kako sere, ovo je neverovatno....

 

a taj njegov jako originalni (unorthodox) pristup, to je vec stephan koelsch pre jedno 7-8 godina uradio, sa muzikom/gramatickim i agramatickim recenicama istovremeno, a onda ideje o tome da zahvaljujuci radnoj memoriji/parsingu informacija muzika moze uticati povoljno na jezik, i to su isto koelsch i nina kraus demonstrirali pre nekoliko godina.

 

p.s. odmah sam mu prepoznala nemacki akcenat.

Link to comment

u mom dutch okruzenju je ovaj pristup bio prilicno rasprostranjen i cenjen. tipa, na lokalnom dutch grantu je, kad sam ja konkurisala, najbolje rangirana osoba bio covek koji je sav takav - u stanju je da ne dotakne eksperimente kad prica, samo neke 'velike' ideje prshte. najvise seru kad se odmetnu u polje ljudske drustvenosti ili svesti, u neku filozofiju i psihologiju u koju se ne razumeju ich. 

Link to comment

u mom dutch okruzenju je ovaj pristup bio prilicno rasprostranjen i cenjen. tipa, na lokalnom dutch grantu je, kad sam ja konkurisala, najbolje rangirana osoba bio covek koji je sav takav - u stanju je da ne dotakne eksperimente kad prica, samo neke 'velike' ideje prshte. najvise seru kad se odmetnu u polje ljudske drustvenosti ili svesti, u neku filozofiju i psihologiju u koju se ne razumeju ich. 

hajde hajde, nemoj da im zamerish, kodnas armija npr lekara dozvoljava da se seku shume da bi se objavljivale njihove pesme -_-

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...