Jump to content
IGNORED

Musko-zensko prijateljstvo - mozno ili nevazmozno?


Milogled Bluff

Dodjimo zajedno do istine  

78 members have voted

  1. 1. Da li je moguce prijateljstvo izmedju muskarca i zene?

    • Da
    • Ne
    • Ne znam
    • Ne razumem
    • Sta tacno podrazumevas pod muskarcem?
    • Sta tacno podrazumevas pod zenom?
    • Sta tacno podrazumevas pod prijateljstvom?
    • Sta tacno podrazumevas pod mogucem?
    • Odjebi, dokoni imbecilu
    • Vise jedan


Recommended Posts

  • Replies 898
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    67

  • Turnbull

    49

  • Amelija

    42

  • Aineko

    33

Top Posters In This Topic

@ eoten :lol:ne verujem sta pitaš (iz više razloga, tj 2)prvi je - izgleda kao izvodiš neko pravilo, korelaciju između te dve stvaridrugi je - (pošto tu korelaciju ne vidim, ne posotji te mi se tvoje pitanje svodi na lični nivo) - rećiću ti pošto ti kažeš koliko je tebi bitno (šala, al taj rad)
na kraju te rečenice je trebao da stoji smajli koji je trebao da znači da ne očekujem bilo kakav odgovor. dok sam to pisao i malo prelazio preko otvorenih tabova u brauzeru zaturio mi se ispod prozor gde sam birao koji (smajli) da metnem pa je post ostao bez njega. my bad.što se korelacije tiče ovde može biti u pitanju samo odnos m/ž očekivanja od potencijalnog partnera i razlike koje, mislim, evidentno postoje. sad, kako tu neko vidi bilo kakav pokušaj naučnog pristupa na inače vrlo ozbiljnom topiku sa još ozbiljnije postavljenom anketom stvarno ne znam.
Link to comment

teoretski, ne bih imala ništa protiv izdržavanog muža, ako bih ja npr zarađivala dovoljno za oboje i ako bi on bio zadovoljan tim svojim stanjem.kažem teoretski, jer u praksi, ne bi me nikad takav lik privukao.

Link to comment
na kraju te rečenice je trebao da stoji smajli koji je trebao da znači da ne očekujem bilo kakav odgovor. dok sam to pisao i malo prelazio preko otvorenih tabova u brauzeru zaturio mi se ispod prozor gde sam birao koji (smajli) da metnem pa je post ostao bez njega. my bad.što se korelacije tiče ovde može biti u pitanju samo odnos m/ž očekivanja od potencijalnog partnera i razlike koje, mislim, evidentno postoje. sad, kako tu neko vidi bilo kakav pokušaj naučnog pristupa na inače vrlo ozbiljnom topiku sa još ozbiljnije postavljenom anketom stvarno ne znam.
ok, ne ulazim u temu diskusije, otpisala sam ti čisto tehničko-logički:delovalo je da si izolovavao one koje su odgovorile 'da' na prvo pitanje (mene i ameliju, nas si kvotovao) kao da smo se time kvalifikovale za ovo drugo pitanje, tj da žene koje načelno ne odbacuju varijantu 'muža-bez-posla-a-koji obavlja-i-kucne poslove' imaju specifičan odgovor na tvoje drugo pitanje, ta korelacija.prihvatam pitanje-šalu-bez-smajlija-koje-ne zahteva-odgovor
Link to comment
Kad vec voles burek imam pitanje? Kako se gleda na musko-zensko prijateljstvo u Bocvani i generalno na musko-zenske odnose? Interesuje me kulturoloski, da se tako izrazim. ;)
Vidis nisam primetio da ih ima, nit da ih je bilo ko spominjao. Ako se upoznajete zna se sta sledi :naughty:
Link to comment
...delovalo je da si izolovavao one koje su odgovorile 'da' na prvo pitanje (mene i ameliju, nas si kvotovao) kao da smo se time kvalifikovale za ovo drugo pitanje, tj da žene koje načelno ne odbacuju varijantu 'muža-bez-posla-a-koji obavlja-i-kucne poslove' imaju specifičan odgovor na tvoje drugo pitanje, ta korelacija....
ameliju sam kvotovao da bih joj napisao da nije ni trebala da se javlja jer je njen stav poznat već godinama. tačnije, hteo sam da napišem nešto kao "ima li neke koja bi izdržavala muža osim amelije". odustao sam od toga jer naravno nisu svi prisutni toliko vremena na forumima ali zaboravio da izbrišem kvot. skleroza.anyway, dobra lekcija kakvi sve nesporazumi mogu da se izrode. da sam mesec dana razmišljao ne znam da li bih došao do takve interpretacije koja je naravno logična bez insajd informacija.mental note: ne pisati istovremeno na dva foruma i još dva čitati.
Link to comment

mislim da vam je promakla poenta onog sto je amelija napisala - da je sve OK ako je muskarac > zene u bilo kom aspektu (ambicija, zarada, obrazovanje..), ali ako je obrnuto, e onda je drustvo (ne sva drustva, naravno, ali je dosta prisutno npr. kod nas) u fazonu "sta ce ona s njim!" (posto valjda zena uvek treba sebi da trazi gospodara, sta li, dok za muskarca to ne vazi.). @eoten: izdrzavala bih, sto da ne? ljudi mogu da prozive ispunjen zivot na razlicite nacine,, a ne treba ti bas previse para da vodis normalan zivot, jedna plata moze da bude dovoljna. jedino ne bih izdrzavala nekoga ko ceo zivot sedi i kuka na svoju situaciju a ne radi bas nista da je promeni (svejedno da li radi ili je nezaposlen ili koja god da je druga situacija - zemlja u kojoj zivi, karijera koju ne voli i slicno).

Link to comment

Sve su vam pretpostavke samo pretpostavke. Moj rođak je pre nekog vremena ostao bez posla. Žena ga je izdržavala narednih 10 godina. Za to vreme se zezao - slikao je i pisao pesme. Kad ono - objave mu tri knjige, a do sad je imao 5,6 izložbi. Onda završi težak faks, onako mator /već imao jedan) i opet se zaposli. Dakle, na svoj način, bio je ispunjen, treba to poštovati.Inače, i ja ciklično ostavljam posao na pola godine, godinu, tako mi dođe, bavim se hobijima, pa opet navalim

Link to comment
mislim da vam je promakla poenta onog sto je amelija napisala - da je sve OK ako je muskarac > zene u bilo kom aspektu (ambicija, zarada, obrazovanje..), ali ako je obrnuto, e onda je drustvo (ne sva drustva, naravno, ali je dosta prisutno npr. kod nas) u fazonu "sta ce ona s njim!" (posto valjda zena uvek treba sebi da trazi gospodara, sta li, dok za muskarca to ne vazi.).
manje, vise, u svim drustvima je tako.bas gledam kad se neko angazuje na faculty position. ako je muskarac u pitanju (95% slucajeva u mojoj oblasti), onda je potpuno normalno da se njegovoj partnerki nadje neki izmisljeni posao na faksu ili da se madam orijentise na hausvajf ulogu. s druge strane, svi ti intelektualci listom dizu obrve ako se angazuje zensko i kad cuju da njen partner ide za njom i prilagodjava se situaciji. to je bas ruzno prema tim muskarcima i ne svidja mi se ni malo.
Link to comment
mislim da vam je promakla poenta onog sto je amelija napisala - da je sve OK ako je muskarac > zene u bilo kom aspektu (ambicija, zarada, obrazovanje..), ali ako je obrnuto, e onda je drustvo (ne sva drustva, naravno, ali je dosta prisutno npr. kod nas) u fazonu "sta ce ona s njim!" (posto valjda zena uvek treba sebi da trazi gospodara, sta li, dok za muskarca to ne vazi.).
To je prokletstvo patrijarhalnih društava (i većine ljudi iz njih). To stvara ogroman pritisak i na muškarca i na ženu i dolazi do ozbiljnih krševa.Btw, od teme se otišlo odavno
Link to comment
manje, vise, u svim drustvima je tako.bas gledam kad se neko angazuje na faculty position. ako je muskarac u pitanju (95% slucajeva u mojoj oblasti), onda je potpuno normalno da se njegovoj partnerki nadje neki izmisljeni posao na faksu ili da se madam orijentise na hausvajf ulogu. s druge strane, svi ti intelektualci listom dizu obrve ako se angazuje zensko i kad cuju da njen partner ide za njom i prilagodjava se situaciji. to je bas ruzno prema tim muskarcima i ne svidja mi se ni malo.
Znam par slučajeva. Od jednog profesora kod nas žena se zaposlila kao sekretarica. Ima dosta nezgodnu narav, pa je redom terala druge sekretarice (žene davale otkaz pa se nova zaposli pa da otkaz; sad je neka mirna žena tamo, čini mi se da će izdržati).
To je prokletstvo patrijarhalnih društava (i većine ljudi iz njih). To stvara ogroman pritisak i na muškarca i na ženu i dolazi do ozbiljnih krševa.Btw, od teme se otišlo odavno
E to mi nije bilo jasno, kad sam studirala jedna profesorka je bila udata za čoveka koji je radio nešto fizikalnije tamo, inače zgodan čovek koliko mogu da se setim. Pa ako mi nije jedno pet njih reklo, kad se pomene nešto ta žena, e jel znaš da je ona udata za M... Ali iskreno mi to nije bilo jasno uopšte.
Link to comment

@mau & mancMa kakvi, ta tema je cist pristavi-kaficu i da-okrenemo-solju razgovor. :-Ne smeta mi poredjenje teme s burekom, ali ovo aludiranje na 'zenske' razgovore mi je uvredljivo jer vuce na to da su samo zenski uz-kaficu razgovori povrsni i irelevantni. Muski mozak je valjda nesposoban za takve razgovore pa i nemamo analogan izraz (znam da indy i garoviks ne misle tako ali valjda po inerciji koriste tu terminologiju koja meni bas ide na zivce zbog mizogene zaledjine).

Link to comment
ja provukla svoje parametre kroz ono pravilo da frajer mora biti visociji, stariji i da bolje zaradjuje. u tom slucaju ja sam ga ugasila. :D
Ne znam šta bih ti rekao, osim da skoro sigurno neće vremenom postati niži ili mlađi od tebe :D
E to mi nije bilo jasno, kad sam studirala jedna profesorka je bila udata za čoveka koji je radio nešto fizikalnije tamo, inače zgodan čovek koliko mogu da se setim. Pa ako mi nije jedno pet njih reklo, kad se pomene nešto ta žena, e jel znaš da je ona udata za M... Ali iskreno mi to nije bilo jasno uopšte.
Pa kad bi to bilo tako prosto. Takve stvari kreću iz porodice, a te, in their turn, imaju korene u porodicama roditelja, itd. Edited by MancMellow
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...