Jump to content
IGNORED

Bitcoin virtuelni kripto novac


pyc

Recommended Posts

Znaci ti verujes da se porezi i sve razne druge dazbine trose racionalno i domacinski!? :))) LOL.

nema šta da verujem, postavio sam ti prosto pitanje - koja je alternativa porezima.

Link to comment

Znaci ti verujes da se porezi i sve razne druge dazbine trose racionalno i domacinski!? :))) LOL.

 

Docim ce se bitcoin zarada trositi racionalno i domacinski?! Ti bi velikodusno podelio svoju rudu sa komsijom koji nema za lekara, jel tako? A u slucaju da te neko opljacka u kuci recimo zvao bi koga da nadje prestupnika? Privatno obezbedjenje pretpostavljam?

 

edit: rus, jeste da nisam dama a ni preterano zenstvena, ali jos nisam promenila pol u muski :P

Edited by nera
Link to comment

Koncept je toliko jak da mora da uspe, bio to Bitcoin ili neka druga valuta. Disruptivna tehnologija, dokazano. A takva uvek pobedjuje.

 

* po drugi put: ovo sve pod uslovom da bitcoin ili neka druga kriptovaluta uspe, sto nije uopste izvesno (tj verovatno su male sanse)

Link to comment

Evo da vam odgovorim obojci... Kada drzava pocne da shvati da se ekonomija odvija negde pored nje, i kada bude bilo sve manje love od poreza i drugih gluposti, tada ce poceti da se desavaju dobre stvari po ove narode napacene.

Hvala, ovo je već realno i detaljno :)

Link to comment

E to je super cena, kupujem svih 67 odmah.

 

nemam pojma to sam lupila broj na sajtu cisto da vidim koliko kosta...nego skupo to nesto,za 1 nepostojecu stvar koja trguje maglom i imaginarnim stvarima,tim nekim podatcima,bez potpore u stvarnom svetu i vrednostima...

Link to comment

Eto blatantne neiformisanosti. Bitcoin je mnogo manje elitisticki novac od recimo dolara, gde dodje baja i ukuca jedno 18 nula u kompjuter, i to po nalogu PRIVATNE firme zvane Federal Reserve. To kod Bitcoina nije moguce. Dajte ljudi, 1+1=2.

 

Za kompletnu viziju takve buducnosti, moracemo jos malo da sacekamo, ali u svakom slucaju takva stvar je verovatno izvodljiva, samo mora da se slozi mnogo kockica pre toga. Da, drzava treba da postoji i da ima svoju funkciju, ali ovo sto danas imamo je toliko izopaceno i bolesno da je pravo cudo kako se jos nismo svi pobili i pojeli. Udarice 3. svetski, pazite sta vam kazem... A sve je to posledica vasih omiljenih drzavnih aparata.

 

Ja nikako ne mogu da se otmem utisku da vi gubite iz vida jedno 90% svetske populacije i uslova u kojima zive. Bitcoin nije nista manje elitisticki nego klasican novac, tj. mnogo istog.

Da bi sve to profunkcionisalo kako se zamislja na ovoj planeti bi morala da zavlada potpuna anarhija, tj. da drzave izgube maltene svu moc kontrole bilo cega. I sve to super zvuci u teoriji. Ali ono sto niko ne spominje, a mnogi i ne razmisljaju o tome je sta posle, kako do bilo kakvog socijalnog mira i dobrobiti, kako do zdravstva, kako do obrazovanja, kako do pravne zastite, kako do fizicke zastite? Sistem ce se sam srediti? Anarhisti buducnosti su toliko zaljubljeni u covecanstvo da ce osmisliti sve sto treba samo da se ne pusti vise ni jedna decija suzica? Da, karikiram, ali stvarno me zanima kompletna vizija takve buducnosti?

Edited by pyc
Link to comment

To ti je i najvece pitanje ovog covecanstva, ja ne bih da se bavim time, zahteva zescu ekspertizu i mnogo vremena. Samo kazem da bih voleo da ljudi konacno pocnu da razmisljaju malo vise na taj nacin. Alternativa je ipak moguca.

 

nema šta da verujem, postavio sam ti prosto pitanje - koja je alternativa porezima.

Link to comment

Evo da vam odgovorim obojci... Kada drzava pocne da shvati da se ekonomija odvija negde pored nje, i kada bude bilo sve manje love od poreza i drugih gluposti, tada ce poceti da se desavaju dobre stvari po ove narode napacene.

 

 

edit: pyc dominira. ne zna on to, ali je siguran kako ce biti. proverena disruptivna tehnologija  :rolf:

 

nego, el ti je ovaj pyc:

za ruse, za pyc bitcoin, ili za python?

Edited by Zverilla
Link to comment

Ohoho.... pa ovo zahteva ozbiljniji odgovor, ali nemam sada vremena. Hang on. This is going to be a wild ride for you ;)

 

nemam pojma to sam lupila broj na sajtu cisto da vidim koliko kosta...nego skupo to nesto,za 1 nepostojecu stvar koja trguje maglom i imaginarnim stvarima,tim nekim podatcima,bez potpore u stvarnom svetu i vrednostima...

Link to comment

Koncept je toliko jak da mora da uspe, bio to Bitcoin ili neka druga valuta. Disruptivna tehnologija, dokazano. A takva uvek pobedjuje.

 

pa ne, za sada vidm 2 prepreke:

 

- dok god je cena tako volatilna, bitcoin ne obavlja dobro 2 od 3 funkcije novca.

- treba da daje dovoljnu prednost (bilo kao medium of exchange, store of value ili unit of account) vecini ljudi da pocne da ga koristi. za sada ima je koristan nekim ljudima kao medium of exchange (i tu vidim najveci potencijal za najsiromasnije ljude u 3. svetu). 

 

ova druga dva ce imati smisla samo ako valuta prestane da bude spekulativna i niko vise ne ocekuje da zaradi na njoj. u tom slucaju bi mogla biti universal benchmark, ali ne vidim da postoji mehanizam stabilizacije valute. ugradjen je antiinflacioni mehanizam ali ne i antispekulativni.

Link to comment

reći da je Fed privatna firma je obična konspirološka demagogija.

 

struktura Feda je mnogo složenija od privatne firme, a lavovski deo profita sliva se u Treasury.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Eto blatantne neiformisanosti. Bitcoin je mnogo manje elitisticki novac od recimo dolara, gde dodje baja i ukuca jedno 18 nula u kompjuter, i to po nalogu PRIVATNE firme zvane Federal Reserve. To kod Bitcoina nije moguce. Daj ljudi, 1+1=2.

 

Docim je Bitcoin sta? Virtuelna ruda, koju virtuelno neko kopa, a zatim virtuelno prodaje za virtuelni novac/valutu? Zvuci realisticno nema sta.

Link to comment

To ti je i najvece pitanje ovog covecanstva, ja ne bih da se bavim time, zahteva zescu ekspertizu i mnogo vremena. Samo kazem da bih voleo da ljudi konacno pocnu da razmisljaju malo vise na taj nacin. Alternativa je ipak moguca.

znači znaš zasigurno da nam porezi nisu potrebni i da je moguće održavati društvo bez njih, ali ne znaš tačno kako?

Link to comment

Ohoho.... pa ovo zahteva ozbiljniji odgovor, ali nemam sada vremena. Hang on. This is going to be a wild ride for you ;)

 

ajde..bas me zanima..misim ja do pre 15min nisam imala pojma uopste sta je to..a sada posle ovo malo znanja mislim da je to potpuna apstrakcija za mene..ali to sam samo ja koja kopa u pravom rudniku..nista virtuelno ne priznajem mnogo niti mi je drago i mislim da nije stvarno..pa me bas zanima sta kazes..

 

misim nije za dzabe cena zlata skocila nebom pod oblake u trenutcima najvece svetske krize jer je ono jedino stvarno,vredno,vecno..nisam pobornik ni te teorije ali tako funcionise svet..ovo je ipak magla..

Edited by ivy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...