Jump to content
IGNORED

Bitcoin virtuelni kripto novac


pyc

Recommended Posts

samo jedno prosto pitanje: ako nema poreza, od čega bi se finansirala na primer, hitna pomoć?

 

+1000

 

upravo kuckah slican post pa si me pretekao. i mene to zanima ali je rus vec izbegavao odgovor na to pitanje.

Link to comment

+1000

 

upravo kuckah slican post pa si me pretekao. i mene to zanima ali je rus vec izbegavao odgovor na to pitanje.

možda nije pročitao, svakako da ima rešenje čim nudi ovako sveobuhvatnu ideološku platformu :)

dakle, od čega se, ako nema poreza, finansiraju nužni elementi života u zajednici - odbrana od prirodnih stihija, utočišta za nemoćne i bolesne, mreža puteva, bezbednost od kriminala?

Link to comment

:lol:

 

da, eno Skandinavija grca u nevoljama jer nije prihvatila liberalni kapitalizam.

 

pa ovo sa bitkoinom je zapravo ovaploćena ideologija Ayn Rand. zaštita svojine pojedinca od bilo kakve kontrole i, dabome, poreza.

 

da li ti znas bilo sta o satoshi nakamotou i njegov ideologiji, ili si onako odlucio da je nesto o ovapolacenje necega i bilo kakvo znanje o stvari ti je tu visak?

 

mislim ja ne znam nista o satoshijevoj ideologiji (ako je uopste ima, moguce da mu je ovo bio samo zanimljiv kriptografski problem za resavanje). cak i vikipedija pise ovde, da stvar appeals od komunista do libertarijanaca. ljudi, vrlo ste neozbiljni u lepljenju ideoloskih etiketa. kazem vam, tako se ne moze racionalno razgovarati.

Link to comment

Ja nikako ne mogu da se otmem utisku da vi gubite iz vida jedno 90% svetske populacije i uslova u kojima zive. Bitcoin nije nista manje elitisticki nego klasican novac, tj. mnogo istog.

Da bi sve to profunkcionisalo kako se zamislja na ovoj planeti bi morala da zavlada potpuna anarhija, tj. da drzave izgube maltene svu moc kontrole bilo cega. I sve to super zvuci u teoriji. Ali ono sto niko ne spominje, a mnogi i ne razmisljaju o tome je sta posle, kako do bilo kakvog socijalnog mira i dobrobiti, kako do zdravstva, kako do obrazovanja, kako do pravne zastite, kako do fizicke zastite? Sistem ce se sam srediti? Anarhisti buducnosti su toliko zaljubljeni u covecanstvo da ce osmisliti sve sto treba samo da se ne pusti vise ni jedna decija suzica? Da, karikiram, ali stvarno me zanima kompletna vizija takve buducnosti?

Link to comment

@rajka

 

tvrdiš da nešto znaš o Satošiju Nakamotou?

Edited by Грешни Василије
Link to comment

ja izgleda nešto krupno propuštam, ali kako se to tačno izbegavaju porezi ?

 

neka firma koja proizvodi i prodaje robu, svakako plaća porez bez obzira kako prodala tu robu. kad dobijem platu, deo plaća firma državi - da li sam dobio platu u bitcoinu ili dinarima nije bitno, država će uzeti tih 40%. ok teško će ispratiti da li je sve evidentirano kako treba, ali to ima problem i sada.

 

a od koga se uzima kredit u toj bitcoin državi ?

Edited by Lezilebovich
Link to comment

bitcoin je inace dobar test vlada. napredne vlade narucuju istrazivanje i preipremaju se da integrisu bitcoin u svoje ekonomije, nazadne vlade (looking at you sri lanka) ih zabranjuju. da li neko oce wager na koju stranu ce srpska vlada? :) 

Link to comment

bitcoin je inace dobar test vlada. napredne vlade narucuju istrazivanje i preipremaju se da integrisu bitcoin u svoje ekonomije, nazadne vlade (looking at you sri lanka) ih zabranjuju. da li neko oce wager na koju stranu ce srpska vlada? :)

 

Cekaj, neka vlada planira da integrise u svoj sistem nesto sto ne moze da kontrolise i sto joj direktno izbija iz ruke prihode i kontrolu novca u drzavi? Izvini, ali meni to ne zvuci realno. Realnije mi je da traze istrazivanja i pripremaju se za odbranu od bitcoin-a ili njihovu kontrolu.

 

edit: a srpska vlada se prodaje samo za opipljive stvari tako da nece kod njih bitcoin skoro. uostalom, oni su vec za sebe izmislili nekontrolisane tokove novca, tako da bitcoin im nije jos uvek potreban, mozda bi oni mogli nesto i da ih poduce.

Edited by nera
Link to comment

@rajka

 

tvrdiš da nešto znaš o Satošiju Nakamotou?

ne ja sam eksplicitno napisala da ne znam nista o satoshijevoj ideologiji. znam da je ideja za bitcoin pocela sa naucnim radom i da je on promovisao u bitcoin forumu, ali nisam procitala bas nista sto je on (tj osoba ili osobe koje su pisale pod tim nikom) napisao, tako da ne znam bas nista o njegovoj ideologiji (tj ne znam da li je libertarijanac). Ti ako si citao i znas, reci, pa da smo na cisto. da li je satoshi libertarijanac?

Link to comment

Znaci ti verujes da se porezi i sve razne druge dazbine trose racionalno i domacinski!? :))) LOL.

 

samo jedno prosto pitanje: ako nema poreza, od čega bi se finansirala na primer, hitna pomoć?

Link to comment

Cekaj, neka vlada planira da integrise u svoj sistem nesto sto ne moze da kontrolise i sto joj direktno izbija iz ruke prihode i kontrolu novca u drzavi? Izvini, ali meni to ne zvuci realno. Realnije mi je da traze istrazivanja i pripremaju se za odbranu od bitcoin-a ili njihovu kontrolu.

pa to je poenta regulacije, kontrola. poenta je da ce retardirane vlade pokusati da je zabrane (sto je ekvivalent stavljanju prstiju u usi i vikanju lalalala), a pametne vlade ce smisliti kako mogu da ga regulisu i kontrolisu.*

 

* po drugi put: ovo sve pod uslovom da bitcoin ili neka druga kriptovaluta uspe, sto nije uopste izvesno (tj verovatno su male sanse)

Link to comment

ja izgleda nešto krupno propuštam, ali kako se to tačno izbegavaju porezi ?

 

neka firma koja proizvodi i prodaje robu, svakako plaća porez bez obzira kako prodala tu robu. kad dobijem platu, deo plaća firma državi - da li sam dobio platu u bitcoinu ili dinarima nije bitno, država će uzeti tih 40%. ok teško će ispratiti da li je sve evidentirano kako treba, ali to ima problem i sada.

 

a od koga se uzima kredit u toj bitcoin državi ?

obaveza prijave poreza odnosi se na bitkoin isto kao i na regularnu valutu.

 

problem je u tome što je transakcije u bitkoinima moguće učiniti gotovo anonimnim i država mora da učini mnogo veći napor da, recimo, suzbije mrežu dilera droge i oružja koja operiše u darknetu.

Link to comment

Evo da vam odgovorim obojci... Kada drzava pocne da shvati da se ekonomija odvija negde pored nje, i kada bude bilo sve manje love od poreza i drugih gluposti, tada ce poceti da se desavaju dobre stvari po ove narode napacene.

 

+1000

 

upravo kuckah slican post pa si me pretekao. i mene to zanima ali je rus vec izbegavao odgovor na to pitanje.

Link to comment

Znaci ti verujes da se porezi i sve razne druge dazbine trose racionalno i domacinski!? :))) LOL.

 

kakva mentalna vratolomija. bravo!

 

edit

kako zamisljas da ce doci do tih dobrih stvari?

Edited by nenad
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...