Jump to content
IGNORED

Bitcoin virtuelni kripto novac


pyc

Recommended Posts

jos jedna stvar koja mi pada na pamet kako je resenje za "siroke narodne mase": recimo, ljudi su cekali vise od 10 god da paypal "udje u srbiju" i onda se ispostavilo da mozes samo da placas, a da primas pare ces mozda moci za 10 god, kada paypal ne bude vise niko koristio. sada taj neki freelancer sto ima nesrecu da zivi u srbiji ce potencijalno moci da bude placen u bitcoinu (ili nekoj drugoj kripto valuti), umesto da placa banci 20 evra na svojih 100 zaradjenih.

 

I sta da radi sa tim bitcoin-ima? Opet da eventualno kupuje online. To jeste ok ali hleb i namirnice tako da kupis ne mozes, niti mozes racune da platis, bar ne u Srbiji, a bogme ni u vecem delu planete.

 

Ja razumem rajka sta ti pises i sta je ideja samo iskreno ne vidim kako ce to da se ostvari u naredna tri veka. Vec sam pisala ali da se ponovim, dobar deo planete nema ni struju, a kamoli internet i pristup online bankama, placanjima i ostalim pogodonostima, niti ce ih u skorije vreme imati. 

Link to comment

Pa ono, bitcoin je sve suprotno od nekakve anarhisticke valute. Najcistiji liberalni kapitalizam bez drzavne kontrole.

 

mislim da kada necemu prilepis neku ideolosku nalepnicu, bez obzira da li ti se svidja ili ne svidja prestaje mogucnost da o toj stvari razmisljas racionalno. nemoj da padas u tu zamku, be the fox. 

 

A drzava moze da regulise bitcoint, i naprednije drzave se vec spremaju za isti. ako te povrsno zanima najbolje da pratis onaj link sto sam dala na prosloj strani. mene taman toliko zanima, da mi je to dovoljno da saznam sta ima novo.

Link to comment

Nazalost, bolje danas ne poznajemo

:lol:

 

da, eno Skandinavija grca u nevoljama jer nije prihvatila liberalni kapitalizam.

 

pa ovo sa bitkoinom je zapravo ovaploćena ideologija Ayn Rand. zaštita svojine pojedinca od bilo kakve kontrole i, dabome, poreza.

Link to comment

PP bi valjda ovih dana trebalo da uključi prijem novca i za nas.

 

To je posledica kontrole drzave kada je u pitanju protok novca. Jel nam treba to? Ne. Bitcoin zato ne j* drzavu 2%.

Link to comment

I sta da radi sa tim bitcoin-ima? Opet da eventualno kupuje online. To jeste ok ali hleb i namirnice tako da kupis ne mozes, niti mozes racune da platis, bar ne u Srbiji, a bogme ni u vecem delu planete.

 

Ja razumem rajka sta ti pises i sta je ideja samo iskreno ne vidim kako ce to da se ostvari u naredna tri veka. Vec sam pisala ali da se ponovim, dobar deo planete nema ni struju, a kamoli internet i pristup online bankama, placanjima i ostalim pogodonostima, niti ce ih u skorije vreme imati. 

pa zaboga, zbog cega ne bi mogla da kupis hleb i namirnice? mislim ne mozes sada u vecini radnji, ali da li mozes da zamislis, da ako velik broj ljudi na nekim filipinima prima novac u bitcoinima, da ce se vlasnici radnji setiti i da primaju iste. mislim, mozda se ne ostvari nikad, ali ako krene da se ostvaruje (sto je kontam mala verovatnoca) bice mnogo brze od tri veka. ljudi su naime vrlo dovitljivi, takoreci masine za resavanje problema. ako im bitcoin bude resavao problem, naci i tek kako nacin.

 

za ovo sto pises u drugom paragrafu: pa bas zbog toga bi zanjih bila prednost imati bitcoin. ne treba ti banka ni struje, dovoljan je mobilni tel. (zapravo u siromasnim zemljama vec postoje usluge transfera novca mobilnim telefonom, ali to resava samo deo problema)

Link to comment

I sta da radi sa tim bitcoin-ima? Opet da eventualno kupuje online. To jeste ok ali hleb i namirnice tako da kupis ne mozes, niti mozes racune da platis, bar ne u Srbiji, a bogme ni u vecem delu planete.

 

Ja razumem rajka sta ti pises i sta je ideja samo iskreno ne vidim kako ce to da se ostvari u naredna tri veka. Vec sam pisala ali da se ponovim, dobar deo planete nema ni struju, a kamoli internet i pristup online bankama, placanjima i ostalim pogodonostima, niti ce ih u skorije vreme imati. 

 

Ne znam da li si informisan, ali i u najnerazvijenijem delu sveta kao sto je Afrika ili Indija vec duze vreme funkcionise M-Pesa sistem za placanje putem SMS-a. Uspela je tehnologija nekako da dopre i do najsiromasnijih slojeva, nema razloga za takav pesimizam kada se radi o novim tehnologijama. Taman ce najsiromasniji na svetu poceti da preskacu celu tu fazu bankarstva i raznih drugih middle-man-ova.

Link to comment

jos jedna stvar koja mi pada na pamet kako je resenje za "siroke narodne mase": recimo, ljudi su cekali vise od 10 god da paypal "udje u srbiju" i onda se ispostavilo da mozes samo da placas, a da primas pare ces mozda moci za 10 god, kada paypal ne bude vise niko koristio. sada taj neki freelancer sto ima nesrecu da zivi u srbiji ce potencijalno moci da bude placen u bitcoinu (ili nekoj drugoj kripto valuti), umesto da placa banci 20 evra na svojih 100 zaradjenih.

 

da, pod uslovom da neko u srbiji hoce da mu zameni BC za kes, po prihvatljivoj (fer) ceni

 

ili da kupi nesto u srbiji BC.om 

:Jova:

 

inace moze da ih menja u inostranstvu, odakle novac treba da dovuce... bank transferom :)

 

 

pa ovo sa bitkoinom je zapravo ovaploćena ideologija Ayn Rand. zaštita svojine pojedinca od bilo kakve kontrole i, dabome, poreza.

 

heh, zaboravljas da je ruka IRS.a dugacka ;)

 

 

The U.S. government will treat Bitcoin as property for tax purposes, applying rules it uses to govern stocks and barter transactions, the Internal Revenue Service said in its first substantive ruling on the issue.

 

Edited by Zverilla
Link to comment

Drzava moze da zeli da regulise Bitcoin ali je to u praksi malo teze. Recimo, u SAD. sve se svodi na dobrovoljno prijavljivanje poreza, a obzirom na prirodu Bitcoina, kladim se da 99% ljudi to nece prijavljivati, a veliki deo njih ce mozda cak uspesno i sakriti da su se uopste bavili Bitcoinom... Tako i treba. Nema tu drzava sta da trazi uopste.

 

mislim da kada necemu prilepis neku ideolosku nalepnicu, bez obzira da li ti se svidja ili ne svidja prestaje mogucnost da o toj stvari razmisljas racionalno. nemoj da padas u tu zamku, be the fox. 

 

A drzava moze da regulise bitcoint, i naprednije drzave se vec spremaju za isti. ako te povrsno zanima najbolje da pratis onaj link sto sam dala na prosloj strani. mene taman toliko zanima, da mi je to dovoljno da saznam sta ima novo.

Link to comment

To je posledica kontrole drzave kada je u pitanju protok novca. Jel nam treba to? Ne. Bitcoin zato ne j* drzavu 2%.

može li se napraviti neki mali izuzetak od ovog pravila, tj nadam se da ćeš se složiti da je dobro što tzv. država pomoću kontrole protoka novca može da, na primer, prekine operaciju trgovine ljudima?

Link to comment

Faaala bogu za to za porez. Ja se bas radujem tome.

 

pa ovo sa bitkoinom je zapravo ovaploćena ideologija Ayn Rand. zaštita svojine pojedinca od bilo kakve kontrole i, dabome, poreza.

Link to comment

Faaala bogu za to za porez. Ja se bas radujem tome.

samo jedno prosto pitanje: ako nema poreza, od čega bi se finansirala na primer, hitna pomoć?

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ako hoces celu nagradu od 25 Bitcoina, moras da budes "solo-miner", a to znaci da imas enormno mnogo enormno skupog hardvera, tako da se od toga odustaje u startu.

 

Samo da podsetim da ne mora samo Bitcoin da se kopa, ima i drugih mnogo pristupacnijih coina kada je u pitanju kopanje, za koje ne treba specijalizovani hardver nego se to moze raditi i na CPU i GPU cipovima...

 

i koliko kosta tih 25 bitcoina sto se iskopaju?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...