Jump to content
IGNORED

Ravnogorski pokret


Recommended Posts

  • Replies 748
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • pere urban x

    145

  • Topola

    71

  • Filipenko

    57

  • kim_philby

    57

Top Posters In This Topic

Posted Images

Užasno je zamorno ovo s kviz pitanjima, jadno klinačko blefiranje. Između ostalog ona fotografija je već objavljena na ovom forumu, te sam tada i sam saznao da se radi o bugarskom veleposlanstvu.Sad u nedostatku vjerodostojnijih izvora čituckam Jozu Tomashevica. Kakav lik beše DM, malo će biti serija Ravna gora, valjala bi i jedna psiho drama ovog nepojmljivo prefriganog gerilca. Veli, kad se bratija našla u sjevernoj Bosni, da vidi što će, a su čime će, pa Đurišić udario na Lijevče polje, DM se odlučio na povratak u Srbiju primamljen povoljnim radio izvještajima izvjesnog oficira JVuO. I tu ti se stari lukavac odluči na rutu poput one Švejkove za České Buďejovice, stotinama kilometara zaobilazno, e ne bi li zavarao trag. U tom zavaravanju preživi i slučajni sudar s jedinicom KNOJ-a u Hercegovini i posljedično razbijanje formacije s kojom je na put krenuo, te sretno stiže u Srbiju da bi ustanovio kako su oni radio izvještaji ponešto pretjerivali s raspadom komunizma u Srbiji i sa spremnošću naroda na ustanak. Glavni razlog, slala ih OZNA. A obavještajac progutao mamac, udicu i štap.Ali to je nebitan detalj. Glavni motiv epopeje je zavaravanje i iskorištavanje Nedića, Italijana, Nijemaca, NDH, ukratko vučenje cijele Osovine za nos, dok JVuO veselo održava brojno stanje i borbenu gotovost, čisti otadžbinu od komunizma da bi u velikom finalu svima zadala smrtonosni udarac. Petljanac za kojeg je Huska Miljković primjer stratega i vizionara.

Edited by king louie
Link to comment
Užasno je zamorno ovo s kviz pitanjima, jadno klinačko blefiranje. Između ostalog ona fotografija je već objavljena na ovom forumu, te sam tada i sam saznao da se radi o bugarskom veleposlanstvu.
Zaista koja zavlačeća i u glupom pokušaju začikavajučka dosada. Slika je kao što si rekao već ''prikazana'' na forumu, dolazak d-kora na sučućenje u bugarsku ambasadu nakon smrti Tsara Borisa. Wow. Zaista ostasmo zakinuti za ključne informacije ovim prisilama i nestrpljenjem...
Link to comment
Zaista koja zavlačeća i u glupom pokušaju začikavajučka dosada. Slika je kao što si rekao već ''prikazana'' na forumu, dolazak d-kora na sučućenje u bugarsku ambasadu nakon smrti Tsara Borisa. Wow. Zaista ostasmo zakinuti za ključne informacije ovim prisilama i nestrpljenjem...
Pa kad je dosadno, sto vijas po topiku... Lepo ti covek kaze, ceka te serija, imaces puno toga da pises na TV topiku. Ili te ipak pomalo zulja naslovna strana ove knjige + Sajmiste...? Znam, nekako ta prica o ekspanziji do Beograda ne uklapa se u neke moderne narative. Ne vidim da doprinosis raspravi na ovoj temi. Da sacekamo neki novi Dezulovicev clanak, do daljeg...?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...