Jump to content
IGNORED

Ravnogorski pokret


Recommended Posts

  • Replies 748
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • pere urban x

    145

  • Topola

    71

  • Filipenko

    57

  • kim_philby

    57

Top Posters In This Topic

Posted Images

Samo ti nemoj da penish, molim te. Ovo je topik o JVuO, nije o onim formacijama zbog kojih si nedavno prokljucao.
uglavnom sam prokljucao zato sto sam mislio da si u stanju da pises o drugom svetskom ratu bez amebe - srbi - jevreji paradigme te da referiras na druge slovenske narode sto bi reko velebit. no dobro, nemoj da brines imam posla danas. ovo je uz kafu.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment

Nego, sta kazes, jel lepa ova slika sa Saveznickim oficirima?Posto si trolovao da bi smo sto pre dosli do nove strane i potisnuli fotografiju, da je ponovimo, mala je i ne zauzima puno mesta. Amerikanac koji je prodaje dao je u maloj rezoluciji. Oceva uspomena na Srbiju u ratu...hyrtryjjy6t-1.jpgE, da, a vidi ovu. Ista je zastava. Beograd, 1941. Kolorisan original, da se malo priblizi proslost.1510685_634745799896467_425124860_n.jpg

Link to comment
Nije to ništa - evo u telegramu broj 163. od 9 maja Draža piše Pretsedniku jugoslovenske Vlade da je:"Potrebno hitno bombardovati vojne ciljeve ovamo. U prvom redu Savski most kod Beograda, Borski rudnik, Trepču sem električne centrale, pristanište Metković i električnu centralu Omiš. U mnogome bi diglo moral naših ljudi u narodu. Narod očekuje to. Treba izvršiti narodnu želju. Đeneral Mihailović."http://www.znaci.net.../4_14_1_105.htmI to je tražio '42-'43. više od 30 puta.Miiisim strašno .., al' ono baš strašno.Dražo - komunjaro.
Ma na stranu humanizam i renesansa, vidljivi iz svakog slova ovog telegrama, nego hajde da ga malo pogledamo onako, sa strane.Zapanjuje, pre svega, neprofesionalnost telegrama: pisao ga je, ili pripremljenog potpisao skolovani (generalstabni) oficir. Ako ga nije pisao/potpisao, pretpostavka je da ga je za potpisivanje i to prema uputstvima dobijenim od strane gore pomenutog, pripremio opet skolovani oficir, pa ma i ne bio generalstabac.Pa dalje: klinci modelari po evropskim gradovima su te godine znali nekoliko cinjenica. Da Britanci, na primer, jos ni izbliza nisu toliko prisutni na nebu Evrope, da su jos uvek samo oni, da Amerikanaca nema, a i da kada su prisutni, dolaze i bombarduju samo nocu. Oni malo napredniji su znali – neki su vec i videli i na svojoj kozi osetili – da Britanci kada dodju da bombarduju nocu, to rade samo po ciljevima dimenzija otprilike 5 x 5 kilometara i vecim, pa i to sa mogucnoscu da omase sa plus/minus 20-ak kilometara.Nisu morali da znaju, mislim na klince entuzijaste i modelare, ali je skolovani oficir utoliko pre morao da zna, da se jedini Britanci koji 1942. mogu da dolete do nabrojanih ciljeva nalaze u Severnoj Africi i da mogu da dolete samo avionima koji to rade nocu i onoliko precizno se vec znalo i videlo.Toliko o Drazinom insistiranju na bombardovanju samo vojnih ciljeva poznatom kao taktika bombardovanja metodom pazi tako da ostanem nevina.Pa dalje: izbor ciljeva.Savski most u Beogradu. Cilj broj 1. svakog pravog gerilskog komandanta. On, naravno, brine o strateskim interesima, jer pomenuti most nema ama bas nikakav znacaj sto se gerile u Srbiji tice. Ima znacaj samo za Nemce buduci da se nalazi na jednoj vaznoj saobracajnici. Na stranu sto je zaboravio da kaze koji most; valjda je, u depesama toliko potrebne stednje reci radi, podrazumevao da se radi o – zeleznickom mostu. Neka mu bude.Pa dalje: Borski rudnik. Moze, jebes centralu, ali zato centralu u Trepci nikako.Umu stratega ce zauvek ostati nepoznato zasto od svih luka bas Metkovic i zasto bas elektricna centrala u Omisu.Za pohvalu je sto Draza nema dilema u pogledu znacaja pojave britanskih bombardera i njihovim izrucivanjem bombi na glave narodu koji to jedva ceka i kome ce to da podigne moral.I na kraju biser: sve nabrojano sa vojnim stvarima veze nema, narod ocekuje, a zelja naroda je svetinja.Na stranu motivi i nacin na koji je poruka pisana, ali bice da je sastavljena i data na slanje neke burne noci sa sve pripadajucom diskusijom uz lupanjem sakama o sto i zakljucivanjem da oni treba da bombarduju ono cega se svaki od sagovornika u tom trenutku setio da je mozda vazno za bombardovanje, i zakljuckom poznatim kao ajde da bas im to napisemo i posaljemo.
Link to comment
uglavnom sam prokljucao zato sto sam mislio da si u stanju da pises o drugom svetskom ratu bez amebe - srbi - jevreji paradigme te da referiras na druge slovenske narode sto bi reko velebit. no dobro, nemoj da brines imam posla danas. ovo je uz kafu.
Велебит говори о словенским племенима, чисто да будемо прецизни.А шта ти сада смета код Јевреја?Па ове комунисте када загребеш мало јаче свакакав гној крене да излази.
Link to comment

Чекај мало, "да са нашег пута не скренемо" и гледамо како Немци комуницирају са својим савезницима.Не мислим на партизане, што би реко Велебит.Дакле, четницима ће се олупати о главу сарадња са Италијанима али партизани морају да сарађују са Немцима како би предахнули после Неретве.Тек сада видим како је тешко кривотворити историју без УДБЕ.

Plakat_streljanih_250.jpgRat_Plak_21.jpg
Link to comment
Велебит говори о словенским племенима, чисто да будемо прецизни.А шта ти сада смета код Јевреја?Па ове комунисте када загребеш мало јаче свакакав гној крене да излази.
jebiga, nas moras da zagrebes. nismo mi imali kuvara i lekara pri djeneralu.
Link to comment
jebiga, nas moras da zagrebes. nismo mi imali kuvara i lekara pri djeneralu.
Који су били Јевреји и који ти после разговора о СС Ханџару не дају мира из потпуно непознатог разлога.
Link to comment
Који су били Јевреји и који ти после разговора о СС Ханџару не дају мира из потпуно непознатог разлога.
ne smeta mi nista ni kod jevreja ni kod ameba ni kod srba. smeta mi kada mi je sagovornik lik iz sovinisticke farse.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...