Jump to content
IGNORED

Ravnogorski pokret


Recommended Posts

Војислав Воја Танкосић, мајор српске војске, четнички војвода, један од оснивача Црне Руке и учесник важних историјских догађаја, од Мајског преврата 1903. до Сарајевског атентата 1914.wg1w.jpg

Link to comment
  • Replies 748
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • pere urban x

    145

  • Topola

    71

  • Filipenko

    57

  • kim_philby

    57

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ovo za ustase u samom Beogradu ne verujem, jedino ako bi se konzul iz Dobracine ulice uparadio na deseti travnja i prosetao po Kalishu.
Neprecizno sam se izrazio, čuo sam za slike sa broda ispred kalemegdaskih zidina, mada je to možda ono sa monitorom Sava. Prosto mije neverovatno da se neki ustaša nije sliko na "Brankovom" ili na Adi Ciganliji ili da neki četnik nije poslo razglednicu iz Zaostroga.Kad si već spomeno Dobračinu čito sam da je konzulat pre toga bio u zgradi pošte u Takovskoj. Verovatno su je i Nemci koristili za svašta nešto zbog upadljive naci estetike. A kad smo već kod samog konzula jedna njegova mala svevremenska opservacija„Srbinu manjka smisao za opće dobro, pa prema tomu on kao takav nije ni kadar shvatiti idealistički duh nove Europe" :DAl da ne krademo sd Ravnogorcima topik.edit:Aj onda ovo zapažanje konzulovo. ima veze sa topikom "Srbska inteligencija je gotovo sva anglofilska, dočim su široke narodne mase raspoložene rusofilski..."Interesuje me jeli anglofilstvo podrazumevalo četništvo a rusofilstvo partizanstvo. Nešto mislim da nije. Edited by francuski sobar
Link to comment
Interesuje me jeli anglofilstvo podrazumevalo četništvo a rusofilstvo partizanstvo. Nešto mislim da nije.
Pre obrnuto. Rusofilstvo nije isto sto i "sovjetofilstvo" (u nedostatku boljeg izraza). Rusofilstvo u Srbiji je bilo uzrokovano velikom "belom" imigracijom iz Rusije nakon pobede Boljsevika u gradjanskom ratu. Ruski imigranti su bili veoma uticajni u Kraljevini Jugoslaviji, narocito u Srbiji, i bili su zestoko antikomunisticki orjentisani. Tako da je na primer zbog tog uticaja Jugoslavija bila poslednja evropska drzava koja je uspostavila diplomatske odnose sa SSSR. A opstepoznato je da su lokalni Rusi formirali kvislinsku formaciju Ruski Odbrambeni Korpus pod okriljem Nemaca a po ugledu na Ljoticeve formacije, za borbe protiv komunistickih ustanika - doduse, za razliku od Ljoticevaca, Rusi su odbijali da ucestvuju u akcijama protiv Cetnika.
Link to comment
vojvode958001.jpg
Jedna od najvećih tragedija srpskog naroda jeste što se istim imenom nazivaju i ovi heroji, koji su se tukli nemilice i po svaku cenu do poslednje kapi krvi protiv višestruko brojnijih krvnika, kojima je jedna rana značila zarobljavanje i sigurnu smrt u najtežim mukama, koji su se krvili sa Turcima i Arnautima na svakoj stopi srpske zemlje južno od tadašnje granice, i oni imitatori pukovnika Mihailovića, kunktatori koji su bili malo njegovi, malo Nedićevi, malo Pećančevi.Modus Operandi ovih četnika, pravih i jedinih četnika, je skoro u potpunosti identičan partizanskom, samo što su ideologija i znamenja drugačiji. Nije nimalo slučajno što je njihov moto bio "Sloboda ili smrt", a to se kroz praksu manifestovalo. Ovi što su se ložili da će im biti ravni zato što će na lobanje da ture slične šubare ili da nose ista znamenja su ih obrukali za sva vremena, obični imitatori i plagijatori, bez trunke suštine, čast izuzecima (koji su ionako prešli na stranu partizanske vojske tokom rata, jer svi znamo da je u maju 1945. precizno popisano da JNA ima 754 oficira koji su tokom rata u nekom trenutku bili "četnički oficiri"...ili ne znamo?)Za više konsultovati "Plamen četništva" Stanislava Krakova.P.S. postoje slike ustaša u Beogradu, ali ne iz WW2. To su bile ustaše koje su po Hercegovini ratovale zajedno sa kraljem Petrom kada se on tamo borio kao Petar Mrkonjić 70-ih godina 19. veka, pa su nakon ujedinjenja dolazili u goste na dvor i na parade.
@garoviks, jesu li četnici u wwii dizali 3 prsta, ili je to uveo tek Draškoviću čestiti Vuče?
Naravno da je to uveo Vuk Drašković, potomak biskupa Juraja Draškovića. Inače, to je zakletva vernosti papi, nije nimalo čudno da se bradati monstrum upravo opredelio za takvo kukavičje jaje...P.P.S. primetite bele kapice na dvojici trojici vojvoda...danas bi ih verovatno neke ToPUXole postavljale kao dokaz da su Srbi zapravo bili Arnauti, u prepoznatljivom maniru koji odlikuje njihove poskočice za WW2 period. Edited by Filipenko
Link to comment
@garoviks, jesu li četnici u wwii dizali 3 prsta, ili je to uveo tek Draškoviću čestiti Vuče?
nadoveza na penkanaravno da je novocetnicima to prodala bradata prostitutka, uz tresnjev top, "obustavite paljbu" i "svi svi svi" urlanje po sumama ravne gore (al ne one u Pgz). Edited by garoviks
Link to comment
Ovo za ustase u samom Beogradu ne verujem, jedino ako bi se konzul iz Dobracine ulice uparadio na deseti travnja i prosetao po Kalishu.
Neprecizno sam se izrazio, čuo sam za slike sa broda ispred kalemegdaskih zidina, mada je to možda ono sa monitorom Sava. Prosto mije neverovatno da se neki ustaša nije sliko na "Brankovom" ili na Adi Ciganliji ili da neki četnik nije poslo razglednicu iz Zaostroga.
Evo gospon konzula u Bircaninovoj, na saucescu, septembar 1943. Filipenko ce kao poznavaoc da objasni ko su ostali na slici i gde je slikano, poznaje dovoljno dobro temu.387655_2790765205378_17779875_n.jpgSto se ustasa tice, licno do sada nisam video fotografiju nijednog pripadnika "vojnice" sa ove strane Save. Sto ne mora da znaci da ih negde nema. Ako postoje, jos nisu izronile. Ali jedna druga vojska se slikala u Beogradu 1941. i kako kape podsecaju, a mnogi ne veruju da je i ta vojska hodala beogradskik ulicama, mozda je moglo da se pojavi tumacenje kako je rec o pripadnicima "ustaske vojnice": pripadnici vojske Hortijeve Madjarske na ostacima mosta Kralja Aleksandra (danasnjeg mosta u Brankovoj). U pozadini kompleks Sajmista...292163_3962825946164_1416160451_n.jpg
Link to comment
Vrati mi knjiguSent from my GT-I9100 using Tapatalk
Ne kmeci. Slika nije iz tvoje knjige. Vraticu ti. Ili da mi poklonis? Kao ja tebi Onu? (Da te ne ofiram koju, sad... Zamerice Namenski)edit: vracam ti je sutra, nateraces me da prekopam celu biblioteku da je izvadim. Ali, predlazem ti dil: cim Filipenko objasni ko je sve na slici, gde, kad i kako, ja ti je vracam tad. Moze? Edited by Topola
Link to comment
Ne kmeci. Slika nije iz tvoje knjige. Vraticu ti. Ili da mi poklonis? Kao ja tebi Onu? (Da te ne ofiram koju, sad... Zamerice Namenski)edit: vracam ti je sutra, nateraces me da prekopam celu biblioteku da je izvadim. Ali, predlazem ti dil: cim Filipenko objasni ko je sve na slici, gde, kad i kako, ja ti je vracam tad. Moze?
ne važi. knjigu. odmah.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...