Jump to content
IGNORED

Srbija na razmeđu 1990/91.


Milogled Bluff

Recommended Posts

istaknuti forumski levicari od istaknutih forumskih spadala imaju jednu razliku: prave su demokrate. ja zaista verujem u ljude i verujem da oni donose odluke koje, iako cesto iskrivljene strahovima i zeljama, ipak jesu odraz necega sto oni drze da je racionalno i dobro za najsiru zajednicu. ti i ucitelj kao pravi autoritarci verujete da ljude treba vuci kroz zivot kao stoku zato sto jednog jutra mogu da se probude i kidaju grkljane zubima.
Aha. Zato i kukaš za vremenima kad tom istom narodu nije bilo dozvoljeno da donosi odluke tog tipa.Probaj to da primeniš na rastuću podršku SNS i Dverima. Iskrivljeno strahovima i željama.
Link to comment
  • Replies 808
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    109

  • henrik larsson

    59

  • Yoda

    52

  • Prospero

    48

Samo sto, druze empe, Sloba nije govorio samo o cuvanju mira, bratstvu jedinstvu, Titovoj Jugoslaviji, AVNOJu, i slicno. I nije govorio samo o svedskom standardu i slicno. On je itekako govorio o ugrozenom srpstvu, o nepravednom ustrojstvu SFRJ, o podeljenoj Srbiji, i tako dalje. Mislim, alo, covek je poceo karijeru tako sto je jahao na srpskoj nacionalistickoj reakciji na Kosovu, jesmo li to zaboravili?Da je pricao samo i jedino o tekovinama NOBa i samoupravljanju imao bi u 1. krugu 20-30% glasova, a ne 65% (opet, ako predpostavimo da su izbori bili posteni, u sta sumnjam...).
Ja sam ubedjen da su svi izbori osim mozda nekih lokalnih bili posteni tj. da je SM glat dobijao Srbadiju sve vreme dok nisu dobili po glavi iz vazduha. Po vlastitom dupetu...Pa i kazem da je itekako jahao na nacionalizmu. lapo-lapo. Matorim partizanim jedno, radnicima i seljacima (spremnim da posisaju nacionalizam) drugo... Kazem bas isto sto i ti!
Link to comment
Samo sto, druze empe, Sloba nije govorio samo o cuvanju mira, bratstvu jedinstvu, Titovoj Jugoslaviji, AVNOJu, i slicno. I nije govorio samo o svedskom standardu i slicno. On je itekako govorio o ugrozenom srpstvu, o nepravednom ustrojstvu SFRJ, o podeljenoj Srbiji, i tako dalje. Mislim, alo, covek je poceo karijeru tako sto je jahao na srpskoj nacionalistickoj reakciji na Kosovu, jesmo li to zaboravili?
Imam na ovo složen i višeznačan odgovor ali ću ti ga ponuditi ako se vidimo (što bi bilo super) u nekoj birtiji kod Cvetka. Malo je prevelika pozadinska buka na topiku da bih traćio reči, jer posle sugestije da ovde neko brani Miloševića jer je bio komunista ne vidim šta bih dalje mogao reći na tu temu a da ne bude psovka.
Link to comment
Ne glasaju za nju jer se nije kandidovala. Da jeste, mogli bi da pricamo o tome kako i zasto, ovako je bespredmetno.Cekaj stani bre malo. "Manje zlo" rezonovanje ima smisla u nekom drugom krugu predsednickih izbora. 1990. je Milosevic pobedio u prvom. I Draskovic je imao oko 16% glasova (ako verujemo da su izbori bili posteni, kao sto nisu, al ajde). Valjda u prvom krugu uvek podrzavas onoga koji ti je najbolji, pa makar bio autsajder.
Hajd' probaj da zamislis listu:1) Ivica Dacic - Covek kome je vlast na prvom mestu. Mozda ce da se posvadja sa MMF, EU, NATO,... mozda nece. Uradice svakako ono sto mu obezbedjuje vise vlasti.2) Obraz, Dveri, 1389, Nasi - Budale koje su manje sposobne od Dacica i "manje sposobne da naprave svo ono sranje", ali znas da ce da naprave sranje. Znas da ce da krenu sa vojskom na Kosovo, znas da ce po Sandzaku zidati crkve na svakom cosku, itd...3) Autsajderi Vojin Dimitrijevic, Miodrag Zec itd... Ljudi koje niko i ne zna, na tv-u se ne pojavljuju u novinama se ne pise o njima, Internet jos u test fazi. 5% im je plafon, drugim recima bacen glas4) Rokenrol partija.Imas izbor - nemas kristalni kuglu (Oni koji je imaju kazu da je 1. najbolji izbor).Da li je zlocinac onaj glumac koji javno podrzi prvu listu? Edited by ficfiric
Link to comment

Je l' ima neko ovde ko je u pomenuta Miloševićeva vremena bio dovoljno veliki da dohvati gumb uklj/isklj na EI Niš TV-u? "Rat! pomisli. Treci svetski rat! Cele dve milijarde ljudi pobijeno, nasa civilizacija zbrisana sa lica zemlje. Hidrogenske bombe padaju kao grad. Oh,Gewalt! Šta se događa! Jesam li ja to pokrenuo? Ili - svi mi zajedno. To je greška onih fizicara i one teorije sinhronosti, da je svaka čestica povezana sa svakom drugom; ne mozes ni da prdneš a da ne promenis ravnotežu u vasioni. Zato život ispada kao vic kome nema ko da se smeje. Otvorim knjigu i dobijem izveštaj o buducim događajima koje bi cak i Bog zeleo da odlozi u arhivu i zaboravi. A ko sam ja? Pogrešna osoba; to mogu da kazem."

Edited by Zugurosh
Link to comment
Kakvim sad komunizmom? A ovo drugo - lagana zamenica poente. Naravno da su pametni videli čemu vode Sloba, skupština, Ušće i Gazimestan (čak je i meni bubuljičavom tad bilo sumnjivo), ja samo pitam da li je po istom principu bilo moguće zaključiti čemu vodi Drašković?
Zato što mi se čini da je dobrom delu ljudi ovde izvetrelo pamćenje, i sećaju se samo "sa nama nema neizvesnosti", švedskog standarda i odbrane SFRJ. A zaboravljaju ovo
Samo sto, druze empe, Sloba nije govorio samo o cuvanju mira, bratstvu jedinstvu, Titovoj Jugoslaviji, AVNOJu, i slicno. I nije govorio samo o svedskom standardu i slicno. On je itekako govorio o ugrozenom srpstvu, o nepravednom ustrojstvu SFRJ, o podeljenoj Srbiji, i tako dalje. Mislim, alo, covek je poceo karijeru tako sto je jahao na srpskoj nacionalistickoj reakciji na Kosovu, jesmo li to zaboravili?Da je pricao samo i jedino o tekovinama NOBa i samoupravljanju imao bi u 1. krugu 20-30% glasova, a ne 65% (opet, ako predpostavimo da su izbori bili posteni, u sta sumnjam...).
Jbt, od '87. sam čitao tekstove po Politici, Dugi i sličnim glasilima, o šiptarskim zlodelima na Kosovu, vekovnom ognjištu, Sloba je prvi koji je pokrenuo celu tu kosovsku priču i termin 1389, dotle su desničari bili uglavnom prikriveni ravnogorci i četnaje, Kosovo i svetu srpsku zemlju niko nije ni pominjao. Na Marakani sam prvi put čuo skandiranje Srbiji te osamdesedme, i onda je lagano krenulo sa hiljadutristaosamdesdevetizmom. To je isključivo Slobin produkt. Na stranu to kako su sve srpske fabrike Slovenci preselili i preoteli, i slične nacionalističke bljuvotine koje su počele da se forsiraju solidno pre prvih izbora.
Link to comment

Ne vredi... ovde ima jednostavno prepametnih. Ne mogu da pokusaju da zamisle Radomira Karaklajica Belog iz Magnohroma kako glasa 1990...Ima Slobo... Nas covek, Srbin. Komunista bre! Nece dati Tudjmanu i Vlasiju da pokvare ono za sta smo krvareli bre! Dosta je bre Srbija bila iskoriscivana i najvecu zrtvu podnosila a sad Slovenac da ide Nemcima! Ne moze bre... Koto kaze koto laze srbija je maaaala, nije mala nija mala komuniste daaaalaaaa!Ovaj Vuk, jebo ga caca cetnicki! Vitla nozem, radi bre za Tudjmama! Meni su cetnici zaklali strica u dvoristu za svetog pantelejmona cetrestrece a on sad pustio bradurinu... Drogirani ludak! Radi taj za ameriku, kad ti kazem. Krvi je taj zedan...Ima i ovi pedercici neki Markovicevi. Nek idu u Hrvatsku ili u Nemacku ako im toliko smeta Srpski zivalj! Nek tamo nude kapitalizam pa cu ih pitati kad ih gazda Kurt zajase...Za koga cemo onda, kume???

Link to comment

Čitam i ne verujem.Punoletne jedinke da nisu znale ko je bio glavni konstruktor svog tog tinjajućeg zla? Ko je 3 godine ranije obećao kosovskim Srbima laka rešenja, ko je na osmoj sednici smenio one koji su bili protiv tih rešenja, ko je zatim čitavu Srbiju gurno u vrtlog kosovskog mita, ko je srušio dve pokrajinske i jednu republičku vlast, i na kraju krajeva na čijim mitinzima 'istine' su se po prvi put i vijale kokarde?Veće razumevanje može se imati za današnju 'decu' koja furaju nacionalizam nego za tadašnje SPS glasače.Milošević ne da nije nikad manje zlo od Vuka bio, već ni od Šešelja.

Link to comment
Da li je slučajnost što se to pojavi svaki put kad treba makar delimično braniti išta što ima bilo kakve dodirne tačke sa komunizmom?
Najveći promašaj celog fudbala u istoriji foruma. A bilo ih je. Uzgred špekuliram da je ovaj naoko iracionalni strah od komunizma samo izraz frustracije što se za ovaj globalni raspad od kapitalizma i predstavničke demokracije ne vidi bolje alternative.
Link to comment
Ja sam ubedjen da su svi izbori osim mozda nekih lokalnih bili posteni tj. da je SM glat dobijao Srbadiju sve vreme dok nisu dobili po glavi iz vazduha. Po vlastitom dupetu...Pa i kazem da je itekako jahao na nacionalizmu. lapo-lapo. Matorim partizanim jedno, radnicima i seljacima (spremnim da posisaju nacionalizam) drugo... Kazem bas isto sto i ti!
Pa da ali to je onda malo drugacije od onoga sto je, cini mi se, rekao filbi. :DBtw prvi izbori koji su sigurno pokradeni su bili 1993. No nijedni izbori pod Milosevicem nisu bili fer. Mislim, 1990. su se mozda brojali glasovi posteno, ali sveukupno izbori nisu bili fer i demokratski.
Link to comment
Čitam i ne verujem.Punoletne jedinke da nisu znale ko je bio glavni konstruktor svog tog tinjajućeg zla? Ko je 3 godine ranije obećao kosovskim Srbima laka rešenja, ko je na osmoj sednici smenio one koji su bili protiv tih rešenja, ko je zatim čitavu Srbiju gurno u vrtlog kosovskog mita, ko je srušio dve pokrajinske i jednu republičku vlast, i na kraju krajeva na čijim mitinzima 'istine' su se po prvi put i vijale kokarde?Veće razumevanje može se imati za današnju 'decu' koja furaju nacionalizam nego za tadašnje SPS glasače.
+1Tadašnji prosečan glasač je imao ludilo standard te devedesete, i jedini motiv za takav izbor su mogli da budu bahatost, iznenadan rast kurčića srpskoga i nasleđene višedecenijske navike da ima ko će da misli u moje ime.Današnji glasač SNS i Dveri je u kurcu makar pola života, ima sve manje kinte i perspektive (ako je uopšte stigao da ih ima u ovih 20+ godina), i zajebala ga je svaka vlast od 90. naovamo. Pa sad vi vidite koga pre treba razumeti. Edited by henrik larsson
Link to comment
Ne vredi... ovde ima jednostavno prepametnih. Ne mogu da pokusaju da zamisle Radomira Karaklajica Belog iz Magnohroma kako glasa 1990...Ima Slobo... Nas covek, Srbin. Komunista bre! Nece dati Tudjmanu i Vlasiju da pokvare ono za sta smo krvareli bre! Dosta je bre Srbija bila iskoriscivana i najvecu zrtvu podnosila a sad Slovenac da ide Nemcima! Ne moze bre... Koto kaze koto laze srbija je maaaala, nije mala nija mala komuniste daaaalaaaa!Ovaj Vuk, jebo ga caca cetnicki! Vitla nozem, radi bre za Tudjmama! Meni su cetnici zaklali strica u dvoristu za svetog pantelejmona cetrestrece a on sad pustio bradurinu... Drogirani ludak! Radi taj za ameriku, kad ti kazem. Krvi je taj zedan...Ima i ovi pedercici neki Markovicevi. Nek idu u Hrvatsku ili u Nemacku ako im toliko smeta Srpski zivalj! Nek tamo nude kapitalizam pa cu ih pitati kad ih gazda Kurt zajase...Za koga cemo onda, kume???
... a kum progovara...Vidi, za koju godinu ce se izmisli Imtermek! Ce budu forumi, ce budu televizori sa videorekorderima sto sve pamte, svaki ugao da vidis, bre... Pa da ti bude jasno sve!Ja kao covek koji je vazda ulago usebe i cito sam debele knjige i razmisljo na pauzama za upunpavanje vazduka, da ti kazem: Nemoj za Slobu!Ja bre odlicno vidim da je on vec preuzeo komandu nad Je Ne A i da sprema sranje da ce da se pusi godinama! Sve bre vidim, taki sam! Nego lepo da glasas makar i za Vuka. On ce vec koliko na prolece da odbaci noz i duzme kausticnu gitaru i da peva pesme mira. Taj ce bre da bidne najveci mirotvorac uskoro! Ja da ti kazem. Ili, da glsaamo za te pedercice Antine. Bolje rad nego rat, Radomire! Otidosmo u kurac sa ovim Slobom. Taj bre laze sve, ja vidim odavdi de stojim...
Link to comment
+1Tadašnji prosečan glasač je imao ludilo standard te devedesete, i jedini motiv za takav izbor su mogli da budu bahatost, iznenadan rast kurčića srpskoga i nasleđene višedecenijske navike da ima ko će da misli u moje ime.Današnji glasač SNS i Dveri je u kurcu makar pola života, ima sve manje kinte i perspektive (ako je uopšte stigao da ih ima u ovih 20+ godina), i zajebala ga je svaka vlast od 90. naovamo. Pa sad vi vidite koga pre treba razumeti.
+ zeleonsad cekam da mi neko objasni racionalni izbor HDZa, SDA, i SDSa u BiH 1990. Edited by hazard
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...