Jump to content
IGNORED

Srbija na razmeđu 1990/91.


Milogled Bluff

Recommended Posts

  • Replies 808
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    109

  • henrik larsson

    59

  • Yoda

    52

  • Prospero

    48

За Емпеово сликовито представљање гласачког тијела у виду Радомира Караклајића Белог и кума му најмилијега: :Hail: .

Edited by Cane Vukic Prebranac
Link to comment
To su tad bili Draskovici tamo, i odabrase ih!
A jesam li ja rekao da je Draskovic bio racionalan izbor? Ne, rekao sam da je to bio Djuric na predsednickim 1990.
Link to comment
Malo je prevelika pozadinska buka na topiku da bih traćio reči, jer posle sugestije da ovde neko brani Miloševića jer je bio komunista ne vidim šta bih dalje mogao reći na tu temu a da ne bude psovka.
Možeš usput i ovo da prokomentarišeš uz psovku... ne, čekaj, to je Kim pisao, ništa onda
istaknuti forumski levicari od istaknutih forumskih spadala imaju jednu razliku: prave su demokrate. ja zaista verujem u ljude i verujem da oni donose odluke koje, iako cesto iskrivljene strahovima i zeljama, ipak jesu odraz necega sto oni drze da je racionalno i dobro za najsiru zajednicu. ti i ucitelj kao pravi autoritarci verujete da ljude treba vuci kroz zivot kao stoku zato sto jednog jutra mogu da se probude i kidaju grkljane zubima.
A jesam li ja rekao da je Draskovic bio racionalan izbor? Ne, rekao sam da je to bio Djuric na predsednickim 1990.
Ako nisi bio za Slobu, bio si za Vuka. Kako se na forumu uvek sve lepo svede u binarni račun, eh, da je tako u životu... Edited by henrik larsson
Link to comment
A jesam li ja rekao da je Draskovic bio racionalan izbor? Ne, rekao sam da je to bio Djuric na predsednickim 1990.
Ne bre... kazem ti da su ono sto je ovde pricao Draskovic, tamo pricali HDZ, SDA, SDS. Tamo si imao Racana, Dodika (hehehehe!!) i mogli su to a nisu... Zajebali se i oni, na svoj nacin.Oni su uzeli ono sto pise na kutiji i to i dobili, Srbijanci uzeli Slobu koji nije imao bas jasnu deklaraciju uz prozivod ali... dao im je isto to.. Edited by Mp40
Link to comment
Ako nisi bio za Slobu, bio si za Vuka. Kako se na forumu uvek sve lepo svede u binarni račun, eh, da je tako u životu...
Ako jos jednom budem morao da pisem kako svi koje znadoh glasase za lepog Djurica, pocecu da placem!!
Link to comment
+ zeleonsad cekam da mi neko objasni racionalni izbor HDZa, SDA, i SDSa u BiH 1990.
Pa logika koja kaže da je Slobo racionalniji izbor od Vuka samo zbog retorike i imidža potonjeg, vodi me do zaključka da su i Hrvati i Muslimani tada trebali podržati Kadijevića i Miloševića u čišćenju ostalih republika od ipak daleko transparentnijih antikomunista i nacionalista Tuđmana i Izetbegovića. Edited by dillinger
Link to comment
Aha. Zato i kukaš za vremenima kad tom istom narodu nije bilo dozvoljeno da donosi odluke tog tipa.Probaj to da primeniš na rastuću podršku SNS i Dverima. Iskrivljeno strahovima i željama.
da, da... ti si me proglasio komunistom ono bese kada sam bio protiv banovanja mucenog vasica. ono bese sam ja koliko u nedelju plasio narod grobarom i mrzeo kurcocrtace? sta ste ti i ticer: stanlio i olio?@hazard: ne, djuric je bio ispravan izbor. ujedno i racionalan. medjutim ja tvrdim da 65% gradjana srbije nisu bili iracionalni vec da su raspolazuci odredjenim podacima, videvsi sve kandidate i nakon sto su procenili da je glavna trka izmedju milosevica i draskovica glasove poverili ovom prvom. racionalno. nego, milosevic je igrao na jednu drugi kartu a to je bila karta drzavnosti. odnosno, milosevic je obecavao da ce ojacati drzavu. u momentu apsolutnog rastakanja svih mreza koje tu drzavu cine to se doimalo racionalnim izborom. Edited by kim_philby
Link to comment

@dillingerТотално погрешан закључак. Нико овдје не спори да је Србија тад гласала за Слобину чврсту руку која је требало да заведе ред у земљи и помлати сепаратисте, ерго - сачува Југославију по српским мјерилима и причама о антифашистичкој традицији.

Edited by Cane Vukic Prebranac
Link to comment
da, da... ti si me proglasio komunistom ono bese kada sam bio protiv banovanja mucenog vasica. ono bese sam ja koliko u nedelju plasio narod grobarom i mrzeo kurcocrtace? sta ste ti i ticer: stanlio i olio?
Koji je tvoj problem, jeo si pečurke? Kad sam ja uopšte morao da te proglašavam komunistom, budući da se sam tako deklarišeš? I oćeš da kažeš da sam ja bio za banovanje Poručnika? Kakvo sad plašenje grobarom i mržnja kurcocrtača, da li si 100% siguran kome odgovaraš na postove?Aj saberi se pre nego što opališ po tastaturi, majke ti.
Link to comment
Koji je tvoj problem, jeo si pečurke? Kad sam ja uopšte morao da te proglašavam komunistom, budući da se sam tako deklarišeš? I oćeš da kažeš da sam ja bio za banovanje Poručnika? Kakvo sad plašenje grobarom i mržnja kurcocrtača, da li si 100% siguran kome odgovaraš na postove?Aj saberi se pre nego što opališ po tastaturi, majke ti.
ne ali si tada nasao za shodno da je bolje da mene ganjas za neki percipirani komunizam nego da kazes ista pametno u toj situaciji. a ovo drugo se odnosi na ucitelja posto vidim da radite tandemski pa reko kada mi vec prebacio za sns i dveri da pomenem i to. pa ja majstore to vec primenjujem na dveri i SNS. to sto ti ne citas je samo tvoj problem.
Link to comment
ne ali si tada nasao za shodno da je bolje da mene ganjas za neki percipirani komunizam nego da kazes ista pametno u toj situaciji. a ovo drugo se odnosi na ucitelja posto vidim da radite tandemski pa reko kada mi vec prebacio za sns i dveri da pomenem i to. pa ja majstore to vec primenjujem na dveri i SNS. to sto ti ne citas je samo tvoj problem.
Prva rečenica: da ne misliš da to možda ima veze sa tim što ćeš ti svaku diskusiju, bila ona o banovanju forumaša, derbiju u kupu ili sađenju ruzmarina, da dovedeš na ideološku ravan i sukob komunizma i ostalih ideologija?Druga rečenica: vidi prvu. Da, radimo tandemski tako što me on bode nešto u vezi neizlaska na izbore, patke, panja i sl, a ja mu otpozdravljam podjednako nisko. A da, to se nije desilo na temi koja spada u tvoje 1 interesovanje, ergo ne postoji.
Link to comment
@dillingerТотално погрешан закључак. Нико овдје не спори да је Србија тад гласала за Слобину чврсту руку која је требало да заведе ред у земљи и помлати сепаратисте, ерго - сачува Југославију по српским мјерилима и причама о антифашистичкој традицији.
Nije fokus na tome već otvoreno nacionalističkom i antikomunističkom izboru u drugim republikama, a za koji odavno postoji konsenzus van Srbije u međunarodnoj javnosti - da je odgovor na Miloševićev miks nacionalizma i komunizma. Što je, šta god Srbija mislila o tome - više tačno nego netačno. Milošević je imao neprevaziđen talenat da radikalizuje prilike do usijanja, i kad takav haos iznedri kojekakve Tuđmane, Šešelje, Alije, Tačije...sebe onda predstavi kao ipak najmanje zlo.Tako da je taj čuvar Jugoslavije i borac protiv separatizma - samo neki možda u Mitevićevom ofisu konstruisan oreol. A eto, sad ispada da je bilo donekle racionalno primati se na takvu propagandu. Kada je, je l', sa druge strane Drašković. Edited by dillinger
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...