Jump to content
IGNORED

Srbija na razmeđu 1990/91.


Milogled Bluff

Recommended Posts

  • Replies 808
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    109

  • henrik larsson

    59

  • Yoda

    52

  • Prospero

    48

Eh sad, nije "jedini razuman" nego "potpuno racionalan" izbor. To ipak nije isto.Problem je što Kim kao racionalnost vidi da su (skoro) svi ostali trubili o nacionalizmu, što je njemu no-no, jer i inače više ceni reči nego dela. Time je takva racionalnost izbora u stvari iznuđena a ne samosvojna vrednost.

Link to comment
Jesam li dobro pročitao ili je to neko rekao kako je glasanje za Miloševića bio jedini razuman izbor?
Naravno da nisi dobro procitao. Od tvog sve jadnijeg i agresivnijeg antikomunizma poceo si da suketas levo i desno. Covece, Srbiji ne preti opasnost od crvene revolucije, ne brini. Problem je elsewhere...Antimilosevicevizam nije lako objasniti a pogotovo se ne moze smatrati konkretnim politickim stavom. Ja sam ga verovatno mrzeo iz maaalo drugacijih razloga nego ti a neko treci ga je mrzeo iz potpuno drugih razloga nego ti i ja. Volim da verujem da smo ga i ti i ja mrzeli jer je poveo ratove (ja i za to sto je rasturio SFRJ, ti verovatno ne)... Milogled ga je tad sigurno mrzeo jer je mislio da je on komunista, ti ga sad verovatno najvise mrzis zbog toga...Zlatno pravilo razumevanje istorije: ne suditi o dogadjaju iz proslosti sa znanjem iz sadasnjosti. Vuk Draskovic je bio gori izbor od Milosevica a to sto je bio toliki desnicar i ultracetnik ga je i sprecilo da uradi nesto na izborima jer su se ljudi tad lozili na nesto drugo. Svi koje ja poznajem su glasali za Ivana Djurica i SRS (Savez reformskih snaga, hehehe)ali sam 21. decembra 1990. shavtio u kakvom getu zivim i tako je ostalo i do danas, sve sam veca manjina u svojoj zemlji. Secam se (a imah 10 godina) da sam mislio da je bolje sto je pobedio Milosevic koji je seljacina (lici na bahatije seljake koji svracaju kod mog dede u selu) nego Cetnici Vuk ili Seselj koji bi da oteraju ili ubiju nase prijatelje Mehu, Imreta i slicno... Jer su to i pricali otvoreno!9. mart je bio sledeceg proleca. I tad mi se cinilo da stvar predvode cetnici. Ipak, skidam kapu tom beogradskom SPO monarho-oi!-punk rezonu koji se nikada nece iskoreniti i cijih predstavnika itekako ima ovde i uvek se iskazu. Prejak je! Fatalna fuzija nespojivog (Clash, NYHC i Ravna Gora) obelezila je dobar deo ovdasnje ekipe i takvi ce ostati zauvek... Kad se podvuce crta, Ljotic ce im uvek nekako blizi srcu biti od bilo kog partizanskog heroja. Iako znaju, sad odrasli, da to nije lepo...
Link to comment
Milogled ga je tad sigurno mrzeo jer je mislio da je on komunista
Naravno. Nisam hteo da komunjara predvodi Srbe u njihovoj pravednoj borbi. Podrzavao sam etnicko ciscenje i genocid, ali sam znao da sa komunistom na celu nemamo nikakve sanse, iako smo u pravu. I dan danas mu ne zameram sto je vodio ratove i kako ih je vodio, vec sto ih je izgubio. I u unutrasnjoj politici je slicno. Bio sam za diktaturu i ubijanje politickih protivnika, samo mi je smetala socijalna pravda. Zeleo sam korporativizam, u kojem ce svako znati svoje mesto i ulogu u drustvenom organizmu. Nisam se mirio s tim da me tlaci petokraka, vec sam zeleo da sluzim pravom srpskom vozdu.
Ipak, skidam kapu tom beogradskom SPO monarho-oi!-punk rezonu koji se nikada nece iskoreniti i cijih predstavnika itekako ima ovde i uvek se iskazu. Prejak je! Fatalna fuzija nespojivog (Clash, NYHC i Ravna Gora) obelezila je dobar deo ovdasnje ekipe i takvi ce ostati zauvek... Kad se podvuce crta, Ljotic ce im uvek nekako blizi srcu biti od bilo kog partizanskog heroja. Iako znaju, sad odrasli, da to nije lepo...
Apsolutno. Totalno inkopatibilno. Skoro koliko i anarhizam i posao u medijima. Kontroverze na sve strane. Edited by Milogled Bluff
Link to comment
Hvala MP.
Hvala indeed ... :rolf: Ovo je spektakl, vi niste normalni. Čovek nosi desetine hiljada na duši, vi bi ga glasali 1991. samo zato jer je bio komesar, a kad je svakom bilo jasno gde sve to ide. Možda sam ja malo stariji, pa se bolje sećam, ali jbt.
Link to comment

Kao sto je pozeljan svaki antikomunizam i po toj osnovi se slave i Nedic i Ljotic, tako je pozeljan i svaki antimilosevicizam i Vuk sa ostatkom opozicije postaje neko ko je dobar. Nije dobar. Vuk je bio gori od Milosevica. Bio sam klinac ali se secam dobro ko je potpaljivao mrznju. Ne secam se ni da je DS osudjivao velikosrbijanstinu, naprotiv. Ostali su bili marginalni.Glas za Milosevica 1990. nije bio glas za hladnjace napunjene Albancima. Sa druge strane je bilo bradato cudoviste koje preti. Ko zna kako bih ja glasao na tim izborima da sam imao dovoljno godina. Crtao bih kurcic

Link to comment
Apsolutno. Totalno inkopatibilno. Skoro koliko i anarhizam i posao u medijima. Kontroverze na sve strane.
I anarhista mora da jede, a treba i skrpiti za martinke pred zimu, i novi album Grin Deja. Potpuno racionalan izbor.
Link to comment
Kao sto je pozeljan svaki antikomunizam i po toj osnovi se slave i Nedic i Ljotic, tako je pozeljan i svaki antimilosevicizam i Vuk sa ostatkom opozicije postaje neko ko je dobar. Nije dobar. Vuk je bio gori od Milosevica. Bio sam klinac ali se secam dobro ko je potpaljivao mrznju. Ne secam se ni da je DS osudjivao velikosrbijanstinu, naprotiv. Ostali su bili marginalni.Glas za Milosevica 1990. nije bio glas za hladnjace napunjene Albancima. Sa druge strane je bilo bradato cudoviste koje preti. Ko zna kako bih ja glasao na tim izborima da sam imao dovoljno godina. Crtao bih kurcic
Da kojim slucajem biracko pravo ne zavisi od broja godina nego od mentalne zrelosti, ti ni sad ne bi imao pravo glasa.
Link to comment
Naravno. Nisam hteo da komunjara predvodi Srbe u njihovoj pravednoj borbi. Podrzavao sam etnicko ciscenje i genocid, ali sam znao da sa komunistom na celu nemamo nikakve sanse, iako smo u pravu. I dan danas mu ne zameram sto je vodio ratove i kako ih je vodio, vec sto ih je izgubio. I u unutrasnjoj politici je slicno. Bio sam za diktaturu i ubijanje politickih protivnika, samo mi je smetala socijalna pravda. Zeleo sam korporativizam, u kojem ce svako znati svoje mesto i ulogu u drustvenom organizmu. Nisam se mirio s tim da me tlaci petokraka, vec sam zeleo da sluzim pravom srpskom vozdu.
Tooo!
Apsolutno. Totalno inkopatibilno. Skoro koliko i anarhizam i posao u medijima. Kontroverze na sve strane.
Sta anarhisti smeju da rade? Taj deo mi je uvek promicao i siguran sam da se tu najvise ogresujem..
Link to comment
Sta anarhisti smeju da rade? Taj deo mi je uvek promicao i siguran sam da se tu najvise ogresujem..
Pa ne znam, ti reci. To je tvoj izbor, ne moj. Ja sam odabrao da budem bedni sraf u malogradjanskom, konzervativnom kapitalistickom drustvu, i u skladu sa tim se i borim za svoju egzistenciju.
Link to comment
Hvala indeed ... :rolf: Ovo je spektakl, vi niste normalni. Čovek nosi desetine hiljada na duši, vi bi ga glasali 1991. samo zato jer je bio komesar, a kad je svakom bilo jasno gde sve to ide. Možda sam ja malo stariji, pa se bolje sećam, ali jbt.
Covece boziji...NIKO ovde ga nije glasao (meni falilo jos 8 godina do glasanja). Bas lepo ti se napise a ti i dalje ides sa svojom pricom i turas u usta ljudima reci.ovo boldovano je JEDINO bilo (izgleda) jasno glasacima koji su se odlucili za tako neki UJDI i slicno. Ponosan sam sto sam iz takve sredine. Kako si ti, stariji i mudriji, tumacio izjave VDa i VSha iz 1990? Hoces da ti skeniram program SPO-a sa prvog svesrpskog kongresa??? Edited by Mp40
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...