Jump to content
IGNORED

Srbija na razmeđu 1990/91.


Milogled Bluff

Recommended Posts

hteo sam reci da 90. nikakav racionalni izbor nije bio milosevic.od pojave tog monstruma se znalo da njegova politika ide ka razbijanju jugoslavije. njegove jogurt revolucije, 8. sednica, mitingasenje diljem jugoslavije, potpirivanjem nacionalizma i brojanja srpskih zrtava, unapredjena verzija beskrupuloznost, politika, RTB, najcrnja pljuvacina Ante Markovica najvise zbog toga sto je bio hrvat itd. da ne govorimo da je preuzeo kontrolu nad JNA i stvarao od milicije paravojsku. porediti draskovica i milosevica je bezobrazluk svoje vrste. prvi nije bio ni na vlasti. sigurno se draskovicu svasta moze zameriti i osuditi ga ali ovo je dno dna sta se ovde piskara. duh mitevica i odjeka i reagovanja
Ne znam ko je poredio njih dvojicu, ali sam ziveo u tom vremenu i ono sto sada izgleda kao neshvatljivo vecini je bilo prihvatljivo. Pricamo o izborima posle 35 godina odsustva naroda u politickim procesima. I sad se kao cudimo sto su podlegli manipulaciji.
Link to comment
  • Replies 808
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    109

  • henrik larsson

    59

  • Yoda

    52

  • Prospero

    48

Tovariti sve na ledja Miloševića je nepoznavanje činjenica. Tu je upletena skoro kompletna intelektualna elita Srbije. Sloba pisao Memorandum ? Ovde se on doživljava kao neki zli svemoćni čarobnjak koji je začarao čitav narod.

Link to comment
ratio = razum, kad koristim pojam "racionalno", koristim ga u opštem smislu. Detetu od dve godine je savršeno racionalno da se usere u gaće, kriminalcu je savršeno racionalno da po izlasku sa mardelja opet obije banku.
definicija racionalnog je da na osnovu informacija kojima raspoloze donosi najbolju mogucu odluku u datom trenutku. to je definicija racionalnog. meni glas za vuka na tim prvim izborima je fakticki isto sto i glas za seselja. da se razumemo nije ni to neracionalno ali povlaci ceo jedan drugi niz znakova i nerazumevanja. drugim recima, kao u slucaju bergasea, nekada je antikomunizam igrao glavnu ulogu a ponekad je tu ulogu igrao nacionalizam. lujo vam je vec objasnio.meni je keva 1990. godine bila zarobljena na birackom mestu sa grupom likova iz casnog sepeo-a koji su hteli da legitimisu ljude da nisu siptari i mahali su kasikarom dok ih nije odvela policija milicija. wtf, sto se amera tice oni su do tih godina imali ceo svoj niz eskapada sa odredima smrti i slicnim vragolijama. politika humanitarnih intervencija i ljudskih prava je nesto sto pripada devedesetima. cak i da nije tako, osim pogresne hronologije, ocekujes da takvu vrstu konspirologije isprati jedan glasac i pri tome zanemari kao nebitne sve druge ispade odredjenog politicara? ovde ne raspravljamo sta bi bilo kad bi bilo vec o racionalnosti glasanja za milosevica u tom trenutku. remember, manje zlo. to je frazetina koju sam inace prvi put tada i cuo. cini se da vecina masi poentu i misli da je ovo poredjnje dubioznih moralnih atributa jednog i limitiranih mentalnih kapaciteta za drugog ali to je vec za analiticara a ne za za ovu raspravu. ne znam sta uposte trazite na debatnim forumima kada imate ovakve ispade?nego kada smo kod stadiona zar se 89 - 90 nije pevalo:
"Delije, Delije, 'ajmo svi u glas,Vuk, Vuk Draskovic navija za nas !
Edited by kim_philby
Link to comment
ali bio je komunista, a oni su dokazano dobri i humani, kao ljekari ili psihijatri
Obojica su bili komunisti, ako cemo pravo. Ne znam sto ste se uopste uhvatili toga. Edited by ficfiric
Link to comment
Ne raumem sta si hteo da kazes. Manje vise svi su iz tog sinjela izasli.
pa poznato je da kucan i gligorov nisu bili komunisti. sve je jednostavno. da je umesto komunjare slobe bio posteni nacionalista koji je na vreme skinuo zvezdu sa sapke srpske zemlje bi bile ujedinjene. ovo su vec 1992. godine mantrali i cavoski i n. milosevic a ni djindjic tome nije bio nesklon u par navrata.
Link to comment
definicija racionalnog je da na osnovu informacija kojima raspoloze donosi najbolju mogucu odluku u datom trenutku. to je definicija racionalnog. meni glas za vuka na tim prvim izborima je fakticki isto sto i glas za seselja. da se razumemo nije ni to neracionalno ali povlaci ceo jedan drugi niz znakova i nerazumevanja. drugim recima, kao u slucaju bergasea, nekada je antikomunizam igrao glavn ulogu a ponekad je tu ulogu igrao nacionalizam.
Nisi ti razumeo moj post. Nema veze tu nikakav izam- antiizam. Procitaj ponovo. Edited by bergasa19
Link to comment
Vid ovog gnijeva pravedničkog, ts ts ts... Samo što niko nije pisao o tome tko je Slobe, a kto suri Vuče, već samo o tome kako ih je opažao prosječni Srbijanac u ono vrijeme, te je li i koliko za taj imiđ bilo zaslužno i njihovo javno ispoljavanje. O Slobinim velikosrpskim pretenzijama nisam imao iluzija, ali priznajem da od njega nisam očekivao genocidne radnje. Izgledalo mi je da mu je ok da pošteni Albanci, Hrvati, Bošnjaci konzumiraju pravo na fizički integritet. Od onog Vuka s početka sam očekivao četničku veliku Srbiju uz pokrštavanje ili progon. Djelovao je kao opasan luđak.
ne razumes posto nisi srbin. njima je bilo jasno da vuk tako ne misli. to je govor tela.
Link to comment

mogli bismo i da se prisetimo da je beograd slavio kad ukinuse pokrajine i kad izginuse ljudi na demonstracijama u pristini, po principu - e neka im je pokazao ko je gazda. teorija o milosevicu kao komunisti i nenacionalisti koji radi na ocuvanju jugoslavije je govno. gledajte dela a ne fasadu.

Link to comment
jebite se bre. kad je bio gazimestan? jogurt revolucija? bojkot robe? strajk rudara? ukinute pokrajine? niko ne sme da vas bije? sve pre 90te. skot je vec obavio najbitniji posao oko razjebavanja drzave tako da tesko da moze da opstane ta teza da se eto 90te nije bas znalo da ce razjebati drzavu. aman! 90te se znalo i to vrlo dobro ko je milosevic i u koju tikvu duva. ne razumem da bi to trebalo poricati zarad antifasizma. koji, baj d vej, nikakve veze s njim nema.
+1
Link to comment
Nisi ti razumeo moj post. Nema veze tu nikakav izam- antiizam. Procitaj ponovo.
ma razumeo sam sta si ti subjektivno hteo (razbijanje okostalog partijskog monopola) ja ti kazem sta to objektivno jeste sa ove istorijske distance :P
Link to comment
hteo sam reci da 90. nikakav racionalni izbor nije bio milosevic.od pojave tog monstruma se znalo da njegova politika ide ka razbijanju jugoslavije. njegove jogurt revolucije, 8. sednica, mitingasenje diljem jugoslavije, potpirivanjem nacionalizma i brojanja srpskih zrtava, unapredjena verzija beskrupuloznost, politika, RTB, najcrnja pljuvacina Ante Markovica najvise zbog toga sto je bio hrvat itd. da ne govorimo da je preuzeo kontrolu nad JNA i stvarao od milicije paravojsku. porediti draskovica i milosevica je bezobrazluk svoje vrste. prvi nije bio ni na vlasti. sigurno se draskovicu svasta moze zameriti i osuditi ga ali ovo je dno dna sta se ovde piskara. duh mitevica i odjeka i reagovanja
jebite se bre. kad je bio gazimestan? jogurt revolucija? bojkot robe? strajk rudara? ukinute pokrajine? niko ne sme da vas bije? sve pre 90te. skot je vec obavio najbitniji posao oko razjebavanja drzave tako da tesko da moze da opstane ta teza da se eto 90te nije bas znalo da ce razjebati drzavu. aman! 90te se znalo i to vrlo dobro ko je milosevic i u koju tikvu duva. ne razumem da bi to trebalo poricati zarad antifasizma. koji, baj d vej, nikakve veze s njim nema.
To je to, i tu sad spada ono pitanje o godinama diskutanata. Ko god je u periodu između 1987. i 1990. imao više od 13 godina, pola funkcionalnog mozga i pratio vesti, mogao je da snimi rastuću nacionalnu histeriju, događanje naroda™, fingirane pobune i otkrivanje srpstva, uz "neće oni nas više" loženje. Tu još dodamo i skoro deceniju očekivanog novog Tita čvrste ruke oko koga stado može da se okupi, i dobijemo rezultate koje smo dobili. Što je sve, da se ne lažemo, produkt višedecenijskog treninga uma u Najboljem Od Svih Sistema, posle koga je marva bila spremna čak i da se odrekne nikad većeg standarda u istoriji, i realno nikad veće perspektive u okviru civilizovanog sveta, zarad ispoljavanja primalnog instinkta i neizmerne sreće što se konačno pojavio Mesija koji će ih povesti. Ako 3 takve godine nisu bile dovoljne da se razume s kim imamo posla, onda da ga jebem.
Link to comment
Obojica su bili komunisti, ako cemo pravo. Ne znam sto ste se uopste uhvatili toga.
uopste ne komentarisem milosevica nego logiku po kojoj je on mogao biti racionalan izbor
Link to comment
mogli bismo i da se prisetimo da je beograd slavio kad ukinuse pokrajine i kad izginuse ljudi na demonstracijama u pristini, po principu - e neka im je pokazao ko je gazda. teorija o milosevicu kao komunisti i nenacionalisti koji radi na ocuvanju jugoslavije je govno. gledajte dela a ne fasadu.
+1
i nasuprot tome su ljudi koji se s milosevicem ne slazu samo u intenzitetu radnji. on kaze menjamo usta, oni graknu mars preko prokletija; on kaze srbi - konstitutivni narod a oni kazu teritorije nastanjene srbima ce biti uvek deo srbije; on kaze pravicno resenje za bosnu a oni kazu noz.ovde se ne radi da li je milosevic bio opasan covek ja samo tvrdim da u tadasnjoj politickoj ponudi glasanje za njega nije iracionalan cin. ako je vama milije da sebi objasnite savremenu politicku istoriju masovnom histerijom plebsa be my guests but hust don't submit any papers.
Link to comment
uopste ne komentarisem milosevica nego logiku po kojoj je on mogao biti racionalan izbor
Politicka nepismenost, monopol nad medijima pogotovo RTS. Edited by bergasa19
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...