Jump to content
IGNORED

Socijalni protesti, u svetu i kod nas - da li su uopšte mogući?


kobni zelaya

Recommended Posts

  • Replies 406
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • FERNOUX H

    66

  • kurjak92

    25

  • Shan Jan

    18

  • Aion

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Evo letka sa zahtevima:

 

kd8x0h.jpg

 

Čekali smo odgovor uprave koja nam je naravno odbila sve zahteve i poručila da nemamo nikakav legitimitet jer nismo zvanični studentski predstavnici. Inače, studentski parlament mislim da ne funkcioniše, koliko vidim svi parlamentarci dolaze na zborove i učestvuju tamo (kao pojedinci). Nakon što smo primili odgovor uprave prošli smo kroz fakultet, malo ometali predavanja i pozivali ostale studente da nam se pridruže, prozivali napadača na studenta koji se zaključao u kancelariju. Održan je i zbor na kraju gde smo odlučili da nastavimo protest, sutra je akcija u dekanatu, a u sredu (14h) opšti zbor za sve studente na Filološkom.

 

Izrada transparenata:

 

308duko.jpg

 

Zbor na Filozofskom:

 

11hav40.jpg

Edited by FERNOUX H
Link to comment

Evo letka sa zahtevima:

 

kd8x0h.jpg

 

 

 

 

Нешто у кешу, 10 с луком, ладно пиво?

Нешто да се кресне?

 

 

Јебо те, и ово студенти, авангарда, фуј.

Edited by namenski
Link to comment

Vrlo je zanimljivo kako si od avanturiste i pseudorevolucionara koji kuka što nema pobuna, nereda došao do toga da si drugi teacher sa istim džiberskim forama, pričama o studentskom parazitiranju i pizmi prema onima koji se pobune (ma ko to bio).

 

2 namenski

Edited by FERNOUX H
Link to comment

Ови твоји студенти нису студенти него ситне јајарице које за друштвени протест и било какву промену заболе паткица.

Иринејева посланица је према овом њиховом писанију узор принципијелности и интегритета.

Link to comment

... tački posle koje nema povratka...

Мислиш на момент кад им одобре ултимативно постављене захтеве, рокове, студирање у трајању од колико оће, па да крену даље на систем?

 

6 испитних рокова или смрт!!!

 

Студирање без буџета је опијум за масе!!!

 

Будимо реални, тражимо немогуће: јебеш студије краће од 10 година!!!

Link to comment

Нешто у кешу, 10 с луком, ладно пиво?

Нешто да се кресне?

 

 

Јебо те, и ово студенти, авангарда, фуј.

 

Nikad se ne zna dokle to moze da dovede.

 

Secam se kraja mog studiranja, kasne devedesete, ETF pod diktaturom SPS-ovskog i radikalskog sljama (Teodosic i Laban), a na ulazu ekipa momaka slabih mozgova i velikih bicepsa koja legitimise i pusta u zgradu iskljucivo one sa indeksom faksa.

 

Nadje se tu u masi neki klasicni ETF-ovac, primerak-kapitalac cuvenog 4C pravila za moje tadasnje kolege (copav, corav, celav, caknut) a koji zuri na neko veoma bitno predavanje iz elektronike ili necega slicnog. No, ne lezi vraze, decko zaboravio indeks. I tu sledi natezanje, on bi da udje, ovi mu ne daju, krece galama, larma i ni 5 ni 6 decko pripaljuje celavog iz obezbedjenja u glavu.

 

Ja odjednom do neba ponosan na svoje kolege, jebes bre i pistaljke, cegrtaljke i gandijevske metode studentske borbe, sve je to sranje, ali kad covek od 50 kila nasrne na gorilu od preko 100 zbog elektronike - za ponos i pamcenje! :P

Link to comment

Nikad se ne zna dokle to moze da dovede.

 

Secam se kraja mog studiranja, kasne devedesete, ETF pod diktaturom SPS-ovskog i radikalskog sljama (Teodosic i Laban), a na ulazu ekipa momaka slabih mozgova i velikih bicepsa koja legitimise i pusta u zgradu iskljucivo one sa indeksom faksa.

 

Nadje se tu u masi neki klasicni ETF-ovac, primerak-kapitalac cuvenog 4C pravila za moje tadasnje kolege (copav, corav, celav, caknut) a koji zuri na neko veoma bitno predavanje iz elektronike ili necega slicnog. No, ne lezi vraze, decko zaboravio indeks. I tu sledi natezanje, on bi da udje, ovi mu ne daju, krece galama, larma i ni 5 ni 6 decko pripaljuje celavog iz obezbedjenja u glavu.

 

Ja odjednom do neba ponosan na svoje kolege, jebes bre i pistaljke, cegrtaljke i gandijevske metode studentske borbe, sve je to sranje, ali kad covek od 50 kila nasrne na gorilu od preko 100 zbog elektronike - za ponos i pamcenje! :P

+100

Samo, bojim se, nekad bilo ili - kakva Srbija, takvi studenti, a Srbija iz doba koje pominjes imala je jos uvek neki buntovnicki kapacitet.

 

Ovo danas, mani me: polomio bi ih Vucic ко маче мушкатлу, ocas posla, obaska sto su im zahtevi esktremno egoisticni, bez ma i naznake potrebe da se protestuje u znak podrske sirim promenama.

Umesto toga, jajarski zahtevi: oni samo sto nisu napisali dajte nam ovo sto smo nabrojali pa cemo biti mirni ko bubice i ucicemo priljezno i vredno...

 

Ne sporim ja njihov protest, pravo na protest ponajmanje, mada dobar ukus i neke druge stvari necu da pominjem, ispid svakog nivoa je: sporim tvrdnje ovog fosila Ferveksa oko potencijala buntovnih studenata koji bi, eto, samo jos 1 rok vise.

Link to comment

Batalite tu pakost i povređenost, vidite gde vas to vodi. Pa ovo što govoriš za studentske zahteve isto govore ovi što napadaju radničke štrajkove - borba za plate je "egoizam" itd. Gluposti. Pa svaki socijalni protest je počeo tako, ljudi se bore za svoje neposredne interese, postaju klasno svesni, država udari na njih jer ne dozvoljava širenje takvih metoda ... i eto jednog socijalnog pokreta. U svakom slučaju, to se sve nikada ne dešava tako što se skupe ljudi sa "lepim idejama", malo ih usaglase, pa onda krenu da prilagođavaju svet svom programu. To nikada nije tako išlo, pogledaj moj uvodni post.

 

I ne znam otkud ti to da ja govorim o "potencijalu buntovnih studenata". Ništa posebno za mene nisu studenti, samo su se oni prvi pobunili u ovom trenutku (ili bar tako izgleda) pa se bavim njima.

Edited by FERNOUX H
Link to comment

Ovaj, moram da se slozim sa kolegom namenskim, ovo su sezonski protesti, dok sam studirao prekoputa filozofskog pred svaki oktobar je kretao protest i uvek su u pitanju bili zahtevi za prosirenjem liste na budzetu, smanjenjem uslova, novim rokom... da se ne zajebavamo ovo nema nikakve veze sa nekim idealizmom vec je najobicnije gledanje svoje guzice. 

 

edit: declaimer: ako hoces revoluciju dizi je sam, ove boli tuki za to.

Edited by Shan Jan
Link to comment

A što nisi pročitao gornje postove i šta sam ja napisao o "idealizmu"? Koji je to masovni štrajk koji je podizan iz "idealizma"?

Edited by FERNOUX H
Link to comment

1996/97 Univerzitet je bio u paralizi zbog zahteva koji su imali širi društveni značaj.

 

ovi vaši zahtevi su tehničke prirode i nemaju nikakav značaj izvan aula fakulteta, niti korespondiraju sa nekim većim društvenim problemom. kakva crna "klasna svest", ovo je ritualni spor studenata i uprave koji se dešava svake godine.

Edited by Грешни Василије
Link to comment
×
×
  • Create New...