Jump to content
IGNORED

Video Klubovi


steins

Recommended Posts

  • Replies 249
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    60

  • ToniAdams

    33

  • steins

    20

  • ion

    10

Bili smo pijani svaki Bozji dan.
To je stvarno bio problem, ortak držao klub na Brdu par godina, posle smo ga još toliko skidali sa alkohola.A nezgodan kad popije, sačuvaj Bože
Link to comment

eh stari dobri Makrovižn. ja ga nikad nisam video u praksi, iako je bilo priča da je recimo T2 tako zaštićen - meni nije bilo jasno kako je onda moguće da su sami VK pravili kopije - kad sam to pitao jednog tipa što radi u VK objasnio mi je da se tokom vremena ta zaštita - izliže sa trake pa je moguće presnimavanje. :Dinače u prvo vreme video klubovi nisu skidali zaštitu sa video traka (lomili onaj zubić) nego su se trake proveravale preko ffwd funkcije u samom VK :D

Link to comment
Zadovoljan sam topikom. Godine 1993. radio sam u jednom video klubu i nosim setne uspomene na to vreme. Zaradjivao sam dovoljno da mogu da odnesem kuci flasu "orahovackog crnog", veknu hleba i margarin, a trava je dolazila nekako - sama od sebe.
i još jedan detalj - ko se seća onog čudnog mirisa koji je vladao u video klubovima? ne umem tačno da objasnim kakav je to miris bio al ga se setim svaki put kad otvorim neku novu tehniku koju pazarim.
:lolol:
jel bio u begradu neki video klub gde su mogli da se iznajmljuju filmovi koji nisu mainstream? verovatno su svi imali nesto sa strane, ali neki koji je bio cuven po tome? uvek kada sam gledao sok koridor kroz glavu mi je prolazilo jbt, ala su ovi imali dobre video klubove u beogradu.
Била два за која ја знам: један на Коњарнику, у Љермонтовој ваљда. Тамо држали Фелинија и слична срања. Прави је био Оскар (ваљда) у Ју бизнис центру. Он се релативно касно појавио, крајем деведесетих, али и у то време апсолутно није имао никакву конкуренцију на пољу треша / хорора / научне фантастике. Само су то држали. Мало су тањи били једино са италијанским хорорима.Осамдесетих и почетком деведесетих једини начин да се покрије нискобуџетна хорор продукција је био да станеш крај сваког видео клуба крај кога и случајно прођеш и питаш које хороре имају, увек се заломи нешто што је залутало међу романтичне комедије и акције. Ја сам се тако учланио у гомилу клубова због једног или два филма.
Link to comment

Meni je nešto u sećanju da je onaj iz riblje čorbe na staroj karaburmi imao najbolji izbor, prvenstveno koncerata, ali ne samo njih. Valjda se zvao Atlantis.

Link to comment
Meni je nešto u sećanju da je onaj iz riblje čorbe na staroj karaburmi imao najbolji izbor, prvenstveno koncerata, ali ne samo njih. Valjda se zvao Atlantis.
jeste Atlantis - od njega sam pribavljao koncerte. Imao onaj logo sa kao pisanim slovima.
Link to comment

Hvala Stajnsu na odličnom topiku!Elem, ovo što Dabović priča o Wild Palms, je čini mi se bio raširen videoklubaški fenomen. Naime, pošto nije bilo organizovane distribucije (to je ona Stajnsova prva faza), stvarali su se neki endemski hitovi, od kluba do kluba. U klubu Video Week iz Niša, u koji sam dugo bio učlanjen, pravili su neke svoje liste preporuka, među kojima je jedno vreme bila i serija Super Carrier, naravno, ne pod svojim originalnim nazivom, već kao Top Gun 2, Top Gun 3, Top Gun 4, itd. U stvari, u tom klubu su se svi filmovi o pilotima smatrali nastavkom Top Gun-a, pa tako i Iron Eagle.Live Wire jeste bio pravi videoklubaški hit, i to ne samo endemski, nego nacionalni (to je, ako ne grešim, već bilo u onom periodu koji je Stajns identifikovao kao drugu fazu - dakle kad su se neki bivši pirati uspostavili kao legalni monopoli). Još jedan takav hit je, ko se seća, bio Lovac na potezu, sa Kristoferom Lamberom, kasnije opevan i od strane Željka Samardžića.http://www.youtube.com/watch?v=8A1p-g8lSXcInače, jesam li ja ishalucinirao, ili je kao deo špice nedeljnog popodneva sredinom 90-ih išla i scena iz Live Wire (ono nešto sa klovnom u parku, naravno, bez eksplozije)?

Edited by Syme
Link to comment
Meni je nešto u sećanju da je onaj iz riblje čorbe na staroj karaburmi imao najbolji izbor, prvenstveno koncerata, ali ne samo njih. Valjda se zvao Atlantis.
Bas sam hteo da napisem ovo. Atlantis je bio moj maticni video klub, iako nije bio bas u prvom komsiluku.To je bio prvi ozbiljni video klub na koji sam naisao, i verovatno jedan od prvih u gradu. Odlicno formiran katalog, dobre kopije i vrhunski izbor filmova (svog prvog Hercoga gledao sam sa kasete iz Atlantisa), a koncerti i muzicki filmovi su bili pravo otkrice, tu sam uzeo Live at Pompeii Pink Flojda, The Wall i tako sve neke stvari koje su mi kao klincu dosta znacile.(Syme: Ja sam, kunem se, do sada bio ubedjen da je "Lovac na potezu" critically acclaimed medjunarodni blokbaster :lolol: ima jedno 15 godina kako sam poslednji put pomislio na taj film. Uopste ne znam zasto je bio toliko popularan kod nas)
U stvari, u tom klubu su se svi filmovi o pilotima smatrali nastavkom Top Gun-a
:lolol: Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Syme: Ja sam, kunem se, do sada bio ubedjen da je "Lovac na potezu" critically acclaimed medjunarodni blokbaster :lolol: ima jedno 15 godina kako sam poslednji put pomislio na taj film. Uopste ne znam zasto je bio toliko popularan kod nas) :lolol:
Pa valjda je u uslovima nepravednih i ničim izazvanih sankcija, izbor stranih filmova bio jako sužen, posebno onih koji su stizali preko distributera, pa su onda distributeri od nekih B produkcija pravili hitove. Nije li slična priča bila i sa Live Wire? Ne znam, pitam. Edited by Syme
Link to comment
Nije li slična priča bila i sa Live Wire? Ne znam, pitam.
iskreno, prvi put cujem za to, u mom kruzoku to nije bio hit...potpuno je super to sa decentralizovanim i spontanim kreiranjem blokbastera.
Link to comment

Setih se još jednog distributerskog hita, "urnebesna komedija" Matorci, sa Tomom Selekom u glavnoj ulozi. Inače, pogledah šta o njemu ima da kaže Vikipedija. U odeljku Reception, nalazi se samo jedna rečenica: The movie gained poor reviews. :lolol:

Link to comment

Kad sam ja počeo sa gledanjem videa, nije još bilo klubova. Bio je, međutim, drugar čiji je ćale bio u diplomatiji, i koji je imao jedan od onih ranih VHS video rekordera za koje su ljudi bili prijavljivani kome treba. Veličine omanje komode, što se kaseta ulagala u onaj deo koji mu iskoči naviše. Elem, tu sam odgledao sve što je drugar uspeo da dovuče sa trulog zapada. Pored svima poznatih filmova iz tog vremena (tu sam se zarazio Indiana Jones bubicom) vrteli su se dragoceni spotovi, recimo sećam se neke rane kasete sa Bauhaus... Iz nekog razloga u posebnom sećanju mi je ostao tada sveži Liquid Sky, od koga mislim da smo svi malčice pomerili pameću (nije da nismo bili predisponirani... možda je i trebalo Subnor da traži da nas se pohapsi).LiqSky2roles.jpg

And I am androgynous not less than David Bowie himself. And they call me beautiful, and I kill with my cunt. Isn't it fashionable? Come on, who's next?
Edited by Indy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...