Jump to content
IGNORED

SFRJ road trip


copkillah

Recommended Posts

naravno, napuni busplus i idi na kremne rezine u "fine" na urćol, usput možeš pre toga i neki burek da zabodeš i da prođuskaš sa gancijima đurđevdan na ulici, san hiljada bečkih konjušara

 

a cekaj, jel' postoji jos uvek Presernova Klet? mislim da stvarno ne putuje, ako ne mora.

lublana je ionako bulana, uvek bila.

Link to comment
  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Roger Sanchez

    12

  • copkillah

    9

  • yolo

    8

  • zorglub

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Presernova klet je nekakav Turtle Pub danas, mada i dalje stoji velika tabla iznad. Imaju tocena piva i gomilu narodnih jela tipa kiselo zelje s kolencavah, tako da moze proci kao slovensko.

Link to comment
  • 1 year later...

Od ponedeljka idemo u Sloveniju. Dve porodice sa po jednim detetom u dva auta. Tri dana u terme Čatež, a onda do Ljubljane (ili nege pored) na 3-4 dana.

Nikada nisam bio u Sloveniji i ništa ne znam.

Ideja je da se lepo izbanjamo u Čatežu, a onda da obiđemo Ljubljanu i ponešto u blizini.

U ili pored Ljubljane bi smeštaj tražili na airbnb.

 

Vidim da je do Postojnske jame 50ak km, pa ćemo verovatno jedan dan ići tamo.

Do Bleda je 35km od Ljubljane što bi značilo još jedan dan tamo.

 

Koliko dana provesti u Ljubljani (jedan, dva)? Šta videti?

Da li svraćati i u Kranj na putu do/od Bleda?

 

Da li tražiti smeštaj u Ljubljani ili negde u blizini, a onda se autom dovesti do nekog predgrađa Ljubljane, parkirati i onda prevozom otići u centar?

Link to comment

Bled obavezno, Bohinj isto. To mozete u istom cugu.

U Kranj ne morate, nema nista. Meni je Kranj jedan od najdrazih gradova ali to nema nikakve veze sa njegovom lepotom i znamenitostima.

Ako vec idete do Postojne, onda se spustite i do mora (Piran npr). To je samo sat i po od LJ a Postojna je skoro na pola puta.

Ako volite planine mozete i do Planice i Triglava, to je cca 1 sat od LJ.

 

Spavanje u LJ moze i van grada, a autom idite u centar. Nema nenormalnih guzvi u saobracaju (osim kad ljudi idu na posao/kuci, ali ni to nije katastrofa). 

Link to comment

Mogu da se obiđu Bled i Bohinj za jedan dan?

 

Ja bih se rado popeo i na Triglav, ali ostali nisu toliki avanturisti, a i imamo decu od po 2 i 4 godine pa je ideja da provedemo u autu najmanje moguće, a da opet nešto obiđemo.

 

Vidim sada da Trst ili Planica slično udaljeni od Ljubljane (Planica je gore blizu granice sa Austrijom? Jer mi google map daje i neku Planicu na 40km od Ljubljane)

 

Pitanje je da li će se ostali složiti sa toliko dugom vožnjom, ali probaću da ih nagovorim.

Link to comment

Planica skakaonica je gore, kod Kranjske Gore.

Ne treba da se penjes na Triglav, moze se lako doci do vise tacaka sa kojih ga mozete super videti.

 

Moze Bled i Bohinj za dan. Setnja oko (celog) Bledskog jezera je mozda sat-sat i po max.

 

Ako ne volite da budete u kolima onda Trst nije opcija, Ulazak/izlazak iz Trsta autom, vrlo lako moze da se otegne. 

Link to comment

Moze krug oko Bleda za sat vremena ako brzo hodas, ali ako hoces lagano da se setas i da uzivas u pogledu i samom jezeru sigurno ce ti trebati tri sata. A treba svratiti i na krempite :)

 

Bohinj je prilicno divalj, koliko znam zema tako uredjene staze za pesacenje oko jezera, kao sto ima Bled. Ali svakako vredi otici.

 

Ja da sad idem tu tvoju turu, pre bih nocio na Bledu nego u Catezu. I tamo ima hotela sa spa bazenima.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

S obzirom da ćemo šetati sa decom od brzog hoda nema ništa. Tako da je Behemotova prognoza realnija.

Za izmenu smeštaja sada nema vremena. Od nekoliko varijanti koje su žene istraživale Čatež se pokazao kao dovoljno zanimljiv (naročito za decu) i dovoljno jeftin.

 

Đuro, šta ima od tih tačaka ili staza oko Triglava što je relativno lako za popeti se/prošetati? npr. šetnja oko 7-8 km.

Link to comment

Planica skakaonica je gore, kod Kranjske Gore.

 

Blizu je od Ljubljane, ali racunajte da treba oko sat vremena, put je malo vijugav. Mi smo isli nekim jakim Volvom i vozili preko ogranicenja, pa je opet potrajalo dok smo dosli.

 

 

planica (Medium).jpg

 

skakaonica2 (Medium).jpg

Edited by Kelt
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...