Jump to content
IGNORED

SFRJ road trip


copkillah

Recommended Posts

To je bio Sloba i antibirokratska revolucija; pre toga, u SFRJ vremena medjurepublicka razmena ideja, ljudi i dobara je funkcionisala besprekorno.

1 bratstvo i jedinstvo.

 

 

ma nije to nego je ovaj pokvarenjak bio polu-madjar.

pravi srbin nikada to ne bi napravio.

Link to comment
  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Roger Sanchez

    12

  • copkillah

    9

  • yolo

    8

  • zorglub

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

idete u Sloveniju da probate srpske kolace.

 

Inace nema kolac nikakvo svapsko poreklo vec olandsko.

 

 

 

jao, bas sam neki dan gledao onaj dokumentarac "Ciji je ovo kolac?".

skoro se ljudi pobise jebote.

Link to comment

Recimo za tiramisu mozes da mislis da je neki stari recept, a napravljen je u okolini Venecije u 70 im i poceo da se sprema u Hotel Jugoslaviji u slicno vreme znaci vrlo brzo. Isto i za Moskva snit nastao u hotelu Moskva na Terazijama ne medju bacuskama. Samo se Indy ljuti sto mu skrecem paznju da ne pravi zabune sa mestom gde su prave krempite u Slouveniji.... 

Link to comment

Da se Indy ne kljuka anestezijom.... on je samo rekao da koliko se on seća Brežice kao mesto u Sloveniji, jelte, važilo da ima dobre kremšnite al pitanje je šta je sad sa tim jer je u međuvremenu mnogo Save teklo i proteklo...

 

 

ovo drugo sam ja dodao :sleep:

Edited by Singer
Link to comment

Sve jedno ko je isao u SLO turisticki zna za Bled ne postaje pored puta. U svakom slucaju luzerski je tamo traziti kolac koji je na ovim prostorima potekao iz tvog kraja. Jbg krempita i sampita i velika casa limunade kod Goranca.

Link to comment

Da se razmemo u drugoj epizodi: Kada ponosni Slovenc želi svom gostu da pokaže svoju deželu on ga voda i na Bled gde mora da proba čuvenu šnitu po kojoj su poznati.

 

E sad, ako si u fazonu da ne teras qrac domaćinu onda ti pojedeš to što oni zovu spektaklom od kremšnite, povratiš sebi malo u usta, setiš se Himze i Alije koji su pravili najače krempite koje si jeo, zamisli u Bosni, i ideš dalje.

 

Još kraće, lol slovenci.

Link to comment

jeble vas kremne rezine

 

 

mislim da, povratila sam od njih i grozne su i užasne, a rekla sam da su dobre i preporučila sam ih čoveku ovde na topiku samo za slučaj da moji drugari Slovenci čitaju ovaj forum pa da se ne uvrede

 

a ionako su svi Slovenci uobraženi i dolaze u Srbiju da se napjiu jer u Sloveniji to ne mogu

 

 

:isuse:

Link to comment

naravno, napuni busplus i idi na kremne rezine u "fine" na urćol, usput možeš pre toga i neki burek da zabodeš i da prođuskaš sa gancijima đurđevdan na ulici, san hiljada bečkih konjušara

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...