Jump to content
IGNORED

SFRJ road trip


copkillah

Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Roger Sanchez

    12

  • copkillah

    9

  • yolo

    8

  • zorglub

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

ne bih da spojlujem ali meni te krempite na bledu bile wtf?! kada sam ih ponovo overio pre par godina. ako si jeo neke od boljih krempita po bgd, fini, klub knjizevnika, sve sto se ne pravi od pudinga, nije vredno cima. pardoniram....

 

 

I meni, ništa posebno.

 

Telefonika Lakonika

 

+1

 

Moj domaćin tad nas odvede na "čuvene" kremšnite na Bledu, navodno poznate na sve strane... ja probao kad ono isto WTF? pa u maxiju kupim bolje, one industrijske.

 

Naravno ljubaznost mi je nalagala da im ne pišam na deželu iako su oni to uradili u kontra poseti :dry:

Link to comment

Zar nisu bile top krempite u Brežice?

 

Doduse tad se pola foruma nije rodilo, mozda mesto vise ni ne postoji.

 

In Slovenia, kremna rezina is commonly associated with the town of Bled, an Alpine tourist destination in northwestern Slovenia. The recipe cake was brought to the local Hotel Park in 1953 by Ištvan Kovačevič, chef of the hotel's confectionery store. He came to Bled from Serbia where a similar cake was already known. As of October 2009, 10 million cream cakes have been baked at the hotel's patisserie since its invention.[2][3][4] The name of the dessert means simply "cream slice". Most locals refer to it as kremšnita, from the German word Cremeschnitte, with the same meaning.

Link to comment

Како какве везе?

Па кремпита је настала у Гружи, шумадијски специјалитет одвајкада, још су стари Словени...

Link to comment

Pravis zabunu Bled i Bled kakve slasticarne po Brezicama. I zagrebacke kremsnite su nastale pedesetih sve na osnovu krempita u Srbiji. Jbg idete u Sloveniju da probate srpske kolace. Smesno.  I forum je malo stariji.

Link to comment

Posle se cude ljudi kad kazem da ste ludaci. Prosto napisem da se u SFRJ stajalo da se jedu krempite u Brezicama, i dobijem hranjene nekim edukativnim govnima sa Wikipedije.

 

Nemoguce vas je podneti bez totalne anastezije.

Link to comment

Pravis zabunu Bled i Bled kakve slasticarne po Brezicama. I zagrebacke kremsnite su nastale pedesetih sve na osnovu krempita u Srbiji. Jbg idete u Sloveniju da probate srpske kolace. Smesno.

 

In Slovenia, kremna rezina is commonly associated with the town of Bled, an Alpine tourist destination in northwestern Slovenia. The recipe cake was brought to the local Hotel Park in 1953 by Ištvan Kovačevič, chef of the hotel's confectionery store. He came to Bled from Serbia where a similar cake was already known. As of October 2009, 10 million cream cakes have been baked at the hotel's patisserie since its invention.[2][3][4] The name of the dessert means simply "cream slice". Most locals refer to it as kremšnita, from the German word Cremeschnitte, with the same meaning.

 

opet srbin pobedijo. namerno ih naucio naopako i uvalio im kitu od pite.

Link to comment

opet srbin pobedijo. namerno ih naucio naopako i uvalio im kitu od pite.

To je bio Sloba i antibirokratska revolucija; pre toga, u SFRJ vremena medjurepublicka razmena ideja, ljudi i dobara je funkcionisala besprekorno.

1 bratstvo i jedinstvo.

Link to comment

Posle se cude ljudi kad kazem da ste ludaci. Prosto napisem da se u SFRJ stajalo da se jedu krempite u Brezicama, i dobijem hranjene nekim edukativnim govnima sa Wikipedije.

 

Nemoguce vas je podneti bez totalne anastezije.

 

Jbg kad ti nisam okacio na slovenackom. Oni bar znaju odakle su ga dobili i gde, na Bledu 1953, a kafane uz put za putnike na zapad u ozracju nuklearke Krsko jbg. I za Namenskog koji voli da lupeta o dostignucima petoletki.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...